Koje tablete preporučujete u cilju lečenja alergije na grinje? Mene često svrbe uši, usne i nos, oči i dosta kijam. Pio sam Xyzal i koristio Nasonex sprej. Pomažu dosta ali sprej ne sme dugo da se koristi. Koliko dugo treba da traje terapija?
Ako je urađen alergotest i ako je utvrđena alergija na grinje uzmite Avamys sprej za nos (1 x dnevno po 2 spreja u svaku nozdrvu). Sprej koristite 3 meseca i javite se svom lekaru na kontrolu. Izbegavajte antihistaminik u tabletama.
Imam bol i pritisak u ušima. Neki put me čak i glava boli od njega. Stavljao sam Oto h kapi za uši ali ne pomaže mi. Takođe slabije malo čujem od kada mi se ovo dešava.
Od decembra prošle godine me boli levo uvo. To je više peckanje u uvu i bol kada pritisnem uvo ili okrećem glavu na stranu. Bila sam u više navrata kod lekara opšte prakse i kod orl specijaliste ništa "ne vide", nema upale a mene boli, nije neizdržljiv bol, povremen i skoro svakodnevan. dg. Otalgia non specificata lateris sinistri, gerb suspecta.
Šta može biti uzrok oticanja žlezde ispod leve strane vilice, na vratu? Otok je veličine većeg lešnika. Pretpostavka je da se radi o limfnoj žlezdi. Na kompletnim analizama krvi i analizama hormona štitne žlezde i mokraće sve je potpuno ispravno. Lekar opšte prakse i internista su posle pregleda rekli da je verovatno od zuba. Stomatolog je na osnovu ortopanskog snimka i detaljnog pregleda (pre nedelju dana) utvrdila da su zubi potpuni zdravi sem što postoji upala desni. Očišćen je kamenac i otpočeta terapija (Ozosept, žalfija, nova četkica, spec. konac i pasta) žlezda se vrlo malo smanjila, ali nije nestala. Šta to može biti? Da li je potrebno posetiti još nekog specijalistu? Kako lečiti?
Još kao dijete patim od krajnika no doktori nikada nisu prihvatali operaciju. Zadnjih godina vodim računa o grlu: pijem mlake tečnosti, utopljavam se i sl. (ovo stvara socijalni problem) tako da već dugo ne osjećam problem s dva krajnika u grlu, međutim tzv. treći krajnik nikako da prestane i kada ne boli nekako tinja i stvara nelagodu, jednostavno ne dozvoljava mi normalno funkcionisanje, npr. ne planiram ili odgađam putovanja jer umišljam da će se upaliti, nisu toliko česte upale (oko 3 godišnje) ni bolne 2-3 dana, međutim više mi stvaraju psihološki pritisak i ometaju normalne životne aktivnosti, sve teže ih podnosim a naročito tokom zime. Inače sam ispod prosjeka tjelesne težine (36 god. - 50kg) i veoma se osjećam slabim a krvna slika je izvanredna. Želio sam operaciju tog trećeg krajnika, međutim ljekari uporno izbjegavaju, navodno ne postoji u mojim godinama i ne bi imalo efekta. Molim Vas za savjet u vezi operacije ili tretmana (rastvor za ispiranje grla, sprej i sl.) jer stanje sa psihološke strane postaje skoro neizdrživo. Zadnjih godina imam i probleme s ušima tokom vožnje - različite nadmorske visine, prvo kao aerootitis koji prelazi u upalu srednjeg uha.
Ako je urađen alergotest i ako je utvrđena alergija na grinje uzmite Avamys sprej za nos (1 x dnevno po 2 spreja u svaku nozdrvu). Sprej koristite 3 meseca i javite se svom lekaru na kontrolu. Izbegavajte antihistaminik u tabletama.
Pozdrav
Javite se nadležnom otorinolaringologu.
Pozdrav
Trebalo bi proveriti u kakvom stanju je levi temporomandibularni zglob.
Pozdrav
Uradite ultrazvuk vrata i sačekajte malo da se smire desni.
Pozdrav
Očigledno je da imate problem ali da bi se tačno definisao i odredila adekvatna terapija nije moguće bez pregleda, i eventulno skenera.
Pozdrav
Prikazano 5216-5220 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke