1. Dijagnoza tinitusa i penzija

    Pitanje broj: #106013

    Poštovani,

    Imam tinitus već od 1997. Pokušao sam sve da bih ga izlečio, ali ne vredi. Zbog njega moram da imam poseban način života, mir. Svako uznemiravanje mi pojačava zujenje. Ne radim već dve i po godine iz tih razloga. Interesuje me da li sa dijagnozom tinitusa ima smisla podnositi zahtev za penziju?

    Odgovoreno: 01. 10. 2012.
    • Poštovani,

      Prezpostavljam da ste prošli kompletnu dijagnostiku vezanu za tinitus (audiometrija, magnetna rezonanca glave, rtg vratne kičme, transkranijalni dopler krvnih sudova itd). Ako dosadašnje lečenje nije dalo neko poboljšanje, najracionalniji je pristup da se naviknete na tinitus odnosno da naučite da živite sa tim problemom. Možda bi bila dobrodošla i razgovor sa psihologom ili psihijatrom. Što se tiče zahteva za penziju o tome bi trebali da popričate sa vašim lekarom jer je on najbolje upućen u vašu situaciju.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #106013