Željela bih Vam postaviti pitanje vezano za moju ćerkicu koja ima 4 godine. Prije 10 dana je dobila temperaturu 38, 2 i sutradan su joj otekli krajnici i ždrijelo se zacrvenilo. Temperatura joj je spala od jedne doze Paracetamola i nije se više javljala. Odveli smo je doktorki jer se žalila da ne može da guta i dobila je Amoksicilin sirup, a posle 2 dana terapije Amoksicilinom izašla joj je afta na lijevom krajniku. Na kontroli posle 5 dana terapije doktorka je rekla da su krajnici u redu i da koristimo Tantum verde sprej za afte. Međutim ona hrče po noći što se ranije nije dešavalo, i priča kroz nos, a primjetila sam i neke bijele tačke iza krajnika. O čemu se po Vašem mišljenju tu radi?
Najverovatnije je problem sa uvećanim trećim krajnikom a možda i oba nepčana krajnika. Koristite terapiju za afte kako vam je rečeno i posle ozdravljenja posmatrajte date kad spava - da li hrče i da li spava sa otvorenim ustima. Ako je to slučaj treba razmotriti da li je indikovsana operacija trećeg ili sva tri krajnika.
Već tri meseca imam problem sa levim uhom. Prvo je bilo zaglunulo i krenula sam kod ušnog lekara koji mi je dao Rinofluimucil sprej za nos. Od spreja mi uvo više nije bilo zaglunulo, ali kada zapušim nos i dunem imam osećaj da vazduh nailazi na neku prepreku u uhu i počelo je da se javlja i krckanje u uhu koje je konstantno već dva meseca. Pila sam tablete, primala injekcije, a zadnje što sam koristila je Avamys sprej, ali ništa mi nije pomoglo. Svi rezultati su mi u redu, i kod ušnog lekara i krvna slika, alergo test, sve je u savršenom redu, čak sam sredila i sve zube. Dijagnoza je disfunkcija eustahijeve tube, ali me niko od lekara ne šalje dalje, na neke nove preglede, a ovo krckanje postaje nepodnosljivo. Molim za savet.
Uzmite 5 dana Clarinase tbl. 2 x1 tbl. dnevno i neograničen broj puta u toku dana sa zapušenim nosem polako duvajte da osetite da se pomera bubna opna, dakle bez nekog naprezanja. Ako ne dođe do napretka onda će verovatno trebati da se radi endoskopski pregled nos i epifarinksa.
Pre 2 nedelje na pregledu mi je rečeno da mi je sluh oštećen, da mi je redukovana pneumatizacija mastoidnih ćelija na desnom uhu. Zanima me da li je moguće izlečenje ili delimičan oporavak sluha?
Jutros kada sam se probudila, imala sam ukus krvi u ustima, bilo mi je čudno, ispljuvala sam pljuvačku u vidu šlajma i bilo je krvi, i tako četiri-pet puta. U nosu sam imala sgrušenu krv. Nikada mi se to ranije nije dešavalo, pošto sam pušač, svako jutro sam pljuvala šlajm, ali nikada nije bilo krvi. Molim Vas ako bi mogli da mi kažete nešto o tome.
Pre nekoliko dana moj brat je počeo da oseća kao da mu stoji knedla u grlu, i to mu je mnogo smetalo. Pre dva dana je bio kod otorinolaringologa i sve je bilo u redu. Ima 26 godina, dosta je visok, ima 104 kilograma. Sada pije Deskametazon tablete. Molim Vas za mišljenje gde da odemo i šta može da bude uzrok ovome?
Najverovatnije je problem sa uvećanim trećim krajnikom a možda i oba nepčana krajnika. Koristite terapiju za afte kako vam je rečeno i posle ozdravljenja posmatrajte date kad spava - da li hrče i da li spava sa otvorenim ustima. Ako je to slučaj treba razmotriti da li je indikovsana operacija trećeg ili sva tri krajnika.
Pozdrav
Uzmite 5 dana Clarinase tbl. 2 x1 tbl. dnevno i neograničen broj puta u toku dana sa zapušenim nosem polako duvajte da osetite da se pomera bubna opna, dakle bez nekog naprezanja. Ako ne dođe do napretka onda će verovatno trebati da se radi endoskopski pregled nos i epifarinksa.
Pozdrav
Sve zavisi od prirode oštećenja sluha. Redokovana pneumatizacija mastoidnih ćelija nema praktično nikakav značaj.
Pozdrav
Javite se Vašem lekaru koji će Vas uputiti na snimanje pluća i na pregled kod otorinolaringologa.
Pozdrav
Uradite rtg pasažu jednjaka i eventualno posetite psihologa.
Pozdrav
Prikazano 5211-5215 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke