Postovana doktorko, pre nedelju dana sam imala mali zahvat odstranjivanja ,kako sma razumela po recima lekara, konjuktivne baze. Naime imala sam na gornjem kapku levog oka udaljeno od trepavice izrastak koji je ispustao sekret ,lepio mi oko tokom sna a povremeno me cesao i kapak bi naticao. Nakon zahvata su mi dali kapi i mast s cijom sam upotrebom prekinula nakon 3 dana, smatrajuci da je to dovoljno. Medjutim, danas opet primecujem pojavljivanje slicnog izrastka. Molim vas recite mi kako da sprecim da se dalje razvija, otarasim ga se se bez lekarske intervecije i sta da radim da se vise ne javlja tj. koji je moguci uzrok ovome. UNAPRED HVALA
Verovatno da se radi o promenama u nekoj od zlezda
ocnog kapka i da je stvorena neka kapsula koju su lekari odstranili. Nastavite
sa lokalnom terapijom, a mozda je potrebno uzimati i antibiotike per os. U
svakom slucaju morate ponovo na kontrolu.
Poštovani,
šta može da bude uzrok formiranja fecesa u obliku granulica, loptica prečnika od 1 do 3 cm?
Dijagnostikovani su mi unutrašnji hemoroidi, I stepen
Postoavana,
najverovatnije da se kod Vas radi o iritabilnom kolonu. Raylog
za takav oblik stolice su spazmi tj segmentalni grcevi debelog creva i
povecana resorpcija tecnosti iz stolice koja uzrokuje takav
oblik.
Pozdrav
Poštovani doktore,imam 34 godine i zadnjih godinu dana se mučim.Tokom prošle godine u dva navrata sam ima jake napade bola u gornjem srednjem delu stomaka.Nakon dobijanja inekcija u hitnoj(ranisan,baralgetas i još jedan)bol je prošao.Nakon drugom napada koji je bio u sedmom mesecu prošle godine počinje agonija.Nakon izvršeno gastroentološkog pregleda postavljena mi je dijagnoya Gastritis Acuta kao i lekovi Loseprayol i baralgetas po potrebi.Takodje u isto vreme sam izvršio i analizu krvi gde su mi amilaze urina bile 811 pa mi je prepisan i pancreatin.Dva meseca nakon toga vise nisam jake boleve ali tada u početku redje a sad sve ćešće po nekoliko dana imam blage bolove u gornjem srednjem delu koji nisu neizdrživi ali me veoma opterećuju posebno psihički.Na UZ pregledima koje sam imao više uvek imam jak meteorizam kao i netipično medijalno postavljenu dvostruko presavije žućnu kesu koja je prazna.Lekar opšte prakse uporno me leči medikamentima za bolesti želuca tipa Ranisan,Rupurut,Controlok itd ali je blagi bol konstatno prisutan sa manjim prekidima.Napominjem da u stolici nema bitnijih promena,osim urodjene lenjosti creva(od 1 do 4 dana)
Molim vas za bilo kakav savet,jer više ne znam gde da se obratim,
postovani,
iz Vaseg pisma sam shvatio da gastroskopija nije radjena.
Neophodno je uraditi gastroskopiju. Javite mi nalaz sa ponovljenim ovim
pismom pa cu Vam dati preporuku.
Pozdrav
Postovani doktore,
Imam 27 godine. Vec 3 godine me muci dosadan svrab u predelu cmara. Svrab se obicno javlja nakon praznjenja creva, a nekad i nezavisno od toga. Obavio sam kompletne laboratorisjke analize (krv, mokraca, brisevi..) i svi nalazi su u redu. Zatim sam obavio kolonoskopiju. Izvestaj lekara je sledeci:
Kolonoskopom se observira rektum i sigmoidni deo kolona na oko 7 cm od linae dentate mala hiperemicna plaza, ostalo nalaz uredan. Unutrasnji analni sfinktter hiperemican.
Dg Nod haemorr
Dakle, koliko sam razumeo u pitanju su hemoroidi. Sta mi predlazete u vezi terapije? Molim vas da mi pomognete posto me ovaj problem dovodi do ludila. Da li se to moze izleciti ili je to trajna bolest? Hvala unapred. Pozdrav.
Postovani,
problem se svakako moze resiti.Treba da jedeete sto vise tecne i
kasaste hrane, da izbegavate preterane zacine i ljto, kao i gazirane napitke.
Od lekova upotrebljavajte caps. Ginkor forte 3x1.
Pozdrav
Postovani doktore, u poslednje vreme primetila sam kako mi je jezik beo a ujutru se budim sa naslagama na usnama. Interesuje me da li je mozda u pitanju infekcija kandidom? Hvala
Postovana doktorko, pre nedelju dana sam imala mali zahvat odstranjivanja ,kako sma razumela po recima lekara, konjuktivne baze. Naime imala sam na gornjem kapku levog oka udaljeno od trepavice izrastak koji je ispustao sekret ,lepio mi oko tokom sna a povremeno me cesao i kapak bi naticao. Nakon zahvata su mi dali kapi i mast s cijom sam upotrebom prekinula nakon 3 dana, smatrajuci da je to dovoljno. Medjutim, danas opet primecujem pojavljivanje slicnog izrastka. Molim vas recite mi kako da sprecim da se dalje razvija, otarasim ga se se bez lekarske intervecije i sta da radim da se vise ne javlja tj. koji je moguci uzrok ovome. UNAPRED HVALA
Odgovoreno: 07. 05. 2008.Verovatno da se radi o promenama u nekoj od zlezda ocnog kapka i da je stvorena neka kapsula koju su lekari odstranili. Nastavite sa lokalnom terapijom, a mozda je potrebno uzimati i antibiotike per os. U svakom slucaju morate ponovo na kontrolu.
Poštovani, šta može da bude uzrok formiranja fecesa u obliku granulica, loptica prečnika od 1 do 3 cm? Dijagnostikovani su mi unutrašnji hemoroidi, I stepen
Odgovoreno: 07. 05. 2008.Postoavana,
najverovatnije da se kod Vas radi o iritabilnom kolonu. Raylog za takav oblik stolice su spazmi tj segmentalni grcevi debelog creva i povecana resorpcija tecnosti iz stolice koja uzrokuje takav oblik.
Pozdrav
Poštovani doktore,imam 34 godine i zadnjih godinu dana se mučim.Tokom prošle godine u dva navrata sam ima jake napade bola u gornjem srednjem delu stomaka.Nakon dobijanja inekcija u hitnoj(ranisan,baralgetas i još jedan)bol je prošao.Nakon drugom napada koji je bio u sedmom mesecu prošle godine počinje agonija.Nakon izvršeno gastroentološkog pregleda postavljena mi je dijagnoya Gastritis Acuta kao i lekovi Loseprayol i baralgetas po potrebi.Takodje u isto vreme sam izvršio i analizu krvi gde su mi amilaze urina bile 811 pa mi je prepisan i pancreatin.Dva meseca nakon toga vise nisam jake boleve ali tada u početku redje a sad sve ćešće po nekoliko dana imam blage bolove u gornjem srednjem delu koji nisu neizdrživi ali me veoma opterećuju posebno psihički.Na UZ pregledima koje sam imao više uvek imam jak meteorizam kao i netipično medijalno postavljenu dvostruko presavije žućnu kesu koja je prazna.Lekar opšte prakse uporno me leči medikamentima za bolesti želuca tipa Ranisan,Rupurut,Controlok itd ali je blagi bol konstatno prisutan sa manjim prekidima.Napominjem da u stolici nema bitnijih promena,osim urodjene lenjosti creva(od 1 do 4 dana) Molim vas za bilo kakav savet,jer više ne znam gde da se obratim,
Odgovoreno: 07. 05. 2008.postovani,
iz Vaseg pisma sam shvatio da gastroskopija nije radjena. Neophodno je uraditi gastroskopiju. Javite mi nalaz sa ponovljenim ovim pismom pa cu Vam dati preporuku.
Pozdrav
Postovani doktore, Imam 27 godine. Vec 3 godine me muci dosadan svrab u predelu cmara. Svrab se obicno javlja nakon praznjenja creva, a nekad i nezavisno od toga. Obavio sam kompletne laboratorisjke analize (krv, mokraca, brisevi..) i svi nalazi su u redu. Zatim sam obavio kolonoskopiju. Izvestaj lekara je sledeci: Kolonoskopom se observira rektum i sigmoidni deo kolona na oko 7 cm od linae dentate mala hiperemicna plaza, ostalo nalaz uredan. Unutrasnji analni sfinktter hiperemican. Dg Nod haemorr Dakle, koliko sam razumeo u pitanju su hemoroidi. Sta mi predlazete u vezi terapije? Molim vas da mi pomognete posto me ovaj problem dovodi do ludila. Da li se to moze izleciti ili je to trajna bolest? Hvala unapred. Pozdrav.
Odgovoreno: 07. 05. 2008.Postovani,
problem se svakako moze resiti.Treba da jedeete sto vise tecne i kasaste hrane, da izbegavate preterane zacine i ljto, kao i gazirane napitke. Od lekova upotrebljavajte caps. Ginkor forte 3x1.
Pozdrav
Postovani doktore, u poslednje vreme primetila sam kako mi je jezik beo a ujutru se budim sa naslagama na usnama. Interesuje me da li je mozda u pitanju infekcija kandidom? Hvala
Odgovoreno: 07. 05. 2008.Postovana,
najverovatnije da je u pitanju candida. Uradite bris jezika i usne duplje.
Pozdrav
Prikazano 90726-90730 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke