Mom ocu je pre oko mesec i po dana urađena radikalna prostatektomija(ima 68god.)zbog Ca prostate.Od otpusta iz bolnice ima izraženu inkontinenciju urina, tokom dana "pušta" mokraću na svakih 10 min, a noću ustaje oko 5-6x.Šta možete da mu preporučite da ove tegobe umanji s obzirom da mu znatno umanjuju kvalitet života?Uzimao je Detrusitol i radi Kegelove vežbe.
Da li je inkontinencija prolazna i kad se može očekivati poboljšanje?
Inkontinencija podrazumeva nevoljno odilazenje mokrace. Inace ove tegobe se
povlace u roku od 6 meseci do godinu dana. Mislim da je suvise rano
ocekivati tako brz oporavak. Inace inkontinencija je jedna od mogucih
komplikacija operacije.
Imam 16 god. i imam problema sa mokrenjem.PreČesto mokrim i mjehur mi se ne isprazni do kraja,bar tako mislim,pa poslije toga jos jedno ili dvaput moram ici mokkriti.Molm vas da mi odgovorite.Unaprijed hvala.
Potrebno je uraditi testove na infekciju i UZ besike i prostate sa
odredjivanjem kolicine mokrkace koja ostaje u besici nakon mokrenja, a nakon
toga primeiti odgovarajucu terapiju
bio bi vam jako zahvalan ako bi mi malo pojasnili sada imam 40 godina a sve je pocelo jako davno bas kad sam imo 23g.znaci prije 17godina dobio sam od neke zenske triper -kapavac i tada sam bio kod doktora dobio sam neke tablete tad mi je prestalo da curi iz penisa i da me svrbi i to je bilo ok ali ma da sam kasnije osjetio neke promjene bas me je nekako svrbilo i peckalo pomalo uvjek posebno kad se nahladim i tu i tamo sam bio kod ljekara dobivo sam neke tablete i to je sa taklo vuklo ali sam sada primijetio u skorije vrijeme da je to stvarno moj problem jel me bas smeta svrbi me unutar penisa ponekad i boli i cesto imam peckanje jako bolno znaci unurar penisa i nekad imam osjecaj kao da gori bio sam kod urologa on kaze da to mozda nije blagovremeno i na pravi nacin lijeceno i da triper ima taj poslevremenski ponovni povratak .znaci moje pitanje bi tacno bilo jel to stvarno nesta opasno ne izljecivo na nakoji najbolji nacin se to sada moze lijeciti ma da sve funkcionise bas normalno kod mene al mi smeta ta napetost i stalna nadrazljivost i peckanje a ponekad i bol pa bi vam stavarno bio jako zahvalan jos jednom ako bi razmotrili ovu moju situaciju a posebno ako bi mi pomogli sta se nadam odsrca HVALA
Gonoreja ne ostavlja posledice kod muskaraca i ukoliko je niste ponovo
dobili, ne vraca se. Potrebno je da uraditi briseve uretre na bakterije kao
i spermokulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis, posto se verovatno
radi o infekciji koja moze perzistirati duze vremena i zadavati takve
probleme. Leci se antibioticima.
Imam jedno pitanje.Dali se smatra za erektivnom disfunkcijom to sto nemam jutarnu erekciju ili ako je ponekad imam ona nije tako cvrsta,to sto ne mogu postici spontanu erekciju kao na primer gledanjem pornicu nego moram stimulirati penis dugo vreme i ako ne stimuliram penis onda danima ili uopsce nemam erekciju i bojim se da ce penis atrofirati.Bio sam kod urologa vrednost testosterona je 4.64 izvrsio je pregled polnih organa i kaze da je u redu.Doktore molim vas ako ste u mogucnost dajte mi odgovore na prethodno navedenih pitanja.Sta da radim .Dali je to iz psihicke prirode?
Posituvan doktore, moite drugarite mi kazuvaat deka nekogas im se slucuvalo i po 2 ili 3 pati vo denot da imaat sex, mene toa mi e cudno, bidejki jas nikogas ne sum imal sex poveke od ednas na den, ili nekogas ke probam i vtor pat ama nisto, nemozam. Dali toa sto mi se slucuva e normalno ili imam nekoj problem? Inaku sum 32 godini i sum vo brak edna godina, soprugata se uste ne e bremena. Fala odnapred
Mom ocu je pre oko mesec i po dana urađena radikalna prostatektomija(ima 68god.)zbog Ca prostate.Od otpusta iz bolnice ima izraženu inkontinenciju urina, tokom dana "pušta" mokraću na svakih 10 min, a noću ustaje oko 5-6x.Šta možete da mu preporučite da ove tegobe umanji s obzirom da mu znatno umanjuju kvalitet života?Uzimao je Detrusitol i radi Kegelove vežbe. Da li je inkontinencija prolazna i kad se može očekivati poboljšanje?
Odgovoreno: 10. 05. 2008.Inkontinencija podrazumeva nevoljno odilazenje mokrace. Inace ove tegobe se povlace u roku od 6 meseci do godinu dana. Mislim da je suvise rano ocekivati tako brz oporavak. Inace inkontinencija je jedna od mogucih komplikacija operacije.
Imam 16 god. i imam problema sa mokrenjem.PreČesto mokrim i mjehur mi se ne isprazni do kraja,bar tako mislim,pa poslije toga jos jedno ili dvaput moram ici mokkriti.Molm vas da mi odgovorite.Unaprijed hvala.
Odgovoreno: 10. 05. 2008.Potrebno je uraditi testove na infekciju i UZ besike i prostate sa odredjivanjem kolicine mokrkace koja ostaje u besici nakon mokrenja, a nakon toga primeiti odgovarajucu terapiju
bio bi vam jako zahvalan ako bi mi malo pojasnili sada imam 40 godina a sve je pocelo jako davno bas kad sam imo 23g.znaci prije 17godina dobio sam od neke zenske triper -kapavac i tada sam bio kod doktora dobio sam neke tablete tad mi je prestalo da curi iz penisa i da me svrbi i to je bilo ok ali ma da sam kasnije osjetio neke promjene bas me je nekako svrbilo i peckalo pomalo uvjek posebno kad se nahladim i tu i tamo sam bio kod ljekara dobivo sam neke tablete i to je sa taklo vuklo ali sam sada primijetio u skorije vrijeme da je to stvarno moj problem jel me bas smeta svrbi me unutar penisa ponekad i boli i cesto imam peckanje jako bolno znaci unurar penisa i nekad imam osjecaj kao da gori bio sam kod urologa on kaze da to mozda nije blagovremeno i na pravi nacin lijeceno i da triper ima taj poslevremenski ponovni povratak .znaci moje pitanje bi tacno bilo jel to stvarno nesta opasno ne izljecivo na nakoji najbolji nacin se to sada moze lijeciti ma da sve funkcionise bas normalno kod mene al mi smeta ta napetost i stalna nadrazljivost i peckanje a ponekad i bol pa bi vam stavarno bio jako zahvalan jos jednom ako bi razmotrili ovu moju situaciju a posebno ako bi mi pomogli sta se nadam odsrca HVALA
Odgovoreno: 10. 05. 2008.Gonoreja ne ostavlja posledice kod muskaraca i ukoliko je niste ponovo dobili, ne vraca se. Potrebno je da uraditi briseve uretre na bakterije kao i spermokulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis, posto se verovatno radi o infekciji koja moze perzistirati duze vremena i zadavati takve probleme. Leci se antibioticima.
Imam jedno pitanje.Dali se smatra za erektivnom disfunkcijom to sto nemam jutarnu erekciju ili ako je ponekad imam ona nije tako cvrsta,to sto ne mogu postici spontanu erekciju kao na primer gledanjem pornicu nego moram stimulirati penis dugo vreme i ako ne stimuliram penis onda danima ili uopsce nemam erekciju i bojim se da ce penis atrofirati.Bio sam kod urologa vrednost testosterona je 4.64 izvrsio je pregled polnih organa i kaze da je u redu.Doktore molim vas ako ste u mogucnost dajte mi odgovore na prethodno navedenih pitanja.Sta da radim .Dali je to iz psihicke prirode?
Odgovoreno: 10. 05. 2008.Nece atrofirati. Nadjite devojku i videcete da je stimulacija, skoro nepotrebna.
Posituvan doktore, moite drugarite mi kazuvaat deka nekogas im se slucuvalo i po 2 ili 3 pati vo denot da imaat sex, mene toa mi e cudno, bidejki jas nikogas ne sum imal sex poveke od ednas na den, ili nekogas ke probam i vtor pat ama nisto, nemozam. Dali toa sto mi se slucuva e normalno ili imam nekoj problem? Inaku sum 32 godini i sum vo brak edna godina, soprugata se uste ne e bremena. Fala odnapred
Odgovoreno: 10. 05. 2008.Budite mirni,to je sve uredu, naravno da sve zavisi od same individue.
Prikazano 90596-90600 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke