Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Postovani doktore, uskoro cu imati operativnu histeroskopiju kako bi mi otklonili polip koji imam u materici. Histeroskopiju ce mi raditi pod lokalnom anestezijom. Molim Vas ako mozete da mi kazete na sta da budem spremna, da li boli? Vrlo slabo podnosim bol i najmanji bezazleni odlazak zubaru za mene je tragedija, a ne jos ovo. Mnogo me je strah i dvoumim se da li da odustanem od zahvata. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Nemojte odustajati- taman posla. Ne bi trebalo da boli- samo neprijatan osecaj. Na zapadu se to radi u ambulantnim uslovima. Ali uvek postoji mogucnost da zbog straha zamolite kratkotrajnu intravenski anesteziju koju bi ste doplatili- i to je jedno od resenja.

  1. Imam 28 godina. Poslednja menstruacija je bila 24. avgusta. Nakon njenog prestanka 29. avgusta počela sam sa upotrebom vaginaleta Canesten 3, jer mi je na pregledu vaginalnog sekreta pronađena šesta grupa. Nakon terapije imala sam odnos sa partnerom, posle čega mi se pojavilo lučenje svetlo roze boje. Šta bi to moglo biti i šta mi savetujete?

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Posetite ginekologa i uradite kolposkopiju, PA bris, V+C bris. Moze biti kontaktno krvavljenje sa povrsine grlica (narocito ako je bio pod upalom).

  1. Postovani dr, ja sam u 31. nedelji trudnoce i na UZ je beba po dimenzijama i kilazi 3-4 nedelje naprednija, tj. termin porodjaja mi je pomeren mesec dana unapred. Da li da strahujem za svoju bebu :(?

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Moguce su tri stvari: 1. pogresan datum zaceca- proverite UZ-cnu dokumentaciju iz prvog trimestra; 2. intolerancija secera u trudnoici (neotkrivena)- uradite Oralni GlukozoTolerans Test koji ce razresiti ovu dilemu i 3. nasledje- ako ste Vi i suprug krupni onda se to moze objasniti genetikom.

  1. Planiram trudnocu, ali patim od anksiozno-depresivnog poremecaja sa elementima agorafobije. Psihijatar mi je prepisao terapiju seroxat i rivotril. Interesuje me kako bi ovi lekovi uticali na eventualnu pocetnu trudnocu? Moj psihijatar zna da planiram trudnocu.

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Rivotril pripada benzodiazepinima koji prolaze placentu te ih ne treba primenjivati u trudnoci (osim kad bas mora). primena u prvom trimestru(velike doze) moze da dovede do anomalija lica. Za seroxat- pise oprez u trudnoci sto znaci najbolje je ne uzimati ga bar u prvom trimestru. Moguce je da Vas psihijatar ima drugacija iskustva- ja nemam puno pacijentkinja koje su ovu terapiju uzimale - pa porazgovarajte s njim.

  1. Postovanje! Suprug i ja smo cetiri god.zajedno, do sada nisam ostajala u drugom stanju, pa smo resili da odemo na preglede. Svi brisevi, kolposkopija, pap, kao i hsg su u redu. Medjutim, radila sam hormonski status, na kom su rezultati pokazali da imam nizak nivo fsh i lh hormona, a skoro duplo vise progesterona u folikularnoj fazi. Zanima me da li i na koji nacin je to moguce resiti?

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Cikloproginova je lek koji bih Vam preporucio, ali to dogovorite sa ginekologom koji Vas leci pracenje ovulacije - -eventualno stimulacija ciklusa, indukcija ovulacije i ciljani odnosi.

Prikazano 86826-86830 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460