poslednja 4 meseca primetila sam da mi se javljaju modrice na nogama i jednom na ruci, a da se prethodno nisam povredila. Veličine su od 2-3mm do 1,5cm u prečniku. Radila sam kompletnu lab. svi nalazi su uredni, osim kreatin kinaze koja je 242. Inače pre tri god. sam bolovala od Reiterovog sindroma.
Molim za Vaše mišljenje.
Postovana Dragana,
Niste naveli da li su vam normalni i sledeci nalazi koji spadaju u skreening koagulacije a to su: PT, INR, aPTT, TT, Fibrinogen (faktor I), D-Dimer ili tzv FDP.
Tako]e me zanima da li Vam je radjen LAC, odnosno LAC screen, LAC confirm, Antikardiolipsnka antitela, anti-fosfolipidna antitela.
Samo tada bih vam mogao preciyno odgovoriti o kakvom se defektu radi. Da li je rec o "purpuri simplex" promeni koja se vidja kod mladjih zena i neobjasnjiva je, ili je rec o antifosfolipidnom sindromu koga vidjemo i u sklopu imunoloskih oboljenja kakav je Reiter-ov sindrom ili je rec o necem trecem.
Takodje je vazno znati da li rutinski uzimate antireumatske lekove ili aspirin ili bilo koji slican lek Mozda uzimate antidepresive?
Pozdrav
hvala puno na prethodnom odgovoru. Prošle nedelje pojavio mi se bol i otok na zubu (5 dole desno). Drugog dana lekar je otvorio zub (bio je plombiran) i dao mi da pijem Orvagil. Uradila sam Ortopan (nadam se da nisam pogrešila u nazivu) i na snimku se vidi mala mrlja u korenu tj. kako je doktor rekao "proces". Rekao je da pijem lek još 2 dana i prekinem, a onda dođem, što sam i učinila. Juče (četvrak) sam opet bila kod dokora, pogledao je i pošto još uvek postoji mali otok (osećam pod prstima kad pritisnem preko brade), rekao mi da i dalje ispiram kamilicom, bez lekova i dođem u ponedeljak da pokušamo da ga zatvorimo, ako to ne uspe moraće da se vadi ili operacija. Rekao je da je u pitanju silikonska nekroza koja je nastala zbog loše plombe. Znam da mi bez uvida u taj snimak ne možete reći misljenje, ali molim Vas ako bi ste bili ljubazni da mi objasnite šta je to nekroza? Takođe, ukoliko budem trebala da odlučim između operacije i vađenja brine me sledeće: šta je od te dve opcije sigurnije, tj. ne bih želela da npr. operišem zub pa da posle ipak dođe do toga da moram da ga operišem, ili obrnuto, da izvadim zub pa opet moram na operaciju. Kolika je uspešnost tih operacija? Ovo me brine zbog toga što je u planu trudnoća pa se bojim da bi nakon nekoliko meseci opet mogao taj zub da se upali. S obzirom na sve to da li preporučujete operaciju?
Postovana,
Na osnovu vaseg opisa najverovatnije se radi o nekom periapikalnom procesu.Postoje dve mogucnosti kako je doslo do stvaranja periapikalnog procesa:1)Da prilikom obrade nije uklonjen u potpunosti karijes i 2)Da je postojala pukotina izmedju zuba i plombe . Proces se siri od krunice zuba ka vrhu(apeksu).Ja sam pristalica da uvek treba sacuvati zub,medjutim ponekad je vadjenje jedino resenje.Uspesnost operacije zavisi od mnogo stvari(velicine i lokalizacije procesa,odbranbene sposobnosti organizma,komlikovanosti zahvata...).Najbolje je da se obratite oralnom hirurgu koji ce na osnovu klinicke slike i ortopana preporuciti i terapiju.
S postovanjem dr Natasa Zaharijev
Imam bolove u predelu leve ruke i žiganje u predelu srca trnjenje leve ruke. Radila sam ultrazvuk srca i dg:Virosis. Pleurodinija.HTA.HLP TH hemomycin cap, Cardiopirin Dilatrend ali meni i dalje nije dobro možete li mi detaljnije nešto reći o ovoj dijagnozi?
Stvarno mi nije jasno kako se ultrazvukom postavlja dijagnoza Virosis (virusno oboljenje u organizmu). HTA je hipertenzija, HLP je hiperlipoproteinemija (povišene masnoće u krvi). Pleurodinia znači da Vam plućna maramica pravi neke tegobe, verovatno nakon ranije preležane upale pluća sa zahvatanjem plućne maramice. Tegobe koje opisujete su nespecifične i ne liče na srčane tegobe.
Molim za Vaše mišljenje.
Postovana Dragana, Niste naveli da li su vam normalni i sledeci nalazi koji spadaju u skreening koagulacije a to su: PT, INR, aPTT, TT, Fibrinogen (faktor I), D-Dimer ili tzv FDP. Tako]e me zanima da li Vam je radjen LAC, odnosno LAC screen, LAC confirm, Antikardiolipsnka antitela, anti-fosfolipidna antitela. Samo tada bih vam mogao preciyno odgovoriti o kakvom se defektu radi. Da li je rec o "purpuri simplex" promeni koja se vidja kod mladjih zena i neobjasnjiva je, ili je rec o antifosfolipidnom sindromu koga vidjemo i u sklopu imunoloskih oboljenja kakav je Reiter-ov sindrom ili je rec o necem trecem. Takodje je vazno znati da li rutinski uzimate antireumatske lekove ili aspirin ili bilo koji slican lek Mozda uzimate antidepresive? Pozdrav
Imam jako puno kile i jedino mi Herba Fast pomaže. Da li mogu da pijem te tablete i koliko dugo?
Odgovoreno: 03. 02. 2009.Nije mi poznato sta je u sastavu navedenog preparata tako da Vam ne mogu dati odgovor.
Da li je istina da bajat ili prepečen hleb uopšte, beli ili bilo koji, ima manje kalorija nego svež?
Odgovoreno: 03. 02. 2009.Nije jedino sto bajat hleb vise zasicuje jer bolje bolje upija zeludacnu kiselinu.Zbog toga se preporucuje u dijetama
Postovana, Na osnovu vaseg opisa najverovatnije se radi o nekom periapikalnom procesu.Postoje dve mogucnosti kako je doslo do stvaranja periapikalnog procesa:1)Da prilikom obrade nije uklonjen u potpunosti karijes i 2)Da je postojala pukotina izmedju zuba i plombe . Proces se siri od krunice zuba ka vrhu(apeksu).Ja sam pristalica da uvek treba sacuvati zub,medjutim ponekad je vadjenje jedino resenje.Uspesnost operacije zavisi od mnogo stvari(velicine i lokalizacije procesa,odbranbene sposobnosti organizma,komlikovanosti zahvata...).Najbolje je da se obratite oralnom hirurgu koji ce na osnovu klinicke slike i ortopana preporuciti i terapiju. S postovanjem dr Natasa Zaharijev
Imam bolove u predelu leve ruke i žiganje u predelu srca trnjenje leve ruke. Radila sam ultrazvuk srca i dg:Virosis. Pleurodinija.HTA.HLP TH hemomycin cap, Cardiopirin Dilatrend ali meni i dalje nije dobro možete li mi detaljnije nešto reći o ovoj dijagnozi?
Odgovoreno: 02. 02. 2009.Stvarno mi nije jasno kako se ultrazvukom postavlja dijagnoza Virosis (virusno oboljenje u organizmu). HTA je hipertenzija, HLP je hiperlipoproteinemija (povišene masnoće u krvi). Pleurodinia znači da Vam plućna maramica pravi neke tegobe, verovatno nakon ranije preležane upale pluća sa zahvatanjem plućne maramice. Tegobe koje opisujete su nespecifične i ne liče na srčane tegobe.
Prikazano 78456-78460 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke