Poštovana,
    sin od 3,5 god. je od septembra krenuo u vrtić i bio je jako bolestan (temperatura, zapušen nos, upala uha, kašalj). Ja sam mu od novembra počela davati propolis kapi (3x5), 1 kesicu c vitamina i pikovit sirup 1x1. To pije bez prestanka do danas.
    Da li je to previše i koliko dugo sme piti propolis?
    Hvala.

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, tokom zime kada je ishrana siromašnija vitaminima i česte virusne respiratorne infekcije, deci se mogu dodavati vitamini u fiziološkim dozama (Pikovit, Multisanostol, Vitacid i njima slični) bez opasnosti od predoziranja. Pikovit sadrži vitamin C, te je nepotreban poseban dodatak ovog vitamina. Propolis se smatra u homeopatskoj medicini prirodnim antibiotikom; ima antivirusna, antibakterijska i antigljivična svojstva i jača imunski sistem. Ukoliko primenjujete propolis u dozama preporučenim za decu, može se koristiti tokom cele zime.