zabrinuta sam... prošle nedelje bila sam kod ginekologa i ustanovio je trudnoću od 4 nedelja... Inače imam 36 godina i ova mi je prva trudnoća. Odmah sam mu kazala da me brine bledožut ili nekad beli sekret koji ima čudan miris a pojavio mi se isti taj mesec. On je rekao da sada ništa ne uzimam tek nakon jednog meseca kad dodjem na kontrolu. Papa test sam radila pre 4 meseca i sve je bilo ok. Mnogo se brinem jer čitam po netu po forumima da nije to dobro... molim Vas za stručno mišljenje i nekakva uteha.
Nema razloga da se unapred brinete. Pijte folan tbl 1 dnevno, ako Vam je muka Bedoxin 2x1 i sumeci magnezijum 1-2 dnevno. Sto se tice sekreta za sada nista ne preduzimati. prvo za 2 nedelje treba proveriti vitalnost trudnoce [tada ce se videti srcana akcija ploda], pa ako je tu sve ok uradicete grupu sekreta , V+C bris kolposkopiju i secer u krvi. U ovom trenutku ako Vam bas smeta stavite 2 vaginalete jod povidona [dve veceri]- nece smetati bebi a Vama ce mozda pomoci. Iskreno ni ja ne savetujem nikakve vaginalete u prvih 12 nedelja trudnoce [mada je njihov efekat lokalan].
Mislim da ce sve biti u redu i da nema razloga za brigu.
Ja sam mlada mama, imam 2 godišnju ćerkicu. Rođena je 1.500, sa mnogo malu težinu. Imam poteskotije sa hranenje i ne zna da žvaće još, može li da mi pomozite sa nekim savetom ili receptom ali striktno na bilkama ne na antibioticima, da joj popravim apetit i da joj pojačam imunitet.
Postovana
Dajte svome detetu polivitaminski preparat, posebno B komplex vitamina. Ukoliko hranu ne zvace, uvek joj ponudite i krupnu ali i pasiranu raznovrsnu hranu
moja beba od 4 meseca i 10 dana je počela da ispušta glasne krike, inače je bila jako mirna i vesela. To traje od pre 3 dana. Da li je sa njom sve u redu?
Postovana
Moracete da bebu odvedete kod pedijatra ili decijeg neurologa da bebu pregleda i uoci opisane tegobe da bi Vam sse mogao dati adekvatan odgovor
Imam kćerku staru 16 mjeseci od 2 mjeseca ima Ešerihiju koli, u avgustu joj je urino kultura ostala sterilna. Pa me zanima da li se Ešerihija koli može vratiti i koliko je štetna za zdravlje? Da napomenem da redovno kontrolišemo urin a zadnj nalaz od 09.01. sedimentacija urina joj je 1-2 Le, pa vas molim za Vaš savjet.
Nema razloga da se unapred brinete. Pijte folan tbl 1 dnevno, ako Vam je muka Bedoxin 2x1 i sumeci magnezijum 1-2 dnevno. Sto se tice sekreta za sada nista ne preduzimati. prvo za 2 nedelje treba proveriti vitalnost trudnoce [tada ce se videti srcana akcija ploda], pa ako je tu sve ok uradicete grupu sekreta , V+C bris kolposkopiju i secer u krvi. U ovom trenutku ako Vam bas smeta stavite 2 vaginalete jod povidona [dve veceri]- nece smetati bebi a Vama ce mozda pomoci. Iskreno ni ja ne savetujem nikakve vaginalete u prvih 12 nedelja trudnoce [mada je njihov efekat lokalan]. Mislim da ce sve biti u redu i da nema razloga za brigu.
U 16. sam nedelji trudnoće. Kao dete nisam preležala boginje - varičele. Kada smem biti u kontaktu sa devojčicom koja ih je dobila 15. januara?
Odgovoreno: 04. 02. 2009.tek kada njena ospa bude sva u fazi kraste
Postovana Dajte svome detetu polivitaminski preparat, posebno B komplex vitamina. Ukoliko hranu ne zvace, uvek joj ponudite i krupnu ali i pasiranu raznovrsnu hranu
Postovana Moracete da bebu odvedete kod pedijatra ili decijeg neurologa da bebu pregleda i uoci opisane tegobe da bi Vam sse mogao dati adekvatan odgovor
Postovana, Nazalost uvek postoji mogucnost da se steknu infekcije, ali ukoliko nema elemenata za anomaliju urotrakta nema razloga za brigu
Prikazano 78421-78425 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke