Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Imam češće glavobolje, koje nisu uvek identičnih karakteristika. Ali, uvek kada uveče uzimam tečnost u bilo kom obliku i količini, može biti i voće, i sasvim mala količina tečnosti ispod 100 ml, ujutro su mi manje ili više otečeni kapci i tokom dana se razvije glavobolja. Normalni su mi hormoni štitaste žlezde kao i pritisak, tj. zdrava sam. Kakva je ovo glavobolja?

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Postovana, uradite kompletnu laboratoriju sa krvnom slikom. Simptomi koje ste naveli (otečenost kapaka na unos tečnosti) mogu da ukazuiu na losu funkciju bubrega. Uradite i EEG sto se tice glavobolja. Javite se sa nalazima. Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
     Jedan zub u gornjoj vilici mi ide na gore (da li s njim nešto mora da bi mogla proteza) i imam jedan kvaran zub da li on mora da se ne daj Bože popravlja da bi mogla proteza?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • Postovana, Svi zubi moraju biti kompletno sanirani i popravljeni pre uzimanja otiska za protezu. Prilikom pregleda stomatolog ce odrediti najnuznije intervencije. Ukoliko imate karijesom unistene zube, popravka je neophodna ili su komplikacije neminovne, a za krajnji ishod imaju gubitak zuba. Dr Aleksandra Skundric

  1. Poštovani,
    imam 20 god.i pijem 4 meseca kontraceptivne pilule Logest i ovaj poslednji mesec imala sam oko 10ak dana blago krvarenje tokom uzimanja pilula. Medjutim, krvarenje se poslednjih 4-5 dana pred kraj korišćenja pakovanja pilula pojačalo, uz prisustvo blažih bolova, pa sam preskočila poslednje dve pilule kako bih omogućila normalnu menstruaciju. Zašto je došlo do takvog, pojačanijeg krvarenja? Redovno sam pila tablete, samo sam na pola pakovanja promenila satnicu, tj.umesto u 11h, počela sam u 16h. Da nije možda to uzrok? Ili trebam da promenim vrstu pilula?

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • Probojna krvavljenja kod niskodozaznih oralnih kontraceptiva nisu retkost. Promenite vrstu pilula- predjite na YAZ- tu je ovaj efekat izbegnut drugacijim timingom uzimanja pilula.

  1. Poštovani doktore,
    trenutno sam u 20.-oj nedelji trudnoće. Na pregledu je doktor konstatovao da je sve u redu sa bebom, ali da je nisko u materici. Svakodnevno osećam bebine pokrete, nekad u predelu ispod pupka, a nekad u predelu jajnika, gotovo uvek sa desne strane. Grlić je potpuno zatvoren, preporučio mi je da mirujem. Zabrinjava me jer ne znam da li je to opasno? Molim Vas da mi napišete i Vaše mišljenje.
    Unapred hvala, Milica.

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • To je totalna glupost- beba je u materici i to je to. Ne postoji "nisko " nosenje bebe. Postoji slab grlic [Vas to nije], postoji nisko usadjena posteljica [ni to nije Vas slucaj], ali "nisko nositi" ne postoji. Ponasajte se normalno nema razloga za strah.

  1. Doktore,
    ciklus mi je bio 30.12., na folikulometriji 12dc folikul 14mm endometrijum 12mm, 15dc folikul 17,2 endometrijum 14mm, ali 17dc folikul se "sparušio" na 13mm, endometrijum fantastica-tako su rekli. Ovog meseca ništa od ovulacije. Meni uradno temperatura od 16dc 37,2 pa do nove menstruacije koja je došla 29.01. Ali ja sam vadila i progesteron jer su mi grudi narasle za dva broja 20dc-44, 21dc-58, 22dc-70 (lutealna faza od 13,9 do 90) po ovome ja sam imala ovulaciju jer koliko citam progesteron raste ako se desila ovulacija pošto ga podiže žuto telo, a ako nema ovulacije ne bi bilo ni žutog tela? Molim Vas odgovorite mi. Teško mi je da razumem te hormone. Imam još jedno pitanje, ovo mi je prvi ciklus posle otklanjanja polipa materice (nisam krvarila posle operacije) ali ovaj ciklus je izuzetno obilan, to je verovatno ok, mada pitam pošto počinjem sa Klomifenom danas, pa me malo plaši. Izvinite što sam naporna.

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • Imali ste ovulaciju na to ukazuju i hormoni i UZ-cni nalaz. posto ste otklonili polip koji se ponasao kao spirala mozete u sledecih 6 meseci ocekivati trudnocu- budite strpljivi. Mislim da Klomid nije potreban.

Prikazano 78416-78420 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460