Imam 15 godina i imam klempave uši pa me zanima koliko bi koštala operacija za mene?
Molim vas da mi odgovorite!
Odgovoreno: 07. 05. 2009.
Poštovana Majo,
u kliničkom centru ta operacija košta oko 40000 dinara. U
ORL Klinici u KBC Zvezdara operacija klempavih ušiju za sve pacijente mlađe od 18 godina je BESPLATNA. Može da se radi u lokalnoj ili totalnoj anesteziji u zavisnosti od odluke samog pacijentata. U svakom slučaju operacija ne boli
Pošituvan doktore!
Ve molam za sovet. Imav
rhinitis allergica opstukcija na pluka. Lezev vo bolnica primav sistemi, a potoa mi dadena slednata terapija (me ispustija na 30.03.2009 god.) sprray
flihonase 1x2 inh vo nos, tableti
claritromicin 250mg 2x1 samo edna nedela, tableti
cetirizin 1x1 navečer gi primam može od mart mesec. Tabl.
Aminophillin 2x1/2gi primav do 15 april. Tabl.
Pronison po doricek samo 6 dena, spray flihotude 125 2x2 inh, spray
ventolin po potreba. Na 27.04.2009 pravev test za
bremenost, posetiv ginekolog na 30 april i mi kaza 5 nedela bremenost. Samo što go napraviv testot vednas prekinav so terapijata. Ginikologot mi reče da počekame do 8 nedela pa da vidime. Jas i kazav što sum primila ama ne sum znaela za bremenosta i sega ne znam da li da se raduvam oti mi veli nie so partnerot da odlučime da li da abortiram oti vo privite mececi ne pozelno primanje na nikakva terapija, oti se mozni posledici po plodot. Uzasno sum tazna, prva bremenost mi e kakov e rizikot od primanjeto na ovie lekovi. Od kaj 10. 04 sum samo na slednata terapija spray flihotude, flihonase i cetirizin do 27.04 koga i doznav deka sum trudna. Kaki posledi se mozni od primenata na lekovite koi gi spomnav? Za kakov vid stanuva zbor? Nisto ne me raspolozuva. Čekam da dojde 20 za da odam na kontrola. Kakvi komplikacii može da nastanat vo tekot na razvojot na
plodot?
Odnapred blagodarna.
Poštovana,
lekove koje pominjete su specifični za oboljenje koje imate i na pitanja koja postavljate najbolje će vam odgovoriti vaš ordinirajući
pulmolog. Ukoliko želite detaljnije informacije, sve što želite saznati možete pročitati na
sajtu safefetus. Na ovom sajtu imate informacije o veoma velikom broju
lekova i njihovom
uticaju na plod. Ukucajte fabričko ili generičko ime leka (ono ispod glavnog imena) i dobićete informaciju.
Pozdrav
Poštovana,
Da li se radi o uz
pregledu između 11-14
nedelje trudnoće. Ukoliko je to u pitanju. Pretpostavljam da bi to trebalno biti
nt (
nuchal translucency)
b.o. što bi označavalo uredan nalaz, verovatno greška u kucanju. Ukoliko nije tako konsultujte svog
ginekologa.
Pozdrav
Draga doktorka,
kako bezuspešno pokušavam da pošaljem pitanje nikako nema odgovora jer nemam e mail interesuje me da li sa dijagnozom
microadenom hipofize smem
planirati trudnoću, pijem
bromokriptin 7,5mg dnevno.
Unapred zahvalna
Poštovana,
Postoji mogućnost da vam se na datu terapiju
adenom smanji ali i progredira, bez obzira na datu terapiju. Količina leka koju pijete nije mala. Dokle god nemate definitivne rezultate date terapije mislim da biste trebali da sačekate. Ukoliko kontrolni nalazi budu dobri startujte sa
planiranjem porodice.
Pozdrav
Poštovana doktorka,
već godinu dana, uz strogu kontrolu mog
psihijatra, pijem
kslalol od 1 mg (4 puta dnevno) i
zoloft od 50mg (1 dnevno) zbog intenzivnih
anksioznih i
depresivnih epizoda. Sada sam u 5 nedelji
trudnoće i interesuju me štetni efekti ove terapije, s obizirom na to da moram da nastavim sa terapijom.
Unapred zahvalna, Taša
Poštovana,
Da li ste se svom
psihijatru obratili sa ovim pitanjima? Ako ste mu tokom
terapije izrazili svoju želju za
trudnoćom ne verujem da bi vam dao neadekvatnu terapiju. U svakom slučaju sve odgovore na svoja pitanja možete naći na
farmakološkom sajtuSafefetus.
Pozdrav
Ve molam za sovet. Imav rhinitis allergica opstukcija na pluka. Lezev vo bolnica primav sistemi, a potoa mi dadena slednata terapija (me ispustija na 30.03.2009 god.) sprray flihonase 1x2 inh vo nos, tableti claritromicin 250mg 2x1 samo edna nedela, tableti cetirizin 1x1 navečer gi primam može od mart mesec. Tabl. Aminophillin 2x1/2gi primav do 15 april. Tabl. Pronison po doricek samo 6 dena, spray flihotude 125 2x2 inh, spray ventolin po potreba. Na 27.04.2009 pravev test za bremenost, posetiv ginekolog na 30 april i mi kaza 5 nedela bremenost. Samo što go napraviv testot vednas prekinav so terapijata. Ginikologot mi reče da počekame do 8 nedela pa da vidime. Jas i kazav što sum primila ama ne sum znaela za bremenosta i sega ne znam da li da se raduvam oti mi veli nie so partnerot da odlučime da li da abortiram oti vo privite mececi ne pozelno primanje na nikakva terapija, oti se mozni posledici po plodot. Uzasno sum tazna, prva bremenost mi e kakov e rizikot od primanjeto na ovie lekovi. Od kaj 10. 04 sum samo na slednata terapija spray flihotude, flihonase i cetirizin do 27.04 koga i doznav deka sum trudna. Kaki posledi se mozni od primenata na lekovite koi gi spomnav? Za kakov vid stanuva zbor? Nisto ne me raspolozuva. Čekam da dojde 20 za da odam na kontrola. Kakvi komplikacii može da nastanat vo tekot na razvojot na plodot?
Odnapred blagodarna.
lekove koje pominjete su specifični za oboljenje koje imate i na pitanja koja postavljate najbolje će vam odgovoriti vaš ordinirajući pulmolog. Ukoliko želite detaljnije informacije, sve što želite saznati možete pročitati na sajtu safefetus. Na ovom sajtu imate informacije o veoma velikom broju lekova i njihovom uticaju na plod. Ukucajte fabričko ili generičko ime leka (ono ispod glavnog imena) i dobićete informaciju.
Pozdrav
šta znači ntpo uz. To piše u trudničkom kartonu
Hvala
Da li se radi o uz pregledu između 11-14 nedelje trudnoće. Ukoliko je to u pitanju. Pretpostavljam da bi to trebalno biti nt ( nuchal translucency) b.o. što bi označavalo uredan nalaz, verovatno greška u kucanju. Ukoliko nije tako konsultujte svog ginekologa.
Pozdrav
kako bezuspešno pokušavam da pošaljem pitanje nikako nema odgovora jer nemam e mail interesuje me da li sa dijagnozom microadenom hipofize smem planirati trudnoću, pijem bromokriptin 7,5mg dnevno.
Unapred zahvalna
Postoji mogućnost da vam se na datu terapiju adenom smanji ali i progredira, bez obzira na datu terapiju. Količina leka koju pijete nije mala. Dokle god nemate definitivne rezultate date terapije mislim da biste trebali da sačekate. Ukoliko kontrolni nalazi budu dobri startujte sa planiranjem porodice.
Pozdrav
već godinu dana, uz strogu kontrolu mog psihijatra, pijem kslalol od 1 mg (4 puta dnevno) i zoloft od 50mg (1 dnevno) zbog intenzivnih anksioznih i depresivnih epizoda. Sada sam u 5 nedelji trudnoće i interesuju me štetni efekti ove terapije, s obizirom na to da moram da nastavim sa terapijom.
Unapred zahvalna, Taša
Da li ste se svom psihijatru obratili sa ovim pitanjima? Ako ste mu tokom terapije izrazili svoju želju za trudnoćom ne verujem da bi vam dao neadekvatnu terapiju. U svakom slučaju sve odgovore na svoja pitanja možete naći na farmakološkom sajtu Safefetus.
Pozdrav
Prikazano 74111-74115 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke