Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovana,
    Imam visok prolaktin što je uzrok neplodnosti imam 28 god kod partnera je sve u redu već 4 god ne mogu da ostanem u 2 stanju menstruacije su neredovne i jako bolne ostalo je sve u redu kako da i čime regulišem prolaktin jer mi bromokriptin neodgovara od njega povraćam i imam proliv
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovana,
      terapija hiperprolaktinemije bromokriptinom je veoma uspešna, ali na žalost ponekad daje gastrointestinalne tegobe koje sprečavaju njegovu upotrebu. Kod nas postoji još preparata za terapiju hiperprolaktinemije (dostinex). Obratite se vašem endokrinologu koji će proceniti koji vama više odgovara.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Nedavno sam vam postavljala pitanje o mojoj primarnoj dijagnozi- parapareza spastika hereditaria. Pre tri sedmice mi je umro brat, ušla sam u jednu fazu veoma lošu za mene, a to je stanje bezvoljnosti. Nedovoljno se krećem, mada vježbe pomalo radim kod kuće. Pre mjesec dana mi je počela da trne lijeva šaka, prsti, ujutru ustanem sa utrnutom rukom do bola. Tek poslije masiranja pod mlazom tople vode nestane taj mučni osjećaj. Možete li mi objasniti zbog čega se to dešava i šta da preduzmem? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    Pre nekoliko meseci sam otkrila da imam aktivan koksaki virus, međutim pojavio se ruku pod ruku sa još dve vrste pneumonije, nizom oboljenja gornjih respiratornih puteva, trajnom malaksalošću. Međutim, najviše me plaši činjenica što imam povećanu potrebu za spavanjem. Verovali ili ne mogu dnevno spavati i po 15 sati. Lekari kojima sam se obraćala prosto ignorišu ovaj simptom i bave se isključivo drugim -laboratorijski potvrđenim. Da li je ovaj simptom normalan pratilac koksaki virusa ili ukazuje na neki drugi poremećaj u organizmu? Zbog lošeg imuniteta i učestalih bolesti u zadnjih godinu dana trošila sam u proseku 2 kutije antibiotika raznog tipa mesečno (kako su mi lekari propisivali). Kakve posledice mogu trpeti zbog toga (bojim se da mi organizam ne postane rezistentan na antibiotike)?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovana,
      to sve ide zajedno tj. virus je uzrok pada otpornosti. Povećano spavanje je rezultat iscrpljenosti i pada imunog sistema. Što se tiče antibiotika oni pomažu ali mogu praviti i komplikacije (rezistencija, pojava gljivica, oštećenje bubrega i sl.) što nemojte brinuti jer o tome vode računa lekari koji vam propisuju lekove i koji vas leče.
      Pozdrav

  1. Hvala puno na odgovoru,
    želela bih da znam koji su uzroci doveli do asfiksije centralnog porekla, moždane kome i moždanog udara. Da li je u pitanju stres, loš način života, holesterol, ishrana? Kakva oboljenja su dovela do ovih smrtnih uzroka?
    Hvala,
    Jasmina Moltubak

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovana,
      ko to zna bolje od vas. Bitan je način zivota. Šlog ne nastaje sampo sebi, već je posledica drugih oboljenja, najčešće srčanih kao aritmija, šećerne bolesti, povišene masnoće u krvi, nepravilne ishrane, pa i stresa kao pokretača svega navedenog. Pozdrav

  1. Dobro veče,
    imam 30god. moja dijagnoza je multiplexskleroza. Da li je interferon bete sintetički lek, da li ima neželjenih dejstava? Da li se kod ove dg. primenjuju i kako imunoglobulini?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovana,
      radi se o dobrom i skupom leku (troškove pokriva fond), neželjena dejstva su retka i to se ogledaju eventualno u smanjenju bele loze u krvnoj slici. Što se tiče imunoglobulina oni se kod ms retko primenjuju.
      Pozdrav

Prikazano 72846-72850 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460