Imam visok prolaktin što je uzrok neplodnosti imam 28 god kod partnera je sve u redu već 4 god ne mogu da ostanem u 2 stanju menstruacije su neredovne i jako bolne ostalo je sve u redu kako da i čime regulišem prolaktin jer mi bromokriptin neodgovara od njega povraćam i imam proliv
terapija hiperprolaktinemije bromokriptinom je veoma uspešna, ali na žalost ponekad daje gastrointestinalne tegobe koje sprečavaju njegovu upotrebu. Kod nas postoji još preparata za terapiju hiperprolaktinemije (dostinex). Obratite se vašem endokrinologu koji će proceniti koji vama više odgovara.
Nedavno sam vam postavljala pitanje o mojoj primarnoj dijagnozi- parapareza spastika hereditaria. Pre tri sedmice mi je umro brat, ušla sam u jednu fazu veoma lošu za mene, a to je stanje bezvoljnosti. Nedovoljno se krećem, mada vježbe pomalo radim kod kuće. Pre mjesec dana mi je počela da trne lijeva šaka, prsti, ujutru ustanem sa utrnutom rukom do bola. Tek poslije masiranja pod mlazom tople vode nestane taj mučni osjećaj. Možete li mi objasniti zbog čega se to dešava i šta da preduzmem? Unapred hvala.
Pre nekoliko meseci sam otkrila da imam aktivan koksaki virus, međutim pojavio se ruku pod ruku sa još dve vrste pneumonije, nizom oboljenja gornjih respiratornih puteva, trajnom malaksalošću. Međutim, najviše me plaši činjenica što imam povećanu potrebu za spavanjem. Verovali ili ne mogu dnevno spavati i po 15 sati. Lekari kojima sam se obraćala prosto ignorišu ovaj simptom i bave se isključivo drugim -laboratorijski potvrđenim. Da li je ovaj simptom normalan pratilac koksaki virusa ili ukazuje na neki drugi poremećaj u organizmu? Zbog lošeg imuniteta i učestalih bolesti u zadnjih godinu dana trošila sam u proseku 2 kutije antibiotika raznog tipa mesečno (kako su mi lekari propisivali). Kakve posledice mogu trpeti zbog toga (bojim se da mi organizam ne postane rezistentan na antibiotike)?
to sve ide zajedno tj. virus je uzrok pada otpornosti. Povećano spavanje je rezultat iscrpljenosti i pada imunog sistema. Što se tiče antibiotika oni pomažu ali mogu praviti i komplikacije (rezistencija, pojava gljivica, oštećenje bubrega i sl.) što nemojte brinuti jer o tome vode računa lekari koji vam propisuju lekove i koji vas leče.
želela bih da znam koji su uzroci doveli do asfiksije centralnog porekla, moždane kome i moždanog udara. Da li je u pitanju stres, loš način života, holesterol, ishrana? Kakva oboljenja su dovela do ovih smrtnih uzroka?
Hvala,
Jasmina Moltubak
ko to zna bolje od vas. Bitan je način zivota. Šlog ne nastaje sampo sebi, već je posledica drugih oboljenja, najčešće srčanih kao aritmija, šećerne bolesti, povišene masnoće u krvi, nepravilne ishrane, pa i stresa kao pokretača svega navedenog. Pozdrav
imam 30god. moja dijagnoza je multiplexskleroza. Da li je interferon bete sintetički lek, da li ima neželjenih dejstava? Da li se kod ove dg. primenjuju i kako imunoglobulini?
radi se o dobrom i skupom leku (troškove pokriva fond), neželjena dejstva su retka i to se ogledaju eventualno u smanjenju bele loze u krvnoj slici. Što se tiče imunoglobulina oni se kod ms retko primenjuju.
Pozdrav
Hvala,
Jasmina Moltubak
Prikazano 72846-72850 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke