Poštovana,
    Imam visok prolaktin što je uzrok neplodnosti imam 28 god kod partnera je sve u redu već 4 god ne mogu da ostanem u 2 stanju menstruacije su neredovne i jako bolne ostalo je sve u redu kako da i čime regulišem prolaktin jer mi bromokriptin neodgovara od njega povraćam i imam proliv
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovana,
      terapija hiperprolaktinemije bromokriptinom je veoma uspešna, ali na žalost ponekad daje gastrointestinalne tegobe koje sprečavaju njegovu upotrebu. Kod nas postoji još preparata za terapiju hiperprolaktinemije (dostinex). Obratite se vašem endokrinologu koji će proceniti koji vama više odgovara.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović