Poštovani, dete mi je pre 3 meseca imalo varičele - prva i najveća se inficirala i ostao je krater prečnika 4mm na licu. Zavisi od svetla i ugla, ali jeste u pitanju dubok atrofični ožiljak i verujem da će joj predstavljati problem kasnije. Razmišljala sam o hirurškom uklanjanju ali ne znam koliko staro dete treba da bude (ima 4 godine), kao i koliko se čeka od nastanka ožiljka - da li ima smisla čekati da se remodelira?
Posekla sam se,odsekla sam deo jagodice prsta.Nije bolno ali je neprijatno , a u četvrtak putujem jer radim na brodu.
Brinem se ako je potrebno dodatno zbrinjavanje kao što je ušivanje i nisam sigurna kako zbrinjavati ranu i zaštiti je dok sam tamo ( u pitanju je mesec dana ).Možete li mi pomoći?
Postovanje, vec duze vreme patim od bola u ledjima, boli kada lezim najvise. To nije klasican bol vec kao neko peckanje. Najvise boli na onoj strani na kojoj lezim, tj na onoj na kojoj se zateknem ujutru da sam spavala. Bol je lokalizovan u sredisnjem delu ledja i lopaticama. Neko vreme bol se prosirila i na kuk. Snimila sam rengen, imam neku blazu skoliozu, radila sam laboratoriju po preporuci ortopeda ali sve je bilo ok ( jetra, kalcijum, crp...) S obzirom da je u pitanju hronican bol na koji sam se vec navikla, sta mislite sta bi moglo biti i gde krenuti dalje... Hvala unapred.
Imao sam prelom humerusa prilikom obaranja ruke, spiralna fraktura humerusa.
Uspseno izlecena bez operacije postavljanjem gipsa.
Medjutim evo sad novembar je 6ti mesec od preloma i ruka je malkice krivudava, tj kada rasirim obe ruke vidi se da ruka koja je bila slomljena ima blago drugaciji pravac od zdrave ruke. Takodje imam blag bol u lakgu prilikom treninga.
Da li ce se kost remodelirati dodatno i da li ce se ruka vracati sve vise u pravcu kao i zdrava, ili je kost da kazem uhvatila kako je uhvatila i to je to?
nakon 6 meseci je prelom verovatno zarastao i teško da će se ispraviti kost. Svakako bi bilo dobro da uradite RTG humerusa, da se vidi da li je i u kom čoložaju kost zarasla.
Poštovani, dete mi je pre 3 meseca imalo varičele - prva i najveća se inficirala i ostao je krater prečnika 4mm na licu. Zavisi od svetla i ugla, ali jeste u pitanju dubok atrofični ožiljak i verujem da će joj predstavljati problem kasnije. Razmišljala sam o hirurškom uklanjanju ali ne znam koliko staro dete treba da bude (ima 4 godine), kao i koliko se čeka od nastanka ožiljka - da li ima smisla čekati da se remodelira?
Hvala unapred
Odgovoreno: 21. 11. 2023.Oziljak se smatra definitivnim posle godinu dana najcesce. S obzirim da je to je mlada koza, potencijal za remodelovanje je ogroman te treba cekati.
Posekla sam se,odsekla sam deo jagodice prsta.Nije bolno ali je neprijatno , a u četvrtak putujem jer radim na brodu. Brinem se ako je potrebno dodatno zbrinjavanje kao što je ušivanje i nisam sigurna kako zbrinjavati ranu i zaštiti je dok sam tamo ( u pitanju je mesec dana ).Možete li mi pomoći?
Odgovoreno: 21. 11. 2023.Poštovana,
potreban Vam je pregled plastičnog hirurga,
srdacan pozdrav,
kad spavam noc, ujutro vidim na jastuku kaplje krvi?
Odgovoreno: 20. 11. 2023.Pregled otorinolaringologa i pulmologa
Postovanje, vec duze vreme patim od bola u ledjima, boli kada lezim najvise. To nije klasican bol vec kao neko peckanje. Najvise boli na onoj strani na kojoj lezim, tj na onoj na kojoj se zateknem ujutru da sam spavala. Bol je lokalizovan u sredisnjem delu ledja i lopaticama. Neko vreme bol se prosirila i na kuk. Snimila sam rengen, imam neku blazu skoliozu, radila sam laboratoriju po preporuci ortopeda ali sve je bilo ok ( jetra, kalcijum, crp...) S obzirom da je u pitanju hronican bol na koji sam se vec navikla, sta mislite sta bi moglo biti i gde krenuti dalje... Hvala unapred.
Odgovoreno: 20. 11. 2023.Poštovana,
prema opisu može se raditi o upali sakro-ilijačnog zgloba ili faset sindromu.
Terapija je najčešće fizikalna.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Imao sam prelom humerusa prilikom obaranja ruke, spiralna fraktura humerusa. Uspseno izlecena bez operacije postavljanjem gipsa. Medjutim evo sad novembar je 6ti mesec od preloma i ruka je malkice krivudava, tj kada rasirim obe ruke vidi se da ruka koja je bila slomljena ima blago drugaciji pravac od zdrave ruke. Takodje imam blag bol u lakgu prilikom treninga. Da li ce se kost remodelirati dodatno i da li ce se ruka vracati sve vise u pravcu kao i zdrava, ili je kost da kazem uhvatila kako je uhvatila i to je to?
Odgovoreno: 20. 11. 2023.Poštovani,
nakon 6 meseci je prelom verovatno zarastao i teško da će se ispraviti kost. Svakako bi bilo dobro da uradite RTG humerusa, da se vidi da li je i u kom čoložaju kost zarasla.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Prikazano 6286-6290 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke