Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Postovani,

    Imam dete od 20 meseci koje slinavi već duže vreme. Radili smo bris nosa i ima stafiilokoku pneumoniae u velikom broju. Doktrorka nam je rekla da pijemo panklav 10 dana. Uši su ok, grlo isto. Da li ima potrebe da pije antibiotik ili je to moguće rešiti nekim kapima ili mašću ?

    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 11. 2023.
  1. Zdravo doktore imam hronican gastritis non stop sam pod tegobama gutosam sondu u januaru ali isto sve neznam vise koje terapije da pijem molim vas pomagajte

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
  1. Postovani doktore, Godinu ipo dana imam problem sa zeludcem.Sve je pocelo operacijom ciste na vilici ,puno antibiotika ,oslabio naglo sto je rezultiralo pojavom holesterolskih kamencica u zucnoj kesi.Na savet lekara operisao sam z.kesu.Pre operacije z.kese radjena gastroskopija gde pise reflux ezofagitis,bilijarni pangastritis,duodentitis ,piloricni kanal edomatozan ostaje otvoren. Probleme koje imam su da stalno osecam da nesto imam u predelu zeludca ,epigastrijum gornji sredisni deo koja mi smeta prilikom hodanja kao da nesto potiskuje u dijafragmi sto izaziva nelagodnost u predelu srca.Nakon obroka nastaje oticanje iznad pupka,pritisak sto me ogranicava u ishrani, a povremeno kad otice trbuh pojavljuje se i bol u ledjima nemam apetita uopste.Smrsao sam 20 kg.Samo da napomenem da su uglavnom analize ok sem triglicerida koji su uvek iznad normalnih vrednosti unazad 20 god oko 2.6-2.8.Radjena je magnetna rezonanca abdomena i karlice, nalaz je uglavnom uredan,na zahtev drugog lekara zbog sumnje da nije neki kamencic ostao u kanalu radjena je jos jedna magnetna abdomena i mrcp gde je sve uredno.Nakon toga radjena je gastroskopija sa barijumom gde pise da je sve ok ,jer je na prvoj gastroskopiji pisalo hijatus hernija.pre 3 meseca radjena druga gastroskopija gde pise da je sve uredno indirektni znaci hietalne hernije se ne vide,osim puno zuci u zeludcu i hiperemicne plaze u antrumu zeludca uzete biopsije,helico negativan ,pise samo da ima limfnih folikula.Dijagnoza hronicni bilijarni gastritis. Terapija Ulcamed,Famotidin,ursofalk,meteospazmyl,gastroperidon. Osim gastroperidona sve navedeno sam koristio.Gastroperidon nisam jer sam bio lecen od ekstrasistola.Simptomi su i dalje prisutni pojavljuju se i mucnine i meni je sve gore.Hteo sam da vas pitam sta mi vi predlazete jer trenutno sam veoma iscrpljen, jer sam ogranicen u ishrani voce nisam konzumirao godinu dana ,cak mi i jogurt smeta ,odmah se pojavi peckanje i reflux.povremeno uzimam infuziju sa vitaminima .Zanima me zasto zuc ulazi u zeludac i da li je moguce da su smetnje upravo zbog toga.

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
    • Poštovani gospodine, moguće je da se posle operacije žučne kese javi bilijarni gastritis. Žučna kesa služi kao rezervoar u kome se između obroka žuč skuplja i koncentriše. Onda kada se žučna kesa operativno odstrani više žuči dolazi u dvanaestopalačno crevo i može da dođe nagore do želuca, izazivajući bilijarni gastritis. Naravno, ja ne mogu da isključim ni mogućnost da pored bilijarnog gastritisa imate i neko drugo oboljenje. Vi možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u nekoj od ordinacija u Beogradu gde radim pa ću Vas pregledati i dati odgovarajuću terapiju. Pozdrav, dr Kažić.

  1. Poštovani moja majka je operisala glaukom, dijabetičar je pije gluformin na zadnjoj kontroli kod doktora rekli su joj da ima početnu kataraktu inače je i kratkovida i doktorka kaže da neće moći da se operiše jer zbog kratkovidost neće biti uspešno. Njen vid se pogoršao u zadnje vreme ima maglu na oba oka da li može da operiše kataraktu i koliko će biti uspešna operacija. Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
    • Postovani,

      Kod Vase majke katarakta nije jedini razlog slabog vida, to je svakako glaukom,pitanje je koliko je vid ostecen zbog glaukoma,a ukoliko ima i ostecenja na ocnom dnu kao posledica visoke kratkovidosti, to dodatno utice na losu vidnu ostrinu....svakako bi trebalo uraditi kompletan pregled i eventualno dopunsku dijagnostiku....

  1. Prije 4 godine sam popravljala plombe na dva prednja zuba desno. Jedna ploma je isla malo visocije nego sto je trebalo prema desnima. Posle mjesec dana sam osjetila nesnozljive zigove koji su kratko trajali i nestali. Ponovili su se u nekim razmacima od dva , tri meseca. Pre godinu dana pocela sam osecati zigove oko dvojke desno koji su bili i bolni i cesti. osetila sam i kao strujne udare prskajuce i nesnosljive u dva tri navrata. Moj zubar me poslao kod endo dentologa koji mi je tretirao kanale i na dvojci i na jedinici zbog sigurnosti da on ne izaziva bolove jer je bjegova plomba visocija. Posle njega zubi su reagovali uz varnicenje nerava. Pila sam antibiotike dva puta posle i jednom prije tretmana kanala. Malo se posle smiri pa ponovo zigovi. Onda su mi poceli i zigovi oko trojke koju sam na kraju izvadila pre mesec ipo dana. Posle toga su mi poceli intenzivniji zigovi u obliku prskalice, varnicenja . Trenutno imam nepodnosljive zigove koji su konstantni i nepodnosljivi. zigovi polaze uvek sa vanjske strane izvadjenog zuba, trojke desno , pa prema korjenu koji se nekada pretvore u kao strujne sokove. Ne mogu ni jesti, ni pitati, mrdati , dodorivati to mesto, nista. za tri sedmice sam smrsala 6-7 kg. Mozete li mi odgovoriti sta bi to moglo biti i sta raditi. Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.

Prikazano 6201-6205 od ukupno 95632 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460