Poštovani moja majka je operisala glaukom, dijabetičar je pije gluformin na zadnjoj kontroli kod doktora rekli su joj da ima početnu kataraktu inače je i kratkovida i doktorka kaže da neće moći da se operiše jer zbog kratkovidost neće biti uspešno. Njen vid se pogoršao u zadnje vreme ima maglu na oba oka da li može da operiše kataraktu i koliko će biti uspešna operacija. Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2023.
    • Postovani,

      Kod Vase majke katarakta nije jedini razlog slabog vida, to je svakako glaukom,pitanje je koliko je vid ostecen zbog glaukoma,a ukoliko ima i ostecenja na ocnom dnu kao posledica visoke kratkovidosti, to dodatno utice na losu vidnu ostrinu....svakako bi trebalo uraditi kompletan pregled i eventualno dopunsku dijagnostiku....