Poštovani,
zahvaljujem Vam se unapred na odgovoru.
Imam problem s kolenima, oštećenje hrskavice. Zbog tog oštećenja ne mogu da savijam kolena, niti da radim čučnjeve, ali me ipak pojedini ortopedi i fizijatri savetuju da nakon primanja injekcije “reviscon” treba da radim čučnjeve bez obzira na bol, što mene posebno buni i nije mi jasno zašto to traže, jer koliko se razumem vežbe koje sprovodim ne treba da budu bolne ili ja grešim?!
Takodje, na rendgenskom snimku mi je uočeno da imam benigni tumor-osteom, pa me zanima da li je potrebno da se ukloni ili samo je potrebno da se prati, pošto niko ništa o ovome ne spominje?!
Magnetna rezonanca mi je samo pokazala “labavost” LCA i hondromalacija patele.
Da li mi je zbog ovoga dozvoljeno da radim uopšte vežbice ili se ne preporučuje?!
Veliki pozdrav!
za procenu stanja kolena trebalo bi da lekar pogleda RTG i MRI kolena, a bilo bi dobro da vas pregledam. Niste naveli koliko imate godina? Vežbe treba prilagoditi vašem stanju, ne treba da vas boli prilikom vežbi.
Postovanje. Ja sam otac djecaka starog 6g. Imamo problem sa sinusim često se žali na bol u predjelu čela i to su bolovi da usred bola desi se i da povrati. Mi inače živimo u Budvi i to se većinom dešava u ovim zimskim danima. Ako bi mogli da nam date neki savjet mnogo bi nam značilo. Hvala
Postovanje, profesorka! Imam pitanje za ćerku: ima ns laktu mladež, koji po boji se razlikuje od ostalih mladeza po tjelu. Bili smo na pregledu kod dermatologa u Beogradu i ona je rekla da vrlo retke slučajeve melanome kod dece. Ali ja ipak se sumnjam. Ako je bitno iz mladeza raste dlaka. Koje je vase mišljenje: kako često moram da idem na pregled sa njom?
Postovani,
Vec vise of godinu dana imam bol u koljenu kada se oslonim na pod. U pocetku je to bilo najblize, da slikovito opisem, kao da sam se oslonila na zrno pirinca, da bih sad primijetila da je to polje gdje se javlja bol prosireno. Inace nemam nikakvih bolova kad mirijem, stojim, hodam, ni na dodir, pritisak rukom… Nema ni otoka ni sa koje strane koljena.
Zanima me sta bi to moglo biti.
Hvala puno
verovatno se radi o upali sluzne kese čašice kolena (bursitis praepatellaris). Potrebno je uraditi RTG kolena, UZ burze, i potom da vas pregelda ortoped, da se vidi da li je stanje za operaciju ili za rehabilitaciju.
Poštovani, zahvaljujem Vam se unapred na odgovoru. Imam problem s kolenima, oštećenje hrskavice. Zbog tog oštećenja ne mogu da savijam kolena, niti da radim čučnjeve, ali me ipak pojedini ortopedi i fizijatri savetuju da nakon primanja injekcije “reviscon” treba da radim čučnjeve bez obzira na bol, što mene posebno buni i nije mi jasno zašto to traže, jer koliko se razumem vežbe koje sprovodim ne treba da budu bolne ili ja grešim?! Takodje, na rendgenskom snimku mi je uočeno da imam benigni tumor-osteom, pa me zanima da li je potrebno da se ukloni ili samo je potrebno da se prati, pošto niko ništa o ovome ne spominje?! Magnetna rezonanca mi je samo pokazala “labavost” LCA i hondromalacija patele. Da li mi je zbog ovoga dozvoljeno da radim uopšte vežbice ili se ne preporučuje?! Veliki pozdrav!
Odgovoreno: 05. 12. 2023.Poštovana,
za procenu stanja kolena trebalo bi da lekar pogleda RTG i MRI kolena, a bilo bi dobro da vas pregledam. Niste naveli koliko imate godina? Vežbe treba prilagoditi vašem stanju, ne treba da vas boli prilikom vežbi.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Postovanje. Ja sam otac djecaka starog 6g. Imamo problem sa sinusim često se žali na bol u predjelu čela i to su bolovi da usred bola desi se i da povrati. Mi inače živimo u Budvi i to se većinom dešava u ovim zimskim danima. Ako bi mogli da nam date neki savjet mnogo bi nam značilo. Hvala
Odgovoreno: 05. 12. 2023.Pregled otorinolaringologa, oftalmologa i neurologa.
Stalno imam potrebu da izduvavam nos, imam osecjk da su mi sinusi puni sekreta. Sta da radim?
Odgovoreno: 05. 12. 2023.Pregled otorinolaringologa.
Postovanje, profesorka! Imam pitanje za ćerku: ima ns laktu mladež, koji po boji se razlikuje od ostalih mladeza po tjelu. Bili smo na pregledu kod dermatologa u Beogradu i ona je rekla da vrlo retke slučajeve melanome kod dece. Ali ja ipak se sumnjam. Ako je bitno iz mladeza raste dlaka. Koje je vase mišljenje: kako često moram da idem na pregled sa njom?
Odgovoreno: 04. 12. 2023.Poštovana ,
postavite pitanje ponovo i priložite fotografiju mladeza,
srdacan pozdrav,
Postovani, Vec vise of godinu dana imam bol u koljenu kada se oslonim na pod. U pocetku je to bilo najblize, da slikovito opisem, kao da sam se oslonila na zrno pirinca, da bih sad primijetila da je to polje gdje se javlja bol prosireno. Inace nemam nikakvih bolova kad mirijem, stojim, hodam, ni na dodir, pritisak rukom… Nema ni otoka ni sa koje strane koljena. Zanima me sta bi to moglo biti. Hvala puno
Odgovoreno: 04. 12. 2023.Poštovana,
verovatno se radi o upali sluzne kese čašice kolena (bursitis praepatellaris). Potrebno je uraditi RTG kolena, UZ burze, i potom da vas pregelda ortoped, da se vidi da li je stanje za operaciju ili za rehabilitaciju.
dr Vaso Kecojevič, ortopedski hirurg
Prikazano 6181-6185 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke