Dobar dan,imam pitanje za vas,otac ima kamen u besici,velicine oko 20mm,pritom je imao i kancer prostate,godina dana je prosla od zracne terapije(30 terapija je imao).To je sad sanirano.Ali kamen mu pravi veliki problem,da li vi to mozete da otklonite,i interesuje me ako mozete,da mi kazete okvirno cenu,koliko bi to kostalo privatno da uradite?Hvala unapred.
Razbijanju kamena u mokraćnoj bešici se može pristupiti na dva načina. Otvorenim pristupom gdje se pravi rez ispod pupka, otvara bešika i kamen izvadi, bešika ušije rana zatvori i to je to, operacija traje oko 60 minuta. Druga metoda je kroz uretru, odnosno mokraćni kanal, nema reza, ulazi se cistoskopom u mokraćnu bešiku, vizualizuje se kamen, onda se kroz drugi port na cistoskopu plasira sonda koja ultrazvučnim talasima razbija kamen na manje fragmente, koji se poslije isisaju iz mokraćne bešike. Opet ponavljam, nema reza, nema otvaranja oporavak je dosta brži. Sama metoda traje oko 45-90 minuta, ali to opet zavisi od konzistencije kamen i stanja pacijenta.
Obje metode se rade u našoj bolnici OB New Hospital u Novom Sadu, prije same intervencije potreban je svakako pregled kod urologa, koji bi operaciju izvodio, obzirom na komorbiditete koje ste naveli da je suprug imao, i zbog terapija koje je primao.
Nisam siguran za cijene, ali mislim da ih možete pronaći na sajtu bolnice.
Imam 38 godina i prelezala sam upalu pluca, dat mi je Eritromicin i pronizon od lekova, sada sam sa njima zavrsila. Rengen je pokazao cista pluca na kontroli, ali na kontroli krvi nakon toga, bio su poviseni Neutrofili (70.6, referentna vrednost 40-70) D-Dimer (770.0, ref. vrednost 500.0) i C reaktivni protein (19.6, ref vrednost 5 ili manja).Citav odrasli zivot imam smanjenu vrednost KS-MCV (72.3) i povisenu KS-RDW (15,2). Sve ostalo je u referentnim vrednostima).
Doktorka me nije poslala nigde dalje, iako sam joj objasnila da imam bolove sa desne strane, oticanje ruku i nogu, kao i probleme sa stolicom (dijareja) i povracanjem u zadnjih nedelju dana. Njeno objasnjenje je da sam uhvatila stomacni virus, jer mi je imunitet smanjen zbog lekova za upalu pluca. Osecam se veoma lose.
Mozete li mi pojasniti test i reci mi da li ponovo treba da idem kod lekara?
Vrijednosti koje ste naveli su granične, i nisu razlog za brigu. Sama činjenica da ste naveli dijareju i povraćanje u posljednjih nedjelju dana može biti uzrok povišenog CRP-a. MCV može biti snižen zbog sideropenijske anemije, potrebno je kada ste dobro opšteg stanja uraditi KKS Fe i Feritin. RDW ukazuje na Red Cell Width Distribution, ukazuje na varijacije u veličini eritrocita. Anemije se između ostalog mogu dijeliti na mikrocitne normocitne i makrocitne u odnosu na veličinu eritrocita u određenoj anemiji. Kod Vas postoje iz nekog razloga veće varijacije, ali to ne bi trebalo biti zabrinjavajuće.
Smatram da je dovoljno praćenje stanja, ukoliko dođe do pogoršanja idite na kontrolu.
Potrebno je razjasniti koji dio noge je bolan, da li je u pitanju natkoljenica ili potkoljenica. Da li na koži ima crvenila, da li je koža topla. Da li od ranije imate probleme sa proširenim venama, da li je ranije bilo mravinjanja u nozi? Ukoliko je odgovor na većinu ovih pitanja da, onda vaskularni hirurg. Kada je bol nastao, da li je nastao iz čista mira ili pri fizičkoj aktivnosti? Kada se bol intenzivira, u miru ili pri hodanju, stajanju? Ako sumnjate da je bol nastao nakon sportske povrede potrebno je obratiti se fizijatru.
To je sve što Vam mogu reći bez uzimanja detaljne anamneze i obavljanja pregleda.
Srdačan pozdrav, dr Dakić OB New Hospital Novi Sad
Ne bih ovakve nalaze smatrao urednim, apsolutne vrijednosti su češće bitnije od relativnih. Povišeni monociti mogu biti znak da se tijelo bori protiv infekcije (virusne, bakterijske ili parazitske), povišeni eozinofili se najčešče dovode u vezu sa alergijskim reakcijama i parazitskom infekcijom dok se povišeni bazofili rijetko sreću i dovode se u vezu takođe sa borbom protiv infekcije kao i određenim autoimunim oboljenjima.
Potreban je detaljan pregled ljekara, uzimanje temeljne anamneze, kao i eventualne dodatne laboratorijske pretrage.
Poštovanje doktore, nedostaju mi dva zuba petica i sestica jedno do drugog, vidim da mi je lice suženo jako nemam izražen širinu lica kao prije, planiram raditi implantat ili most pa sta preporučujemo, da li će nadomjestom zuba koji fale vratiti stari oblik lica ili je sve to izgubljeno. Hvala na odgovoru.Lp
Dobar dan,imam pitanje za vas,otac ima kamen u besici,velicine oko 20mm,pritom je imao i kancer prostate,godina dana je prosla od zracne terapije(30 terapija je imao).To je sad sanirano.Ali kamen mu pravi veliki problem,da li vi to mozete da otklonite,i interesuje me ako mozete,da mi kazete okvirno cenu,koliko bi to kostalo privatno da uradite?Hvala unapred.
Odgovoreno: 03. 01. 2024.Poštovani,
Razbijanju kamena u mokraćnoj bešici se može pristupiti na dva načina.
Otvorenim pristupom gdje se pravi rez ispod pupka, otvara bešika i kamen izvadi, bešika ušije rana zatvori i to je to, operacija traje oko 60 minuta.
Druga metoda je kroz uretru, odnosno mokraćni kanal, nema reza, ulazi se cistoskopom u mokraćnu bešiku, vizualizuje se kamen, onda se kroz drugi port na cistoskopu plasira sonda koja ultrazvučnim talasima razbija kamen na manje fragmente, koji se poslije isisaju iz mokraćne bešike. Opet ponavljam, nema reza, nema otvaranja oporavak je dosta brži. Sama metoda traje oko 45-90 minuta, ali to opet zavisi od konzistencije kamen i stanja pacijenta.
Obje metode se rade u našoj bolnici OB New Hospital u Novom Sadu, prije same intervencije potreban je svakako pregled kod urologa, koji bi operaciju izvodio, obzirom na komorbiditete koje ste naveli da je suprug imao, i zbog terapija koje je primao.
Nisam siguran za cijene, ali mislim da ih možete pronaći na sajtu bolnice.
Srdačan pozdrav,
dr Dakić
OB New Hospital
Postovani,
Imam 38 godina i prelezala sam upalu pluca, dat mi je Eritromicin i pronizon od lekova, sada sam sa njima zavrsila. Rengen je pokazao cista pluca na kontroli, ali na kontroli krvi nakon toga, bio su poviseni Neutrofili (70.6, referentna vrednost 40-70) D-Dimer (770.0, ref. vrednost 500.0) i C reaktivni protein (19.6, ref vrednost 5 ili manja).Citav odrasli zivot imam smanjenu vrednost KS-MCV (72.3) i povisenu KS-RDW (15,2). Sve ostalo je u referentnim vrednostima).
Doktorka me nije poslala nigde dalje, iako sam joj objasnila da imam bolove sa desne strane, oticanje ruku i nogu, kao i probleme sa stolicom (dijareja) i povracanjem u zadnjih nedelju dana. Njeno objasnjenje je da sam uhvatila stomacni virus, jer mi je imunitet smanjen zbog lekova za upalu pluca. Osecam se veoma lose.
Mozete li mi pojasniti test i reci mi da li ponovo treba da idem kod lekara?
Hvala unapred, Irena
Odgovoreno: 03. 01. 2024.Poštovana
Vrijednosti koje ste naveli su granične, i nisu razlog za brigu.
Sama činjenica da ste naveli dijareju i povraćanje u posljednjih nedjelju dana može biti uzrok povišenog CRP-a. MCV može biti snižen zbog sideropenijske anemije, potrebno je kada ste dobro opšteg stanja uraditi KKS Fe i Feritin. RDW ukazuje na Red Cell Width Distribution, ukazuje na varijacije u veličini eritrocita. Anemije se između ostalog mogu dijeliti na mikrocitne normocitne i makrocitne u odnosu na veličinu eritrocita u određenoj anemiji. Kod Vas postoje iz nekog razloga veće varijacije, ali to ne bi trebalo biti zabrinjavajuće.
Smatram da je dovoljno praćenje stanja, ukoliko dođe do pogoršanja idite na kontrolu.
Srdačan pozdrav,
dr Dakić
OB New Hospital Novi Sad
Zdravo da li mozete da mi kazete kod kom lekaru treba da se obratim, imam bol u levoj nozi sa unutrasnje strane, i otezano hodam.
Odgovoreno: 03. 01. 2024.Poštovana
Potrebno je razjasniti koji dio noge je bolan, da li je u pitanju natkoljenica ili potkoljenica. Da li na koži ima crvenila, da li je koža topla. Da li od ranije imate probleme sa proširenim venama, da li je ranije bilo mravinjanja u nozi? Ukoliko je odgovor na većinu ovih pitanja da, onda vaskularni hirurg.
Kada je bol nastao, da li je nastao iz čista mira ili pri fizičkoj aktivnosti? Kada se bol intenzivira, u miru ili pri hodanju, stajanju? Ako sumnjate da je bol nastao nakon sportske povrede potrebno je obratiti se fizijatru.
To je sve što Vam mogu reći bez uzimanja detaljne anamneze i obavljanja pregleda.
Srdačan pozdrav,
dr Dakić
OB New Hospital Novi Sad
Da li ovi rez. u apsolutnim brojevima indikuju na nešto potencijalno problematično, ako su % unutar normalnog opsega?
Pozdrav.
Odgovoreno: 03. 01. 2024.Poštovani,
Ne bih ovakve nalaze smatrao urednim, apsolutne vrijednosti su češće bitnije od relativnih.
Povišeni monociti mogu biti znak da se tijelo bori protiv infekcije (virusne, bakterijske ili parazitske), povišeni eozinofili se najčešče dovode u vezu sa alergijskim reakcijama i parazitskom infekcijom dok se povišeni bazofili rijetko sreću i dovode se u vezu takođe sa borbom protiv infekcije kao i određenim autoimunim oboljenjima.
Potreban je detaljan pregled ljekara, uzimanje temeljne anamneze, kao i eventualne dodatne laboratorijske pretrage.
Srdačan pozdrav,
dr Dakić
OB New Hospital Novi Sad
Poštovanje doktore, nedostaju mi dva zuba petica i sestica jedno do drugog, vidim da mi je lice suženo jako nemam izražen širinu lica kao prije, planiram raditi implantat ili most pa sta preporučujemo, da li će nadomjestom zuba koji fale vratiti stari oblik lica ili je sve to izgubljeno. Hvala na odgovoru.Lp
Odgovoreno: 03. 01. 2024.ne mogu se izjasniti bez pregleda. Sto se tice odluke, da li implant ili most, to se posavetujte sa nadleznim lekarom.
Prikazano 5996-6000 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke