Sta da radim operiso Sam.jagodicnu kost 2019te od povrede I isalje mi je asimetricno lice a tad Sam imao povredu gornje vilicne kosti nesta maxila sinus orbitu oka operisali su mi samo jagodicnu kost I to lice mi jeanje od drugog cak Nije ogruglo ko drugom I visi mi koza zbog toga masti se izlaze bobuljiceasna tkiva samo na toj strani lica bio Sam 2021 opet bila koro a Nisu hteli me operisu iako imam los osecaj smetam mi nezelim bezveze da idem na maksifacijalnu I oni kazu da Nije nista vi ste mi prosili put pdgovorili da Nije mnogo asimetricno dalene treba Jos iskriviti pa onda operisati
nikada povredjena strana ne moze biti identicna kao pre povrede, i ne zovu se bez razloga te povrede - teske telesne povrede. Sa tim treba da budete nacisto.
Pozdrav, naime vadio sam zube. U pitanju je gornja lijeva 7. i 8. Dok je doctor vadio 7. bilo je sve okej. Kada je presao na 8. tada nastaju problemi. Izvadio je i osmicu. Cim je izvadjena odamah krecu nelagodnosti. Elem, nije bilo bolova, na momenat sam osjetio veliku slabost, potpunu odsutnost i pretjerano preznojavanje. Stanje koje me je dovelo skoro do pada u nesvjest, znojenje nije prestajalo sigurno par minuta. Doctor me je samarao, prskao vodom I onda sam se vratio. Takodje da spomenem da prije vadjenja nisam nista jeo, a inace imam nizi pritisak. Nikad nisam imao takvo iskustvo a vadio sam prije zube pa bih vas zamolio da mi date vas misljenje. Hvala u svakom slucaju.
Poštovani,
Šestica na kojoj je zamenjena plomba napukla je sa strane. Ne osećam bol ali me brine da se nešto ozbiljnije je desi zubu. Zubar je pogledao i rekao da je u redu. Zanima me drugi mišljenje.
Hvala unapred,
Dragana
Pre par nedelja mi je sa unutrašnje strane donje usne iskočila vena koja se proteže maltene od dna desnih do samog vrha donje usne gde se završava u obliku kuglice.
Pokušao sam da slikam ali se ne slici ne vidi apsolutno ništa.
U glavnom miruje ali se jako nadraži kada jedem nešto ljuto, kiselo i tada počinje da pulsira.
Otišao sam kod maksilofacijalnog hirurga i žena mi je rekla da "nije to ništa" i da se ne brinem, ali nije znala da mi kaže šta je.
Samostalnim istraživanjem na internetu sam pronašao o čemu se radi, ali samo na engleskom jeziku. U pitanju je "caliber persistent artery" (ne znam kako bih to preveo na srpski).
Bio bih neizmerno zahvalan ako bi neko mogao da mi da više informacija ili makar da me uputi kod adekvatnog doktora.
Hvala unapred.
pre 2-3 godine sam izvadio donji umnjak. Sve je prošlo bez problema, ali sinoć na mestu gde sam ga vadio osećam kao neku blagu oteklinu i crne tačkice na tom mestu. Nemam bolove, niti smetnji prilikom jela.
Prilikom pranja zuba koristim tečnost za ispiranje usta.
Zanima me da li je potrebno da koristim nešto za to ili da sačekam?
Sta da radim operiso Sam.jagodicnu kost 2019te od povrede I isalje mi je asimetricno lice a tad Sam imao povredu gornje vilicne kosti nesta maxila sinus orbitu oka operisali su mi samo jagodicnu kost I to lice mi jeanje od drugog cak Nije ogruglo ko drugom I visi mi koza zbog toga masti se izlaze bobuljiceasna tkiva samo na toj strani lica bio Sam 2021 opet bila koro a Nisu hteli me operisu iako imam los osecaj smetam mi nezelim bezveze da idem na maksifacijalnu I oni kazu da Nije nista vi ste mi prosili put pdgovorili da Nije mnogo asimetricno dalene treba Jos iskriviti pa onda operisati
Odgovoreno: 03. 01. 2024.nikada povredjena strana ne moze biti identicna kao pre povrede, i ne zovu se bez razloga te povrede - teske telesne povrede. Sa tim treba da budete nacisto.
Pozdrav, naime vadio sam zube. U pitanju je gornja lijeva 7. i 8. Dok je doctor vadio 7. bilo je sve okej. Kada je presao na 8. tada nastaju problemi. Izvadio je i osmicu. Cim je izvadjena odamah krecu nelagodnosti. Elem, nije bilo bolova, na momenat sam osjetio veliku slabost, potpunu odsutnost i pretjerano preznojavanje. Stanje koje me je dovelo skoro do pada u nesvjest, znojenje nije prestajalo sigurno par minuta. Doctor me je samarao, prskao vodom I onda sam se vratio. Takodje da spomenem da prije vadjenja nisam nista jeo, a inace imam nizi pritisak. Nikad nisam imao takvo iskustvo a vadio sam prije zube pa bih vas zamolio da mi date vas misljenje. Hvala u svakom slucaju.
Odgovoreno: 03. 01. 2024.doslo je do, narodski receno, pada sećera u krvi. Doktor nije trebao da intervenise obzirom da niste jeli, jer je to cest prateći efekat.
Poštovani, Šestica na kojoj je zamenjena plomba napukla je sa strane. Ne osećam bol ali me brine da se nešto ozbiljnije je desi zubu. Zubar je pogledao i rekao da je u redu. Zanima me drugi mišljenje. Hvala unapred, Dragana
Odgovoreno: 03. 01. 2024.ne mogu se izjasniti bez pregleda.
Poštovani,
Pre par nedelja mi je sa unutrašnje strane donje usne iskočila vena koja se proteže maltene od dna desnih do samog vrha donje usne gde se završava u obliku kuglice. Pokušao sam da slikam ali se ne slici ne vidi apsolutno ništa. U glavnom miruje ali se jako nadraži kada jedem nešto ljuto, kiselo i tada počinje da pulsira. Otišao sam kod maksilofacijalnog hirurga i žena mi je rekla da "nije to ništa" i da se ne brinem, ali nije znala da mi kaže šta je.
Samostalnim istraživanjem na internetu sam pronašao o čemu se radi, ali samo na engleskom jeziku. U pitanju je "caliber persistent artery" (ne znam kako bih to preveo na srpski). Bio bih neizmerno zahvalan ako bi neko mogao da mi da više informacija ili makar da me uputi kod adekvatnog doktora. Hvala unapred.
Odgovoreno: 03. 01. 2024.ako imate tegobe, moze se ukloniti i resiti problem.
Poštovani,
pre 2-3 godine sam izvadio donji umnjak. Sve je prošlo bez problema, ali sinoć na mestu gde sam ga vadio osećam kao neku blagu oteklinu i crne tačkice na tom mestu. Nemam bolove, niti smetnji prilikom jela.
Prilikom pranja zuba koristim tečnost za ispiranje usta.
Zanima me da li je potrebno da koristim nešto za to ili da sačekam?
Hvala Vam unapred na odgovoru.
Srdačan pozdrav
Odgovoreno: 03. 01. 2024.svakako je potreban pregled, ako ne prolazi, da se utvrdi uzrok.
Prikazano 6001-6005 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke