Добар дан, докторе. Пре свега желим вама и вашој породици срећан Божић .
По занимању сам лекар, али немам много искуства са ХИВ инфекцијом и отуда долази моја паника.
Обраћам се вама јер ми је важно ваше мишљење. Пре отприлике три и по месеца имао сам контакт са крвљу ХИВ позитивног пацијента који је на АРТ терапији. Крв ми је ушла у нос и ту почиње моја паника и стрес. У болници која збрињава пацијента саопштили су да је он био неоткривен на ПЦР тесту и да је последњи тест урађен пре 20-ак дана од овог догађаја.
дана Аг/Аб +п24 - негативан
дана сам тестиран ПЦР тестом <76 копија - негативно
дана сам тестиран са АГ/АБ + п24 - негативно
32 дана, 45 дана, 62 дана, 81 дана, 95 дана Аг/Аб+п24 све негативно и 107. дана ЕЛИСА тест из 4. генерације је поново био негативан.
када је рађен ПЦР тест, проверени смо и на ЦД ћелије
На овој крвној слици имам граничну моноцитозу 9,4% реф. 3-9
Тромбоцитоза 403 реф.15-400
Уреа АЦИД 7,3 3,4-7.
Такође желим да напоменем да сам један дан након контакта имао јаке болове у бубрезима са обе стране, што можда није последица овога.
Имам лимфне жлезде на врату које опстају једну на десној страни и две на левој страни једну за другом и нисам сигуран да ли сам их имао пре него што су биле неке величине до 1,5 цм. Неки доктори су ми рекли да су то старе жлезде. Оно што ме брине је то што сам напипао лимфни чвор изнад кључне кости са леве стране који је покретан и мекан и нема болова. Раније сам био болестан од бронхитиса и имао сам кашаљ. Бронхитис ми се десио пре теста 62. дана. Да ли постоји шанса да је супраклавикуларни лимфни чвор од кашља или због тога што сам имао проблема са плућима?тада сам имао ЦРП 23 и пио сам антибиотик .Претходно сам имао ехо на врату и нисам имао супраклавикуларну жлезду. Ову жлезду сам приметио 20. децембра, ултразвук сам урадио 12. децембра 2023. године.
Радио сам све врсте анализа. Желим да напоменем да сам пренео Ебстеин Барр вирус на ногу и да имам антитела на вирус.Хоћу да вас питам да ли постоји шанса јер сам под великим стресом да може да се активира и да ми изазове лимфу чворови за повећање на више локација.
сви остали тестови које сам урадио и анализе крви су у границама нормале. јер сам скоро сваких 20 дана радио анализе.
Моје прво питање је да ли ми још увек треба тестирање ? За овај случај.
Моје друго питање је да ли се ХИВ може пренети пљувачком од пацијента који је ХИВ позитиван и који је на терапији. Имам пријатеља који је позитиван, отишао сам да разговарам са њим о својој ситуацији, али је био превише пијан и при разговору ми је пљунуо директно у нос, осетила сам течност која је ушла. А сада опет нови стрес. Од тада до данас прошло је неких 12-13 дана и ево ме са упалом грла, отеченим лимфним чвором на левој страни врата и један субмандибуларно и температуром од 37 степени, општом слабошћу. одмах након тога опрао сам нос водом, сапуном, алкохолом и сат и по након тога бетадином због моје панике коју сам створио. ако не постоји ризик од преноса путем пљувачке и носа, онда је у питању инфекција риновирусом или сезонски грип
Прошла сам кроз велики стрес у последња 3 и по месеца и не могу да се смирим. Од тренутка контакта до сада, угојио сам се скоро 6 килограма на својој плус тежини. Моја крвна слика је до сада потпуно нормална без икаквих одступања у параметрима. Не знам сада јер сам сада прехлађен . али могу да урадим анализе одмах после празника.
Ваш одговор ће ми много значити и даће ми мир јер не могу више да издржим стрес, молим вас за разумевање.
mislim da je vaš rizik za sticanje HIV infekcije zanemarljiv, posebno ako se uzme u obzir da je pacijent na uspečnoj terapiji, a što se tiče prenošenja pljuvačkom, to je moguće samo ako je pljuvačka kontaminirana sveđom krvi
Postovani,
Zelela bih da operisem usi. Jedno uvo mi je klempavije od drugog i po velicini je vece. Volela bih da se konsultujem sa lekarom o operaciji, mozete li mi dati preporuku klinike, lekara?
Imam 19 god. student sam i zivim u Novom Sadu.
Hvala najlepse
Postovana doktorka dobar dan. Imam pitanje za vas u vezi moje cerke, ima 12 god. U zadnje vreme se cesto zali da je svrbi grlo i da ima osecaj kao da ima dlake u grlu, skuplja pljuvacku ne zeli da je proguta jer joj smeta. Neki period to prestane pa se opet javi. Molim za savet sta da radim i gde da potrazimo pomoc. Hvala unapred
Dobar dan,imam jedno pitanje.Imao sam operaciju 3 januara ove godine, izvadjenibsu mi tamponi 6 januara. Problem je je bilo devijacija nosa,izvadjena mi je ta hrskavica sto je bila u nosu. Kroz desnu nozdrvu je to radjeno gde sam i imao problem da disem na istu tu nozdrvu. Nakon vadjenja tampona. Normalno disem na desnu ali mi je leva nozdrva zacepljena. Moje pitanje je:da li moze da se u levu nozdrvu poremeti nesto ili da se povakri prohodnost ,sobzirom da sam pre toga disao na levu normalno????
Ili je to sam otečeno pa cu prodisati dok ne splasne otok
Dobar dan htjela sam da postavim jedno pitanje
Imam bolove jezika tokom zvakanja hrane i pomjeranja jezika i takodje kad krenem da gutam hranu ili bilo koji vodeni napitak i bolove ispod vilice na dodir sa spoljasnje strane sta da radim.
Добар дан, докторе. Пре свега желим вама и вашој породици срећан Божић .
По занимању сам лекар, али немам много искуства са ХИВ инфекцијом и отуда долази моја паника.
Обраћам се вама јер ми је важно ваше мишљење. Пре отприлике три и по месеца имао сам контакт са крвљу ХИВ позитивног пацијента који је на АРТ терапији. Крв ми је ушла у нос и ту почиње моја паника и стрес. У болници која збрињава пацијента саопштили су да је он био неоткривен на ПЦР тесту и да је последњи тест урађен пре 20-ак дана од овог догађаја.
када је рађен ПЦР тест, проверени смо и на ЦД ћелије
ово су резултати
НК ЦД16,56+ЦД3 - 9% реф.6-29 Б лимфоцити ЦД 19+ - 4 % реф. 7 -23 Т лимфоцити ЦД3+ - 86 % реф. 60-85 Т Хелпер ЦД3 - ЦД8+ - 63% реф.19 -48 Активни Т лимфоцити ЦД3+ ХЛА-ДР+ - 3 реф. 0-3 ЦД45 (крв) 99% Моноцити 1%
На овој крвној слици имам граничну моноцитозу 9,4% реф. 3-9 Тромбоцитоза 403 реф.15-400 Уреа АЦИД 7,3 3,4-7.
Такође желим да напоменем да сам један дан након контакта имао јаке болове у бубрезима са обе стране, што можда није последица овога.
Имам лимфне жлезде на врату које опстају једну на десној страни и две на левој страни једну за другом и нисам сигуран да ли сам их имао пре него што су биле неке величине до 1,5 цм. Неки доктори су ми рекли да су то старе жлезде. Оно што ме брине је то што сам напипао лимфни чвор изнад кључне кости са леве стране који је покретан и мекан и нема болова. Раније сам био болестан од бронхитиса и имао сам кашаљ. Бронхитис ми се десио пре теста 62. дана. Да ли постоји шанса да је супраклавикуларни лимфни чвор од кашља или због тога што сам имао проблема са плућима?тада сам имао ЦРП 23 и пио сам антибиотик .Претходно сам имао ехо на врату и нисам имао супраклавикуларну жлезду. Ову жлезду сам приметио 20. децембра, ултразвук сам урадио 12. децембра 2023. године.
Радио сам све врсте анализа. Желим да напоменем да сам пренео Ебстеин Барр вирус на ногу и да имам антитела на вирус.Хоћу да вас питам да ли постоји шанса јер сам под великим стресом да може да се активира и да ми изазове лимфу чворови за повећање на више локација. сви остали тестови које сам урадио и анализе крви су у границама нормале. јер сам скоро сваких 20 дана радио анализе.
Моје прво питање је да ли ми још увек треба тестирање ? За овај случај.
Моје друго питање је да ли се ХИВ може пренети пљувачком од пацијента који је ХИВ позитиван и који је на терапији. Имам пријатеља који је позитиван, отишао сам да разговарам са њим о својој ситуацији, али је био превише пијан и при разговору ми је пљунуо директно у нос, осетила сам течност која је ушла. А сада опет нови стрес. Од тада до данас прошло је неких 12-13 дана и ево ме са упалом грла, отеченим лимфним чвором на левој страни врата и један субмандибуларно и температуром од 37 степени, општом слабошћу. одмах након тога опрао сам нос водом, сапуном, алкохолом и сат и по након тога бетадином због моје панике коју сам створио. ако не постоји ризик од преноса путем пљувачке и носа, онда је у питању инфекција риновирусом или сезонски грип
Прошла сам кроз велики стрес у последња 3 и по месеца и не могу да се смирим. Од тренутка контакта до сада, угојио сам се скоро 6 килограма на својој плус тежини. Моја крвна слика је до сада потпуно нормална без икаквих одступања у параметрима. Не знам сада јер сам сада прехлађен . али могу да урадим анализе одмах после празника.
Ваш одговор ће ми много значити и даће ми мир јер не могу више да издржим стрес, молим вас за разумевање.
Odgovoreno: 08. 01. 2024.mislim da je vaš rizik za sticanje HIV infekcije zanemarljiv, posebno ako se uzme u obzir da je pacijent na uspečnoj terapiji, a što se tiče prenošenja pljuvačkom, to je moguće samo ako je pljuvačka kontaminirana sveđom krvi
Postovani, Zelela bih da operisem usi. Jedno uvo mi je klempavije od drugog i po velicini je vece. Volela bih da se konsultujem sa lekarom o operaciji, mozete li mi dati preporuku klinike, lekara? Imam 19 god. student sam i zivim u Novom Sadu. Hvala najlepse
Odgovoreno: 07. 01. 2024.Poštovana,
mozete me kontaktirati na mejl [email protected]
rado ću odgovoriti na sva Vaša pitanja,
srdacan pozdrav,
Postovana doktorka dobar dan. Imam pitanje za vas u vezi moje cerke, ima 12 god. U zadnje vreme se cesto zali da je svrbi grlo i da ima osecaj kao da ima dlake u grlu, skuplja pljuvacku ne zeli da je proguta jer joj smeta. Neki period to prestane pa se opet javi. Molim za savet sta da radim i gde da potrazimo pomoc. Hvala unapred
Odgovoreno: 07. 01. 2024.Mozete da zajazete pregled u Poliklinici Roncevic ili da uzmete uput za pregled u Kbc Zvezdara.
Dobar dan,imam jedno pitanje.Imao sam operaciju 3 januara ove godine, izvadjenibsu mi tamponi 6 januara. Problem je je bilo devijacija nosa,izvadjena mi je ta hrskavica sto je bila u nosu. Kroz desnu nozdrvu je to radjeno gde sam i imao problem da disem na istu tu nozdrvu. Nakon vadjenja tampona. Normalno disem na desnu ali mi je leva nozdrva zacepljena. Moje pitanje je:da li moze da se u levu nozdrvu poremeti nesto ili da se povakri prohodnost ,sobzirom da sam pre toga disao na levu normalno???? Ili je to sam otečeno pa cu prodisati dok ne splasne otok
Odgovoreno: 07. 01. 2024.Potrebno je vreme da spadne otok. Malo strpljenja treba.
Dobar dan htjela sam da postavim jedno pitanje Imam bolove jezika tokom zvakanja hrane i pomjeranja jezika i takodje kad krenem da gutam hranu ili bilo koji vodeni napitak i bolove ispod vilice na dodir sa spoljasnje strane sta da radim.
Odgovoreno: 07. 01. 2024.Morate se obratiti otorinolaringologu za pregled jer se na osnovu prilozene slike ne moze zakljuciti u cemu je vas problem.
Prikazano 5971-5975 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke