1. Sumnja na šugu

    Pitanje broj: #162601

    Dobio sam pre mesec i po dana svrab kože. Javio sam se svom izabranom lekaru koji je ustanovio reakciju na diprofos injekciju ( zbog diskus hernije) Svrab je pojačan bio nocu, skoro nesnosan. Javio sam se dermatologu i on je pod pretpostavkom ustanovio šugu (bez ikakvih analiza i brisa) Dobio sam sumpornu kremu koju treba da mazem 7dana. Stigao sam do 4.mazanja .Taj "osip"se malo smirio ali svrab je i dalje prisutan. Čuo sam za "Permetrin" kremu koja se maze samo 2x .Da li možete da me usmerite gde i kako da ustanovim "sugu" (analiza krvi, neki bris koze, šta već) Iz ruralne sam sedine i imamo samo 1 dermatologa koji na osnovu pretpostavke i bez ikakvih pregleda i analize postavlja dijagnozu. Mentalno i fizicki sam se iscrpio "guglajuci" sugu, a moji ukucani se guše u sumporu.

    Odgovoreno: 24. 06. 2019.

Komentari na pitanje: #162601

    • Imam dete od 3god vec 1.5god ima ospe po telu nisu mogli da ustanove sta je pre 2meseca bili smo kod koznog bez ikakvih analiza rekli da je suga dali sumporovu mast pa permetrin posle to se povuklo evo mesec dana mozdamalo jace nista nije imala sad je opet pocelo po telu svrab i ospe dali mostoji mogucnost da radimo bris koze ili nesto da ustanovimo dali je to sigurno a pritom niko od ukućana nema hvala