1. Injekcije Diprophos - indikacije i pretnje

    Pitanje broj: #12459

    Kako deluju injekcije DIPROPHOS u lečenju reumatskih tegoba, koje su nuspojave i eventualne loše strane te terapije, te koliko često se mogu koristiti?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Diprophos je betametazon. To je kortikosteroid koji se najčešće koristi za lokalnu terapiju reumatskih stanja. Često se u vidu depo injekcija aplikuje direktno u bolno područje ili zglob. On smanjuje otok sluzokože u zglobu i upalu, pa tako deluje antiinflamatorno.

      Sve ovo zajedno smanjuje bolove i omogućava bolju pokretljivost. Kao i drugi kortikosteroidi mogu imaju moga neželjena dejstva. Sreća kod ovog je što se ipak daje samo lokalno, pa mala količina zaista ode u krv, pa tako i izaziva lokalne neželjene efekte, u vidi iritacije, otoka lokalnih žlezdi ili tkiva.

Komentari na pitanje: #12459

    • Diprophos se nalazi u prometu u svim državama koje ne manipulišu sa svojim finansijskim obavezama prema proizvođaču. Diprophos je nefluorisani ks i injekcijama. I danas je najbezbedniji, najefikasniji i lek brzog početnog, ali i dugotrajnog dejstva (tri do četiri nedelje) nefluorisani ks u injekcijama premda se pojavio početkom osamdesetih godina prošlog veka, naravno i u Jugoslaviji. Cena ovog leka je za srpske građane vrlo pristojna, ali ovoj i ovakvoj Srbiji su važniji stadioni od zdravlja sopstvenog stanovništva.

    • Poštovani, imam alopeciju areatu multiokularis. Pojavljuje se već četvrti put u ozbiljnom obliku za moga života, a imam 51 godinu. Čak mi se čini da je svaki put oblik teži, a lečenje duže (višegodišnje). Uvek je uzrok nejasan, pa je stres proglašen za glavnog krivca. Letos sam primila Diprofos injekcije 3x1ml na 21 dan. Kosa je počela da raste, ali ne svuda. Poslednju injekciju sam primila 16.09.2023. i sada primećujem prestanak rasta i novi talas opadanja kose. Da li mogu ponovo primiti seriju diprofos injekcija i da li je ova doza za alopeciju odgovarajuća? Čini mi se da sam prethodni put primala duže, ali nisam sigurna, bilo je odavno. I da, ranije nisam imala hašimoto, što je danas slučaj. Hvala lepo.

    • Imam strahovite bolove u zglobovima ruku, nogu, prstima, ramenima.Dijagnoza gonarthrosis primarna bilateralis, oseoporosis postmenopausalis, oštećenja. Dobila sam jednom mesečno Diprophos amp koji pijem po potrebi kod jačih bolova, vigantol kapi 25 nedeljno, paracetamol 500mg 2×2,diclofenac duo pp, Mydocalm 150 3×1,7 dana i fizikalnu terapiju. Pošto imam 72 godine i alergiju na penicilin, koliko dugo smem da koristim injekcije diprophos jer sam po promanju iste dobila neku kratkotrajnu vrućinu i čudne misli? Šta dalje?

    • Da li ima razlike između Diprofosa i Kenalog injekcije. problem je lumboiachialgia.

    • Danas mi je sestra kupila Flosteron u CG. To je paralela za Diprophos. Oko 3,5€.

    • Ima injekcija koja je zamena za Diprofost, ima je u CG, ja sam primila. Sve je isto. A sada sam čula da se može poručiti u jednoj apoteci u Srbiji. Mene zanima koliko često sme da se prima jer ja imam diskus herniju?

    • Ovo je više nego strašno! Jedino što je zaista efektivno pomagalo pacijentima je diprofos, ali ga nema već tri meseca, povučen iz prodaje, iz ko zna kojih razloga i pitanje je da li će ga uopšte biti!! Ja ne mogu verovati šta se dešava! Nijedan drugi kortikosteroid ne može da ga zameni! Kad bi se javio neko sa više saznanja da napiše o čemu je reč i da li će se pojaviti na tržištu? 😢

    • Ja takodjer imam diskis herniju i zadnjih dana 4 puta idem u hitnu, primam injekcije sve duple i po 4 kom i apsolutno ništa mi ne pomažu. Kuk me koči umirem od bolova!  Sad sam našao diprofos u frižideru kome je istekao rok 2017, ali to mu ništa ne fali. Otišao, kupio špric i  dao sam sebi. Nekad sam primao diprofos, ali ga nema vise, ali deluje iskreno.

    • Diprofos možete nabaviti u apotekama u Grčkoj. Ja sam ga prvi put primila. Da li sme da se daje Milgamma injekcije za vreme dejstva diprofosa? Iimam nesanicu,glavobolju.

    • Kako mogu da narucim diprofos?Potreban mi je zbog diskus henrije,imam recept od privatnog lekara ali ga nema po apotekama.

    • Diprophos injekcija ima, ali ne u prodaji. Povucena je poslednja serija iz nepoznatih razloga i nije zamenjena novom. Dakle, nema ga u apotekama u slobodnoj prodaji. Mozete da ga primite ili u nekoj privatnoj reumatoloskoj ordinaciji ili preko zdravstvenog sistema kod 'drzavnog' reumatologa. Mogu vam injekciju dati i tehnicari patronazne sluzbe, ali vam za to treba poseban uput vaseg izabranog lekara. Uput mozete izbeci ako ste uporni, imate normalnog izabranog lekara koji zeli da se zalozi za poacijenta i ako kazete da ste nepokretni zbog bolova i da nemate nikoga ko bi mogao da se seta sa nalozima, uputima i ostalom papirologijom.

    • Gde mogu da nadjem ove Diprophos injekcije? U Župi ih nigde nema. Molim vas za pomoć.

    • Postovani, Primam Diprofos inekcije dve godine u razmaku od mesec i po dana ,jedino mi to pomaze kod bolova kicme. Da li smem da nastavim i dalje sa tom terapijom? Hvala

    • Doktor mi je dao 3 ampule diprofosa na 7 dana ruka ramena neizdrzljivi bolovi posle prve odmah super a posle zadnje visok šećer pa me interesuje da li pove cavaju šećer hvala

    • Prepisana mi je injekcija Diprophos, neurolog me nije pitao, a ja sam alergicna na pelicilin. Da li snem da je primim?

    • Molim Vas,zbog stanja kicme primila dve doze ALVODRONIC zbog pomeranja prsljenova i cesta ukljestenja isijadikusa.I pored midera prsljenovi mi se pomeraju sto je opasno za mozdinu.Napustila sam ALVODRONIC i primila DIPROFOS direktno u rame jer su se desila okostavanja i kalcifikati sa nepodnosljivim bolovima.Da li sam u pravu sto sam napustila ALVODRONIC ?Hvala na odgovoru strucnjaka !

    • Pre 10 dana primio inekciju diprofos( gift u stopalu).Kad smem primiti drugu inekciju.Povisena mokracna kiselina, pijem alopurinol.Pozdrav.

    • Imam koprivnjacu 2 godine u nazad i ne prestaje crvenilo i naduvanje kapaka i odredjenih delova tela. Da li smem da probam ovu injekciju? Vise nemam sta da probam

    • Dobro veče. Već godinu dana me svrbi koža glave. Terapija je bila lokalna, bez rezultata. Jednom, pre 10-ak godina na vma sam dobila diprofos zbog slilnih tegoba. Tri meseca. Bilo je bolje. Da li mislite da bi trebalo da ponovim? Hvala unapred. Svako dobro.

    • Da nema nje bio bih u krevetu dok cekam biolosku terapiju ona je zlato podize pritisak ali je najbolja za bolove miran sam barem 20 dana😔

    • imam bolove u desnom kuku koji kada ustanem prelaze u noge kazu da je isijas narucito kada se uspravim ili dignem ruke u vis primijo sam 10 inekcija nista tablete nista to me drzi 3 meseca da li smem da primim inekciju diprofos da li bi pomogla ili sta da radim hvala unapred

    • Imam discus herniu na l3l4 , l4l5 iscureo disk do prolapsa, l5 S1,bolovi su trajali 3 meseca uz konstantnu terapiju ...diklofen,movalis,dexason,ketonal,anelgetici brufen,diclorapid,diclofen duo...druze pola Hemofarma sam popio,od jedne injekcije Diprofos je sve prestalo. Ne znam da li je ovo trajno poboljsanje,i ne smem da se radujem posle onolike muke. Samo sam zeleo da pomognem svojim iskustvom,jer meni za sada pomaze😁

    • imam genetsko oboljeneje kicme vratni deo i lumbalni to su smorlovi cvorici pa mene interesuje to da pijem pragiolu od 75 preko dana a uvece od 150 pa mene interesuje da li smem da primim inekciju diprofosa koju je meni prepisao neurolog i to da primim samo tri na nedelju dana razlika u primanju

    • Diprofos primam vec nekoliko god u Nata po preporuci reumatologa pošto imam artritis... Primam ga kako kad nekad na mesec nekada prodje i više meseci zadnjih nekoliko puta mi je podizao pritisak i preznojavanja sam se pa me interesuje jel to normalno. A da mi pomogne pomogne vec sutradan po primanju injekcije osecam se super

    • Poštovani,imam 42.godine,primio sam drugu dozu Diprophos injekcija pre mesec dana,bolujem od psorijaticnog artritisa,mogu li primiti i trecu injekciju i svakog meseca po jednu,hvala.

    • Dipropfos koristim vec godinu dana, svaki mesec...Imam astmu i polipe u nosu...alergijski rinitis. Da li smem i dalje koristiti jednom mesecno, imam 62 godine.

    • Dobar dan, zanima me da li se diprophos ampule prepisuju na recept ili se plaćaju 1500 5 ampula? Hvala

    • Molim Vas da mi odgovorite koliko injekcija smem da primam DIPROPHOSA mesečno, imam ogromne bolove u kolenima i desnom kuku.Prosla sam sve terapije ništa.mi nije pomoglo?

    • Imam dermatitis na šakam i stopalima, kada se špricam diprofosom mesec dana nemam nikakve simptome sve se očisti... Koliko često mogu da ga primam?

    • Imam naprednu fazu kalcifikata na Ahilovu petu i ne mogu vise da izdrzim bol.Kalcifikat je na mestu gde zavrsava tetiva noge i ne preporucuje se operacioni zahvat.Dali moze da se resi problem sa injekctiranje Diprophosa i koliko i po koju shemu?Imam i adenoma na Adenoma Suprarenalis a sinistra.

    • Imam problema sa lumbalnim delom kičme,lumboišijalgija i uklješten nerv imam terapiju milgama i epika,primila sam prvi,sedmi i 14 dan diprofos i bilo mi j je bolje ali ponovo me uhvatio bol u lumbalnideo tako da sam opet juče primila diprofos što znači 4 ampule za mesec dana.Dali smem da primim još jednu i koliko da prodje od ove što sam juče primila?

    • Moja majaka,koja je srcani bolesnik,implantiran pacemaker,primila je 05.08 prvu injekciju diprophos zbog konstantnih jakih boliva u kostima,danas je primila drugu,koliko dugo sme da ih prima, recano je sa u pocetku prima na 15-20 danakasnije na mesec dana ima 80 godina

    • Vec dve godine unazad u ovo vreme primim diprofos zbog sprecavanja alergije na ambroziju i odmah mi pomogne,zanima me dali smem da je primim sad opet jer su krenuli simptomi alergije dali ce mi stetiti necemu

    • Dobar dan! Imam 41 g. Zbog bolova u vratnom delu kičme,lumbalnom i kolenu doktorka mi je odredila terapiju: injekcije diklofenak 5 dana + diprofos 3 kom na svaki treći dan. Chimoral tablete svakoga dana 3×2 . Da li je normalno, preporučljivo primiti Diprofos kako je ona prepisala? Hvala!

    • Imao sam diskus herniju.Injekcija diprofos mi je preporucena na VMA i pomoglo mi je.Ako imate probleme sa kicmom i bolom uzmite je na sledeci naci. 1 injekcija prve nedelje 2 injekcija druga nedelja. Nadam se da ce vam pomoci

    • Interesuje me da li se može ova injekcija koristiti za alergijsku polensku kijavicu? Prijatelj je koristi godinama od avgusta do oktobra za ublažavanje alergije na ambroziju, pa mene navodi da bi meni mogla biti od pomoći. Molim za mišljenje i pomoć.

    • Koliko dugo sme da se prima diprophos, koliko se prave pauze? Primala sam ga nekoliko meseci i prestala, sada imam užasne bolove u svim zglobovima, najviše prsti na rukama, pete, kukovi i lakovi...

    • Zbog stafilokoke po prvoj dijagnozi, i kandide koja se pojavila zbog velikog broja antibiotika koje sam pio zbog bubuljica po telu, koje su svrbele. Dobio sam diprofost, i sve sa tela se povuklo, međutim posle tri nedelje bubuljice se vraćaju. Koliko puta smem da primam diprofost, jer sam čuo da ne valja zbog nadbubrežnih žlezdi?

    • Injekcija Dipropos mi pomaže u lečenju bolova u zglobovima. Da li može da se prima jednom mesečno, jer toliko održava moju bolju pokretljivost bez bola?

    • Pre 2 meseca sam primila u oba ramena Diprophos 7 mg. Bilo mi je dobro, medjutim, posle mesec i po dana su ponovo krenuli bolovi. Danas sam primila ponovo ali nisu mi stali bolovi kao prvi put - odmah. Videću sutra šta će se desiti.

    • Ja sam se usinuo pre dve nedelje, primao inekcije neke i bilo mi je bolje za 30% i sav bol iz ledja mi je prešo u nogu. Imam nenormalne bolove, juče sam otišao na masažu u Predajane kod neke žene, ona je ruskinja i pomoću masaže vraća uklješten nerv, ali me sada još više boli.

    • Da li bi pomogla Diprofoz ( Diprophos ) injekcija za Pityriasis rosea? Svrab i crvenilo dugo traje već 4 nedelje.

    • Primam Diprofos ( Diprophos ) na 21 dan. Ostala je jos 1 injekcija u septembru. Posle prve sam osetila veliko olaksanje. ( dok je trajalo dejstvo ). Par dana nakon posle druge, počeli su ponovo da me bole laktovi i šake. Bol me budi noću. Pijem i Brufen. Zglobovi na obe šake me bole po ceo dan. Da li da prekinem sa Diprofosom. Cak i osip oko lakata ne prolazi. Kao da nema više nikakvo dejstvo

    • Mesecima imam nepodnošljive bolove. Primila sam injekciju Diprophos ( diprofoz ). Meni su bolovi u donjem delu kičme a injekciju su mi dali kao i obićno u kuk. Da li je dejstvo isto?

    • Imam genartrozu oba kolena, osteoporozu, degenerativne promene na kostima. Jako teško se penjem uz i niz stepenice, punktirano mi je levo koleno i dat diprofos direktno u koleno. Mesec i po dana sam bila kao preporodjena, Čim prodje dejstvo opet kreću bolovi ali se slazem da je bolje sa diprofosom.

    • Koliko dugo se mogu koristiti injekcije diprophos, ako je lekar u i turi odredio th 3 kom na 21 dan. Majka ih dosad nije primala. Koliko dug efekat dejstva traje? Trenutno su prestale sve reumatske tegobe. . Koliko dugo se mogu koristiti bez vecih stetnih dejstava? Hvala

    • Agata Johimstal Nadj 11. 03. 2010.

      Suprug je imao isialgiju, 3 nedelje je primao terapiju: elektro, ultrazvuk, magnet. Bolovi nisu prestajali: niti je mogao da sedi, niti da stoji. Krajem trece nedelje dobio je jednu injekciju diprophos apsolutno je stao na noge i lagano preuzeo sve svoje redovne obaveze. Obezbolio se.