1. Povratak hepatitisa C

    Pitanje broj: #163918

    Imala sam hepatitis C i uspešno ga izlečila 2015. godine (Genotip 1). Nakon toga se testirala i uvek je PCR negativan. Dodatno sam radila analize krvi ast alt gama gt i sl. Međutim, i ako nikakav rizik nisam imala test je sada pokazao pozitivno. Ni moja doktorka ne može da veruje i tražila je ponovno test. Ja sam nakon dan od toga otišla i odradila opet sve analize, ast i alt su 10 i 8, kao i bilirubirin i sve ostalo je u nivou normale, a na tom testu pise preko 18000000 nečega u ml.

    Da li je moguće da su mi alt, ast i sve ostalo konstatno u redu, a da je test pozitivan? Ne mogu da iščekam novi rezultat pcr, ali zar ne bi trebalo bar nešto da je povišeno (krv vadim svaka 3 meseca)?

    Odgovoreno: 18. 09. 2019.

Komentari na pitanje: #163918