1. Mononukleoza - savet

    Pitanje broj: #141006

    Pozdrav. Žensko sam i imam 20 godina. Dijagnostikovana mi je mononukleoza prije skoro mjesec dana, počelo je tako što su doktori mislili da je upala grla i propisali mi ospen. Pila sam par dana i nije mi bilo bolje, pa su mi dijagnostikovali mononukleozu. Isti dan sam počela sa primanjem penicilina i uradila ultrazvuk. Jetra je bila u redu i slezina je bila minimalno povećana, skoro nikako. Primila sam zadnji penicilin 3. Oktobra. Juče sam uradila nalaze, svaki parametar je u granicama normale, ja se odlično osjećam. Kada se mogu početi ljubiti i imati fizičku aktivnost? Unaprijed se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #141006

    • Imam 30 godina,pre Tri nedelje dijagnostikovana mononukleoza,transaminaze su bile jako povisene (alt 970,ast 640,gGT 240...)vremenom su vrednosti bile sve nize,a sada su normalne.Slezina je bila na gornjoj granici velicine,a sada je nalaz uredan.Nemam tegobe.Kada bih mogla da SE vratim poslu I redovnim aktivnostima?Da li bi trebalo da ponovim nalaze IgM Ili IgG na EBV nakon nekog vremena?