1. Dokazivanje šuge

    Pitanje broj: #162602

    Dobio sam pre mesec i po dana svrab kože. Javio sam se svom izabranom lekaru koji je ustanovio reakciju na diprofos injekciju ( zbog diskus hernije) Svrab je pojačan bio nocu, skoro nesnosan. Javio sam se dermatologu i on je pod pretpostavkom ustanovio šugu (bez ikakvih analiza i brisa) Dobio sam sumpornu kremu koju treba da mazem 7dana. Stigao sam do 4.mazanja .Taj "osip"se malo smirio ali svrab je i dalje prisutan. Čuo sam za "Permetrin" kremu koja se maze samo 2x .Da li možete da me usmerite gde i kako da ustanovim "sugu" (analiza krvi, neki bris koze, šta već) Iz ruralne sam sedine i imamo samo 1 dermatologa koji na osnovu pretpostavke i bez ikakvih pregleda i analize postavlja dijagnozu. Mentalno i fizicki sam se iscrpio "guglajuci" sugu, a moji ukućani se guše u sumporu.

    Odgovoreno: 24. 06. 2019.

Komentari na pitanje: #162602

    • DOBRO VECE,IMAM SUGU.JAVIO SAM SE IZABRANOM LEKARU KOJI MI JE PREPORUCIO SUMPORNU MAST SA BORNOM KISELINOM.DA LI CE MI POMOCI?

    • Imam komisije koji imaju sugu, a dolaze kod nas.  kako se zasititi, imam malu decu??

    • ZDRAVO IMAM 17 GODINA I INTERESUJE ME DALI SUGA MOZE DA SE MAKNE IZ MOG TJELA LJETI U SLANU VODU ..