1. Kongitivno bihevioralna terapija

    Pitanje broj: #160639

    Poštovani, lekar sam po struci, ali mi to nije pomoglo da do sada pronađem za sina odgovarajućeg terapeuta. On je 1989. godište i unazad 10 godina uma problema sa anksioznošću, OKP, hipohondrijom/somatizacijom. Bio je kod više psihijatara, neko vreme je koristio i medikamentoznu terapiju, ali vid psihoanalitičke psihoterapije nije dao rezultata. Želi da proba sa kognitivno-bihejvioralnom terapijom. Interesuje me preporuka za psihoterapeuta (po mogućnosti muškaraca i psihijatra) u Beogradu i kontakt. Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 22. 01. 2019.
    • Pozdrav,

      Pogledajte na google-u kbt psihoterapeut ili bihevioralna terapija, mozete naći u Beogradu, a mozete naći i online psihoterapeute. Jako je bitno da nadjete terapeuta koji radi i čija je specijalnost rad sa neurozama i sa okp, jer je problem kompleksan i zahteva puno iskustva u radu, verovatno da zbog toga niste imali napretka u psihoterapiji.

      Uvek možete poslati mejl sa upitom na office@stetoskop.info kako biste dobili opcije stručnjaka iz bilo koje oblasti medicine.

      S' poštovanjem.

Komentari na pitanje: #160639

    • Dobar dan. Htela sam da pitam za savet. Već zadnja dva meseca imam nesanicu, ustvari imam strah da ako zaspim nešto će mi se desiti. Nervozna sam, stalno plačem, imam zujanje u glavi, kao da imam neki pritisak u glavi. Da li treba da se obratim za pomoć psihijatru? Hvala unapred.