1. Strah me je kada udjem u prodavnicu, banku

    Pitanje broj: #142985

    Od 2012. godine lečim se od anksioznosti i napada panike. Bila sam trudna i porodila se pre 3 meseca. Ne dojim bebu jer sam imala problema sa dojkama, mastitis. Sada pijem Flunisan, a ranije sam pila Eliceu, medjutim, ništa od toga očigledno ne deluje na mene, jer me je i dalje strah kada se nadjem u gužvi, kada udjem u prodavnicu, banku, odmah se pogubim i želim da izadjem. Čim sam u prostoriji gde je gužva, odmah srce počne ubrzano da lupa i ruke mi se preznoje od straha. Šta mislite o Venlafaxinu?

    Odgovoreno: 24. 12. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da sam psiholog - psihoterapeut, a ne pshijatar, ne mogu vam ništa reći o leku koji pitate, ali Vas mogu uputiti na psihoterapiju koja veoma pomaže u lečenju različitih fobija, strahova kao i napada panike. Pošto ste i mlada majka mislim da je neophodno da sada počnete ozbiljnije da se bavite svojim psihičkim zdravljem jer je odgovornost povećana zbog deteta.
      Ukoliko želite da odete na psihoterapiju ili razgovor sa psihoterapeutom, psihologom ili psihijatrom, to mozete u ciniti ovde.