1. Alergija na hranu kod dvogodišnjaka

    Pitanje broj: #138418

    Poštovani,
    Imam dete od 2 godine, sa 3-4 meseca konstatovan blagi atopijski dermatitis. Sa 8 meseci dete je probalo kašičicu plazme i nakon drugog puta odreagovao u vidu koprivnjače, nakon toga nismo mu davali proizvode od brašna do 13 meseci, kada je probao hleb i ponovo nakon drugog probanja odreagovao isto. Pio je sirup Aerius i koprivnjača se povukla.
    Radili smo IgE iz krvi na Institutu za majku i dete i nosili krv u Zavod za transfuziju. Tamo je određeno da ima dq 1 i rekli su nam da nema celijakiju
    IgE rezultat (šaljem sliku u prilogu) belance 3, 3 klasa 2, 9, pšenično brašno >100 klasa 6, 0.
    Moje pitanje je: iz Vašeg iskustva, da li su ove alergije prolazne kod dece?

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovani,

      Potrebno je da se striktno pridržavate saveta koje ste dobili od svog pedijatra. Izbegavanje određene vrste hrane kod alergija je nophodno, ali nije lako, jer i minimalna kocentracija može izazvati alergijsku reakciju na hranu
      Do polaska u školu može doći do prestanka alergije, a provokacija hranom se radi u bolničkim uslovima.