1. Povišena vrednost neutrofilnih granulocita

    Pitanje broj: #163943

    Zanima me neutrofilni grunulociti 75,2 uradila sam nalaze, ali nema trenutno ko da ih pročita.

    Odgovoreno: 20. 09. 2019.
    • Najpre mi morate reći kojim povodom ste radili laboratorijsku analizu, odnosno, koje tegobe ste imali? Sam laboratorijski nalaz bez ovih podataka mi ne znači mnogo. Vrednost koju ste naveli je procentualna vrednost, i blago je povišena, ali mi niste dostavili apsolutni broj. Povišene vrednosti neutrofilnih granulocita najčešće ukazuju na bakterijske infekcije različitih regija (respiratorne, urinarne, infekcije kože, rane, itd).

Komentari na pitanje: #163943

    • Dete od 5 godina ,radjena krvna slika Granulociti 77,7.Limfociti 1.0.Monociti 0.2. CRP 12.8

    • Naime muz je radio sistematski pregled i bela krvna zrnca su bila povisena poslat je opet na vadjenje krvi leukociti su 14.20,ptc 11.30,mid 16.7,neutrofilni granulociti ,7.80 Gama Gt 73 hvala

    • reumatolog mi je dao da uradim neutrofilni granulociti i svasta nesto,jedino to je malo poviseno imam 67,7 da li moyete da mi kayete nesto vise o tome hvala

    • Neutrofilni granulociti 7,1.. imam 75 god relativno se dobro osječam,m holesterol 6,70 ldl holest. 4,21 Trigliceridi 2,40 ostalo je u granicama.

    • Postovanje! Uradila sma krvnu sliku jer sam imala u toku noci neopisiv bol u donjem delu stomaka koji je trajao 20 tak minuta. Malaksalost, pad krvnog pritiska na 100/80 ( inace 10 godina pijem redovnu terapiju za hipertenziju) , rezultati krvi su uredni, sve sem Limfocita, koji su 21 i Neutofilni granulociti koji su 71. Sta bi to moglo biti? Hvala!