1. Osećam bol ispod desnog rebarnog luka

    Pitanje broj: #162874

    U poslednjih par meseci osećam bol ispod desnog rebra. Buni me to što ne mogu da odredim tačno mesto bola. Zaboli me kompletna desna strana rebara kada se izvijem u stranu, a bol kao da počne da se proteže od mesta gde se rebra spajaju sa kičmom pa sve do napred ispod desnog rebarnog luka. Takođe sam napipao ispod desnog rebra nešto što je pokretno i kvrcne pod rukom, pa ne znam da li je to hrskavica ili nešto drugo, jer sam to napipao i ispod levog rebra ali mi se čini da je manje i može da se napipa samo u sedećem položaju sa obe strane. Radio sam analize krvi, sve je uredno bilo, osim ALT koji je bio 51, a u mojoj laboratoriji je gornja granica 49, i gvozđa koje je bilo 31. Povišene trigliceride i holesterol imam vec par godina i to je kod mene hronično. Hematolog pogledao rezultate i rekao da je to u suštini ok i da narodski rečeno imam ,,mušku krv". Nevezano za ovaj problem, pre 3 meseca sam išao na redovan kardiološki pregled pa mi je kardiologol rekao da su mi UZ srca i abdomena uredni. Moje pitanje je da li bih trebao otići ciljano na UZ jetre.

    Odgovoreno: 02. 07. 2019.
    • Ako konzumirate gazirana ili alkoholna pića, enzim ALT može biti blago povišen, posebno ako konzumirate pića bogata ortofosfornom kiselinom. Ovaj enzim nije visokospecifičan za jetru, i blago je povišen i kod većeg mišićnog napora ili povrede mišića, kao i kod osoba koje često koriste paracetamol, ili neke antiepileptike, kao što je eftil. Konkretno vaše vrednosti nemaju nikakav klinički značaj. Da bi se isključile bolesti jetre, potrebno je uraditi mnogo specifičnije enzime: LDH, GGT i alkalnu fosfatazu. Kod Vas se najverovatnije radi o mišićnom bolu, gde je u ovom trenutku lek izbora neki od brojnih preparata ibuprofena na tržištu, koji su u obliku kreme, lokalno 3-4 puta dnevno.

Komentari na pitanje: #162874

    • Osećam bol na dodir na desnom rebru koji češće kao da me i koža boli jer je tupa, kao da me boli neki mišić.

    • Osećam bol na dodir na desnom rebru kod čsšice, kao da me i koža boli. Bol je tupa, kao da me boli neki mišić.

    • Pozdrav, imala bih pitanje. Bol ispod desnog rebra, tacno kad pipnem osetim onako nelagodu, siri se u ledjni deo i trne mi desna noga. UZ je dobar, KKS dobra, jedino je crp 16, sta moze biti? Setaju me od lekara do lekara.

    • Jedno pitanje: treniram već 2 godine fudbal. Kada trčim zaboli me na desnoj strani malo ispod rebra. Odmorim se i popijem malo vode, ali opet kada trčem me boli. Šta to znači? Nadam se da nije nešto opasno.

    • Pozdrav...imam bol koji se javlja povremeno u donjem dijelu stomaka desno,ali samo kad popijem malo vise vina ili bilo kojeg alkoholnog pica...bol koji je tup ali ne tako neizdrziv ali ipak zabrinjavajuc jer se javlja bas u takvim situacijama...zelim savjet ili bar neko objasnjenje da li je za posjetu doktoru...unaprijed zahvalna

    • Mozete mi pomoci? Uradio sve analize, krv i sve to. Radio sam i ekg i test opterecenja. Isao sam na namestanje zeludca i sve. Imam problem kad legnem da spavam trzam se dosta puta i kao da me udari nesto i skocim. Imam problem i s erekcijom. Svi nalazi su odlicni. Imate predlog sta da izvadim?

    • Postovanje , imam bol sa desne strane ispod rebra koji se siri . Osjecam i neki nemir u crijevoma i tjelu. Sve sam pretrage uradila i kazu sve uredu. Meni se to desava kada spavam na toj strani. Prije 2 g sam se udariila i to rebro neznam dali je to povezano .sa mojim problemom. Lp

    • Zdravo! Imam masno tkivo na vratu skoro 3 godine, to me ne boli. A već 4 meseca osećam bolove u desnoj ruci tj.ramenu, kao i u celoj desnoj ruci kada želim da nešto teže podignem ili jače nešto pritisnem sa tom rukom, a nisam je povredila. Da li to ima veze sa masnim tkivo? A danas prvi put me je jako zabolelo na desnoj strani stomaka negde kod rebara i kao da je išlo sa jedne strane na drugu celu desnu stranu stomaka. Trajalo je oko 15 min.i onda je sve bilo normalno kao da se nista nije dogodilo. Moli odgovor. Hvala unapred!

    • Molim vas,samo pitanje.Osecam povremeni bol koji se ranije javljao na mesec dana jednom,desna gornja strana stomaka,malo od desnog trbusnjaka,ovih dana ucestalije.Opis bola je kao da se nesto zakaci i boli dok se ne otkaci,a otkaci se tako sto duboko prodisem.Inace,redovno treniram..vodim racuna o ishrani.I radim lekarske svake godine.Mozete li mi pojasniti da ne brinem.Hvala.

    • Operisala sam zucnu kesu u decembru 2021 i zadnjih mesec dana me boli ispod desnog rebarnog luka otprilika gde je bio zuc i bol se prostire. prema plecki desnoj i sredinu ledja..pijem panrazol i digestal i dr kaze da je to upala sluznice zeludca .Molila bih vase misljenje.Srdacan pozdrav

    • Ispod desne sise ili grudnog kosa imam jak bol i probada me pozadi ispod desne lopatice...ne mogu da ustanem iz kreveta,traje i kada hocu da udahnem probada..imam 33 godine..

    • Dijana Ginic 04. 04. 2022.

      Dobar dan. Vec par dana osecam bol ispod rebra sa desne strane prilikom savijanja, sedenja i lezanja koji se siri dole ka kuku i gore uz kicmeni stub do desne lopatice. Interesuje me Vase misljenje sta bi bio uzrok i koje analize je pitrebno da uradim? Hvala.

    • Hronican bol sa desne strane od ispod rebara prema preponi,kuku i u desnu nogu.Bol se intezivira kada diram kraj poslednjeg kratkog rebra i postaje nepodnosljiv posebno u predelu kuka i prepone.Pregledali hirurzi, urolozi,neurolozo.Radio magnetnu kicme, karlice,abdomena.Sva moguca labaratorija dobra.Imam kamen u bubregu konstantno 10-ak godina koji se uvek stvara.Bol traje vise od 2 godine kada sam i operisao slepo crevo larteroskopski.Pomoć!Savet!

    • Poštovani,imam bol u leđima na desnoj strani i posle prelazi ipo rebra na desnoj strani,pa kod pupka,i dole ka preponama .Imam 21 godinu ,i ALT mi je povećan 102,7 a AST 52,3,leukociti u mokraći su mi 5-10.Imam mučnine i po nekad povraćam .Limfociti su mi 47 .A izgled urina ne slabo zamućen .Molim Vas ako bi ste mi možda rekli šta to može biti ,strasno je nezgodan bol i noćima ne može baš najbolje da se spava .Hvala Vam unapred. Srdačan pozdrav!!!

    • Skoro sam imala koronu. Od pre tri dana imam bolove u predelu desne strane rebarnog luka. Najpre na jednom mestu, sada celom stranom do pod pazuho. Sta mi je ciniti. Hvala unapred.

    • Osecam bol ispod desnog rebra,s vremena na vreme Bila sam na ultrazvuku ali mi nista nisu pronasli Ne znam sta da radim,pa molim za savet?

    • Dobro veče, napipala sam mali cvoric ispod desnih rebra. Sta moze tacno da bude. Al me ne boli prilikom stiska

    • Ja vec duze vreme se mucim sa beskom i peskom ,upala i osecam bolu bubrezim i u ledjima nisam radila urinokulturu. Primala sam 5 inekcije Diklofen, Gentamicin i Dexsazon i slaba vajda, sta moze da bude?

    • Dobar dan. Pozdrav sa Ibice, prije 20 dana sam imao bakteriju u mokraci, uradio sam urin I krv, sve je bilo perfektno osim što imam bakterijeu,ležao sam I lijecio se I bakterija je nestala, Onda sam osjetio bol u želudac i otišao sam opet u Can Misses bolnicu na Ibici i dvije doktorice su mi pregledale (slusale pluća, pritiskale na delove, lupali po prstima na mom stomaku) rekle su da je sve ok i prepisali mi da promijenim ishranu, sve sam promijenio I sinoć sam pojeo pred spavanje leba i meda i opet sam dobio peckanje ispod desnog rebra I grčeve, danas sam odlično, krce mi crijeve I jedino sto osjećam peckanje kod desnog rebra. Bitno mi je da čujem i vaše mišljenje? Da napomenem da fizički obavljam poslove oko kuće jer trenutno je renoviran i dižem stvari teže i sve radim, i nemam bolove jedino što osjećam da sam od ležanja izgubio snagu. Ako ste u prilici bas bih volio da dobijem vas odgovor

    • Dobro veče,danas osećam bol ispod desnog rebra i to samo ga osetim kada udahnem i izdahnem.Da li možete da mi date odgovor zašto??Unapred hvala

    • Postovani,osetio sam vec danas da imam bol s vremena na vreme ispod rebara sa desne strane.Zaboli me jako pa prestane i opet tako.Osecaj bola kao kad uhvati grc u butini i drzi neko vreme.Molio bih za odgovor.Hvala

    • mjesec dana imam bol ispod desnog rebarnog luka naime na snimanju ultrazvukom doktorka me pritisnula malo jače ispod rebarnog luka osjetio sam jak bol i danas me to boli kad pritisnem rukom tačno na jedom mjestu išao sam dosad četiri puta svom ljekaru kaže to je od bubrega imaš kamenčić međutim bol je površinski i ne širi se tako da ne mogu da legnem na desnu stranu inače operisao sam desni bubreg,žučnu kesu,slijepo crijevo, srce tri baypasa pozdrav

    • Postovani, pre mesec dana pojavilo se zutilo u ocima i analizama je utvrdjeno da bolujem od hepatitisa b akutnog. Zutilo je pocelo da se povlaci polako ostajo je jos u ocima i zanima me do kad ce ovo sve trajati

    • Molim vas imam pitanje napipala sam nesto na zelcu imam mucninu da povratom ali ne povratim mucu me zgaravica moze li biti kila u pitanju hvala puno

    • Dobro vece ostrahjena mi materica pre 8 meseci imala sam tumor materice od tada osecam ispod rebra sa desne strane neki tupi bol nekada ,i kao da mi odrezano nesto sa te strane mi i bio tumor ,a nekada i cesto mokrim molim vas za savet pozz

    • Danijela Dragaš 01. 10. 2020.

      Bol na desnoj strani ispod rebara šta je nemogu da ležim

    • molivas imam skoro isti pr.neki put jaci bol desne strane ispod rebara a neki put blagi bol pa vas molim sa da radim

    • Pozdrav veliki isti problem imam kao i osba koja se zalila da ima boli isti kad trcite i kad vas zaboli onako kad nemate kondiciju... Kad se nakasljem kad se nasmejem i isto sam nadut non stop... Bukvalo iste simptome imamo. Moze neka pomoc

    • Ja sam radila test za hepatitis i pozitivna sam, ali imam probleme na desnoj strani ispod rebara i spušta se blagi bol. Imam nerodovne stolice.

    • Poštovani, Već par dana imam intezivan bol i stomaku sa desne strane kao kad se umorite od trčanja taj bol se preneo juce ispod oba rebra sa leve i desne strane i boli kada duboke dišem smejem se ili nakasljem a ovako osecam nadutost stomaka kao da sam sita.Naravno odem kod hirurga i na ultra zvuk svi organi za varenje izgledaju ok dobijem lek nexium nemam mučnine dijareje i nisam trudna .Da ga pijem tri nedelje .Da li imate neki savet jer je bol bas neprijatan ?

    • Sanja Milenković 15. 06. 2020.

      Bila sam kod gastroenterologa pre neki dan i pogledao me na ultrazvuku i rekao mi je da mi je sada zucna kesa "cista kao suza" a novembra sam imala imala ga pun gustog taloga.Radjena mi je gastroskopija i utvrdjeno mi je a imam upalu zeluca i tankog creva.Radila sam test krvi na intolerantnost glutena koji je pozitivan i imam dijagnozu celijakije.Medjutim iako mi je dat lek za smanjenje zeludacne kiseline,ja i dalje imam gorusicu i vracanje zeludacne kiseline sve do jednjaka. A posle unosenja hrane obavezno mi se javlja tup bol ispod desnog rebra koji se siri sve do desne lopatice i spusta mi se taj bol od desno rebra do prepone.To traje vec 2-3 meseca i ne mogu da mi otkriju sta mi je.Jedino su mi rekli u Klinickom centru da su mi creva iziritirana i puna gasova i prepisali mi da kupim Flobian.Medjutim meni je stanje i dalje isto.Isti bolovi,gorusica,vracanje kiseline i nekada dijareja.Molim Vas ako mi mozete nesto konkretnije reci sta bi mi moglo biti posto je ovo vise nepodnosljivo.Unapred hvala!!!

    • Tu treba da se uradi test na hepatitis c mnogo ga ljudi ima a ne zna.