1. Bol u donjem delu leđa i stomaka

    Pitanje broj: #162221

    Imam bol u donjem delu leđa koja mi ide prema desnoj nozi, i ponekad me jače zaboli na pokret. Takođe me boli u denjem delu stomaka (više levo.) i imam peckanje dok mokrim. Ultrazvuk mokraćnih kanala i CT Urografija su uredni.

    Odgovoreno: 06. 07. 2019.
    • Bolovi u donjem delu leđa mogu biti različitog porekla. najčešće se radi o muskulo-skeletnom bolu koji nastaje usled povreda donjeg dela leđa podizanjem većih težina ili naglim pokretima, ili usled dugotrajnih mikrotrauma (dugo sedenje u nezgodnom položaju). Ukoliko dolazi do spuštanja niz desnu nogu trebalo bi ispitati da li se radi o pritisku na ishijadični nerv. U svakom slučaju je neophodno da budete detaljnije pregledani i dodatno ispitani ( Rtg donjeg dela ledja).

      Po pitanju bolova u donjim, levim, partijama stomaka i peckanja prilikom mokrenja najverovatnije se radi o pesku koji se formira i redovno izbacuje sa urinom, pa zato i ne može biti detektovan na CT-u. U svakom slucaju trebalo bi da se nastavi sa praćenjem, a Vi bi trebalo da uzimate što više tečnosti, da budete fizički aktivniji i da smanjite unos crvenog mesa dok se ne postavi krajnja dijagnoza i samim tim odredi dalja terapija.

Komentari na pitanje: #162221

    • Imam jak bol u donjem delu trbuha posle cepanja drva i potezanja zaboli me i donji deo kičme.

    • Vec dugo imam bolove u donjem djelu ledja i donjem trbuhu i bol se siri u kukove i lijevi but. Ginekoloski kaze sve u redu, a ostoped kaze istrosena srz i bol imam više kod sjedenja i lezanja mada osjetim i kad se krecem, al je manja. Sta moze da bude u pitanju? Hvala

    • Imam bol u donjem delu ledja,nadutost a takodje imam bol u zelucu koji izbija na ledja.

    • Poštovani, imam 20 godina, i već neko vreme imam bolove u grudima, ne svakog dana, ponekad osetim oštar bol na levoj strani u predelu srca, a ponekad tup bol i propadanje na desnoj strani, dišem normalno i ne kašljem. Zanima me Vaš komentar. Hvala unapred

    • Dobro vece. Imam jake bolove na desnoj strani stomaka koji se sire u karlicu, niz nogu... Pogorsava se bol pri hodanju. Kada izmokravam, bol se smanji...slijepo crijevo, kamen?

    • Imam bolove u desnom rebarnom luku i traje već pola godine. UZ i CT nalazi uredni.

    • Poštovani imam oštar bol sa leve strane donjeg ledja I stomaka, bol je užasan toliko zaboli da moram se saviti. Molim vas Šta to može da bude, dali je nešto opasno.

    • Milica Naskovic 15. 12. 2021.

      Dobro vece vec par meseci imam bol u donjem delu ledja s desne strane bol prelazi niz desne noge

    • Zdravo,vec mesec dana imam bolove u donjem stomaku i pojacao mi se sekret. Ginekolski je sve u redu,ali bol je nepodnosljiv. Pijem antibiotike,ali ne prestaje. Ako je neko imao ove probleme ili slicne,volela bih da znam kako da se resim bola. Hvala unapred

    • Postovani imam bol u donjem djelu trbuha i leda imala sam upalu mjehura sada neznam dali je nesto drugo ili opet mjehur redovno idem na papa test nalazi su uredni otkriven mi HPV virus ali do sada je sve bilo u redu ceste upale mjehura imam mozete mi reci sto bih to moglo biti hvala

    • D dan imam vec duze vreme bol u donjem delu kicme i donjem stomaku bol se siri i ka levom delu zadnjice i u butinu al naj vise u donjem stomaku osecam bol bila sam kod doktora kazu ginekoloski je sve u redu ..

    • Poštovani Pre dva meseca sam pala i udarila donji deo kičme, bolelo je par dana i proslo, medjutim sada mi se opet javio bol u tom delu kicme kao i u desnom donjem uglu stomaka, i ne mogu da razlikujem da li se radi o slepom crevu ili kičmi, bol se javlja i u desnom kuku, posetila sam lekara i rekao je da je do kičme, ali i dalje se bojim da je do slepog creva.

    • Poštovani! Imam sporadicne bolove u centralnom donjem delu stomaka, bol u donjem delu ledja- više centralno lokalizovan i odnedavno ovi bolovi su praćeni nelagodnošću u listovima koju bih opisala više kao umor i ne prijatnost u vidu dubokog pritiska nego kao bol.jednom su se ta dva bola spojila u obruč, kao da sam stavilA kaiš . Rentgen lumbalnog dela kičme je pokazao blaži oblik artritisa a ultrazvuk i CT materice postojanje multipnih fibroma. Menstrualni ciklusi su mi oduvek bili obimni te sam pre dve god bakarnu spiralu zamenila hormonskom. Imam 52 god i menstrualni ciklus. Polni hormoni su ukazali da nisam blizu klimaksa. Colonoskopijom su uklonjeni polipi u dva navrata.-CA debelog creva u porodičnoj historiji. Nema krvarenja u stolici niti peckanja ili krvi pri mokrenju.

    • Poštovani. Povremeno osećam bolove u stomaku. Koji nije lokalizovan na jednom mestu, već se menja. Nekad boli gornji deo stomaka, pa onda donji . A onda zaboli donji deo krsta. Laboratorija je Ok, osim što je insulin nešto povećan. I da "stolica je pozitivna" na okultno krvarenje. Možete li mi reći šta je u pitanju. 53 godine. Hvala.

    • Imam bolove u donjem delu materice kao kad trebam da dobijem i imam bolove u donjem delu stomaka, malo me grudi zabole, jutros kad sam jela teralo me da povracam kad sednem polako mi staje bol u stomaku.... Šta je to?