O doktoru
Dr Simić - doktor, trenutno na specijalizaciji plastične, estetske i rekonstruktivne hirurgije. Radio je u državi kao i u inostranstvu, Kanadi. Tokom svog usavršavanja je obišao preko 20 inostranih kongresa od međunarodnog značaja. Jedinstven i jako profesionalan pristup pacijentima je rezultat iskustva stečenog kako u državi tako i u inostranstvu kroz rad i superviziju mnogih stručnjaka. Jedan od mentora dr Dragana Simića jeste dr Vladimir Stojiljković.
Obrazovanje:
Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu do 2002
Osnovne studije.
Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu do 2006
Klinika za gastroenterohepatologiju - Kurs abdominalne ultrasonografije.
Medicinski Savet Kanade do 2013
Ispit evaluacije - MCCEE
Medicinski Savet Kanade do 2015
Kvalifikacioni ispit - 1. deo.
Radno iskustvo:
Svetski Kup u Vaterpolu - FINA CUP do 2002
Medicinska pomoć učesnicima, delegacijama i posmatračima događaja.
Kliničko bolnički centar Bežanijska Kosa od 2002 do 2003
Rad pod supervizijom dr Srđana Dikića - abdominalna hirurgija.
Klinički Centar Srbije do 2003
Pripravnički staž i državni ispit.
Vojni štab Bačka Topola od 2003 do 2004
Doktor opšte prakse.
Kliničko bolnički Centar Srbije od 1997 do 2007
Doktor opšte prakse pri urgentnom centru.
Rad u oblasti abdominalne hirurgije pod supervizijom dr Vladimira Đukića.
Institut za kardiovaskularne bolesti Dedinje od 2010 do 2011
Rad pod supervizorom dr Boško Đukanović - kardiohirurgija.
Johnson & Johnson, Beograd od 2007 do 2012
Medicinski predstavnik i specijalista za proizvode.
Perth and Smith Falls okružna bolnica Smith Falls, Ontario do 2014
Rad pod supervizorom dr Svetlane Čekarević.
Queensway Carleton bolnica, Ontario od 2015 do 2016
Rad pod supervizorom dr Drago Eraka.
Privatna praksa, Ontario od 2016 do 2016
Rad pod supervizijom dr Borisava Mijaveca.
Appletree Medical Group, Ontario od 2016 do 2018
Telemedicina.
Ordinacija Nova Medik, Beograd od 2017 do 2018
Doktor opšte prakse.
Dia Lab poliklinika, Valjevo od 2018
Doktor opšte prakse.
Članstvo:
Kanadsko udruženje za borbu protiv raka od 2016
Predavač.
HUMED - Humanitarian Medical Center od 2000 do 2002
Nevladina organizacija.
Srpsko lekarsko društvo od 2003
Član.
Koliko traje proces oporavka nakon operacije grudi (ugradnje silikona)? Da li se pije neka terapija posle zahvata i koliko dugo? Pročitala sam razne informacije na internetu, ali bih volela da čujem i Vaše mišljenje.
Postoje razne preporuke o dužini i načinu ponašanja i oporavka nakon augmentacije grudi silikonima.:
- Vecinom se propisuju antibiotici da se piju narednih 7-14 dana, a lekovi protiv bolova po potrebi,
- Nosi se kompresivni grudnjak neprekidno 2 nedelje, a potom naizmenično sa drugim anatomskim grudnjakom (za noćno nošenje) do mesec dana nakon operacije. Nakon toga se ne preporučuje nošenje grudnjaka sa žicom uopste.
- U nekim slučajevima se stavljaju drenovi u grudi radi evakuacije eventualnih hematoma, ali se oni vade do 5 dana nakon operacije. Svi konci koji se stavljaju na ranu su resorbilni i nema potrebe za njihovim skidanjem.
- 72 sata nakon operacije se dozvoljava lagano kupanje ali bez pritiskanja grudi i pokreta odrucenja. ne savetuje se podizsanje tezine vece od par kilograma (dece, tereta iz prodavnice...), niti fizički napor narednih 6 nedelja. Zbog nezgodnih polozaja koji se mogu zauzeti u toku voznje automobila, ne preporučuje se aktivna vožnja takodje.
U kratkom periodu nakon operacije mnoge pacijentkinje osecaju neke "čudne" senzacije unutar svojih grudi. Dual plane tehnika je najzastupljenija i jedna od najefikasnijih. Najčesca nezeljena dejstva koja se mogu javiti su seromi, hematomi, otoci, kapsularna kontrakcija ( zadebljanja okolnog tkiva oko implanta),palpabilni implanti u slučaju. Da biste bili potpuno sigurni da nemate nijedno od njih ili nekih drugih opisanih savetujem Vam da se javite svom plastičnom hirurgu i da Vas pregleda, cak i sa UZ ako postoji potreba za tim.
Imam 27 godina i jako se brzo zamaram i pri najmanjem naporu, u trenutku mi se desi da imam aritmije i preko 100 otkucaja u minuti, osećaj zatezanja u grudima i nedostatak vazduha, Ponekad iz čučećeg položaja u stojeći mi bude crno pred očima i po 3-5 sekundi , imam i česta uzdisanja. Duži vremenski period, ali poslednje vreme sve jače i češće. Pušač sam pola paklice na dnevnom nivou i zbog života u zajednici, imam često stresne situacije zbog prećutanih svađa sa roditeljima mog supruga. Plašim se da se ti porodični problemi i moje ,,gutanje'' ne odraze na moje zdravstveno stanje. Molim vas za savet.
Sudeći na osnovu Vašeg pisma Vi ispoljavate simptome tahikardije (ubrzanog rada srca) koja se može javiti iz velikog broja razloga. Jedan od njih može biti Anemija koja se slično manifestuje, Drugi uzrok može biti stres, treci hormonski poremećaj, itd. Takođe ubrzan rad srca može biti znak nekih srčanih oboljenja. U Vašem pismu ne nalazim od kada su nastali pomenuti simptomi, kada se javljaju, koliko traju, kako nestaju, postoji li porodična istorija srčanih oboljenja...
Stres jeste važan činilac koji može izazvati te simptome, ali ja bih Vam savetovao da odete do Vašeg izabranog lekara i budete detaljno pregledani (anamneza, EKG, krvna slika, hormonski status...).
Tek nakon takvog pregleda, ako se isključi organsko poreklo možemo kazati da je stres glavni uzrok i preporučiti dalju terapiju.
dr Dragan Simić
Imam bol u donjem delu leđa koja mi ide prema desnoj nozi, i ponekad me jače zaboli na pokret. Takođe me boli u denjem delu stomaka (više levo.) i imam peckanje dok mokrim. Ultrazvuk mokraćnih kanala i CT Urografija su uredni.
Bolovi u donjem delu leđa mogu biti različitog porekla. najčešće se radi o muskulo-skeletnom bolu koji nastaje usled povreda donjeg dela leđa podizanjem većih težina ili naglim pokretima, ili usled dugotrajnih mikrotrauma (dugo sedenje u nezgodnom položaju). Ukoliko dolazi do spuštanja niz desnu nogu trebalo bi ispitati da li se radi o pritisku na ishijadični nerv. U svakom slučaju je neophodno da budete detaljnije pregledani i dodatno ispitani ( Rtg donjeg dela ledja).
Po pitanju bolova u donjim, levim, partijama stomaka i peckanja prilikom mokrenja najverovatnije se radi o pesku koji se formira i redovno izbacuje sa urinom, pa zato i ne može biti detektovan na CT-u. U svakom slucaju trebalo bi da se nastavi sa praćenjem, a Vi bi trebalo da uzimate što više tečnosti, da budete fizički aktivniji i da smanjite unos crvenog mesa dok se ne postavi krajnja dijagnoza i samim tim odredi dalja terapija.
Broj eritrocita mi je ispod donje granice. Da li treba da uzmem nešto da pijem za krvnu sliku?
Vrednosti Eritrocita koje su prezentovane u krvnoj slici nisu patološke. One jesu granične,ali granica nikada nije jedna određena vrednost već dozvoljeni raspon vrednosti. To blago sniženje moze biti uzrokovano skorašnjim menstrualnim ciklusom, skorašnjim blažim krvarenjem, čak i dozvoljenom greškom mašine.
U svakom slučaju nema razloga za zabrinutost u odsustvu drugih simptoma (zamaranje, umor, apatija, bledilo, lupanje srca, itd.).
Savetovao bih Vam da ponovite krvnu sliku za 3 meseca,a u međuvremenu konzumirajte više crvenog mesa, spanaca, blitve i cvekle...
dr Dragan Simić
Prikazano 1-5 od ukupno 20 pitanja