Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovanje,
    Stigli su nalazi MR pregleda. Zaključak: infiltrativna intraaksijalna neoplazija u frontalnom lobusu leve emisfere (7,5cm); minorni efekat mase, bez kompresivnog dejstva. Impresija: Neoplazija morfološki prvenstveno odgovara Oligodendrogliomu (verovatno nižeg gradusa, s obzirom na odsustvo manifestnog kontrasnog pojačanja); DDg oligoastrocitom. Prisutna je infiltrativna neoplazija lokalizovana u frontalnom lobusu leve hemisfere, sa afekcijom gornjeg, srednjeg i donjeg frontalnog girusa kao i dela cingularnog girusa,  i ekstenzijomod frontalnog pola do precventralnog sulkusa, maksimalni AP dijametra patološkog signala iznosi oko 7,5cm (kosi AP dijametar na transverzalnim tomogramima); margine neoplazije su izrazito neoštro definisane, na inferomedijalnom aspektu se granici sa kaudatusom i delom zahvata suprakapsularnu belu masu iznad anteriornog kraka kapsule. Infiltracija zahvata korteks, supkorteks i duboku belu masu centruma semiovale, pri čemu postoji giralno zadebljanje sa neravnomernim zadebljanjem korteksa koje je relativno najizraženija u fronto-operkularnoj zoni (donji frontalni girus). Lezija je neuniformnog, mešovitog T2 signala, T1 hipointeznog signala korteksa, sa delimičnim amorfnim diskretnim T1 hipersignalom u supkortikalnoj beloj masi, uz parcijalni difuzioni hipersignal. Postlontratno nema jasno manifestnog patološkog pojačanja u sklopu leoplazije, kao ni na meningama. Znaci suspektnog diskretnog ``scalloping11erodiranja tabule interne u zoni giralnih zadebljanja, ukazuje na dugotrajnost prisustva promene(karakteristično za spororastuće neoplazije, uključujući oligodendrogliom). Relativno diskretna komponenta edema, bez transkalozalne prpagacije. Konsekventno postoji mali efekat mase, vez kompresivnog efekta-diskretna devijacija struktura srednje linije nadesno, bez sipfalcine hernijacije, ako i bez značajne kompresivne deformacije komornog sistema. U drugim zonama u moždanom perenhimu nema detektabilnih lezija iste prirode, niti drugih značajnih fokalnih ili difuznih alteracija; nema drugih zona patološkog kontrastnog pojačanja u perenhimu ili na meningama. Ostali supratentorijalni ekstracerebralni likvorski prostori, kao i komorni sistem su odgovarajuće veličine i izgleda; megacisterna magna - mala nekompresivna retrocerebelarna arahnoidna cista, najvećeg AP dijametra oko 15mm, širine do oko 20mm, bez kompresivnog efekta prema cerebelumu, kao i bez kompromitacije ishonih traktova IV komore. Foramen magnum i KC prelaz slobodni. Pregledom prikazane strukture baze lobanje su normalne morfologije, infaktne. U paranalaznim sinusima nema značajnih inflamotornih promena.
    Unapred zahvalni!

    Odgovoreno: 17. 01. 2009.
  1. Poštovani,
    Pre dvadesetak dana imala sam krizu svesti u trajanju od 2min.sa ukočenom desnom stranom. Radjen je CT mozga gde su cistične promene sa manjim kalcifikacijama,  radjene analize toxoplazmoze i cisticerkoze (nisu još gotove) i EEG sa zaključkom: iregularna alfa osnovna aktivnost sa prisutnom optičkom blokadom, po PHV tokom FS se beleži paroksizam epileptiformne aktivnosti, polusiljak talas sa predominacijom iznad prednjih regiona, simetrično i sinhrono.
    Molim za objašnjenje EEG-a i Vaše mišljenje.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 17. 01. 2009.
    • Postovana, interesuje me da li su te cisticne promene ispunjene tecnoscu ili nivoom kako treba da pise? Sto se tice EEG pokazuje da postoji mogucnost nastanka novih epilepticnih napada. Koliko ima tih cisticnih promena? Ako se ne vidi na CT-u moze se uraditi MR jer od broja zavisi da li je moguca operacija ili ne. Da li vam je preporucena terapija protiv epi napada. Ako nije ja preporucujem Topamax sa postepenim uvodjenjem do 2x50mg. Razmislite da li zivite sa zivotinjama ili ste jeli nedovoljno termicki obradjeno meso. Treba pogledati i druge organe u prvom redu jetru i pluca. Pozdrav

  1. Poštovani,
    Već dva meseca osećam povremene bolove u rukama, bol se javlja u mišićima, laktu i ramenu. Bol traje 15 - 20 min, pa promeni mesto. Moje pitanje je da li je nešto opasno?
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 17. 01. 2009.
    • Postovani, ne ukazuje na "opasno" oboljenje. Nisam vas shvatio - "traje 15-20 minuta pa promeni mesto", moje pitanje je gde posle predje bol? Uradite rentgen vratne kicme, EMNG ruku pa se javite sa nalazima. Terapija do tada tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Pozdrav

  1. Molim Vas za brži odgovor. Od marta meseca imam stašno jake glavobolje, praćene nervozom u glavi i uopšte nervozom. U julu mesecu sam bila u bolnici u Offenbahu gde su mi radili sva moguća ispitivanja. Likvor nalaz je bio 58mg/dl,Lac/L;13,8mg/dl;Tp/L:282mg/l. Na CT-u su videli tačkicu od 8mm na desnom tentoriumu, bez krvarenja.Na MRT-u i CCT-u su konstatovali MENINGIOM koji lezi na desnoj strani malog mozga.Krvna slika je bila u redu sa povisenim holesterinom. Iz bolnice sam puštena sa obrazloženjem da glavobolje dolaze iz nekih drugih razloga i da taj meningion 95% ne stvara glavobolje. Rekli su mi da pregledam sinuse, to sam uradila i nalaz je čist ali ja već 10-15 godina imam problema sa disajnim putevima, devijacija. Medjutim meni glavobolje ne prestaju, nekada bude bolje i izgube se na par dana ali ja živim u strahu i panici, danima i noćima plačem, imam 30 godina i devojčicu od 3 god. I plašim se da li slučajno MENINGIOM nije toliko poraso jer ja sada imam i pritisak u glavi, koji počinje iz vrata pa ide preko cele glave i imam osećaj malaksalosti i vrtoglavice. Bole me i mišići nogu i ruku, osećam se kao da tonem. Molim Vas recite mi da li to može da raste, šta ja sada trebam da radim da ne bi bilo kasno? Da li se to treba operisati ili ne i kada bih mogla na ponovno snimanje i koje? I nisam Vam napomenula da imam osećaj pritiska u očima, kod očnog sam bila i u redu je, nemam očnog prit. Koja bi bila Vaša terapija i savet jer ja svakog dana iz straha idem kod doktora koji tvrde da glavobolje nisu zbog MENINGIOMA?
    Molim Vas odgovorite mi!
    Unapred zahvalna Tijana!

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Postovana, ponavljam da se ne treba bojati ako je zaista rec o meningeomu kako i nalaz kaze. Povremeno treba raditi MR kontrole mozga. Sto se tice terapije za vase tegobe predlazem tbl.Movalis 7,5mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Slobodno cekajte do maja. Uradite snimanja koja sam vam predlozio. Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    od marta meseca imam jake bolove u glavi, dotle nikada nisam imala glavobolje. Sve je počelo od preteranog vrtenja na ringišpilu. Medjutim te glavobolje su bile praćene i panikom, nervozom. U julu mesecu sam bila 6 dana u bolnici u Ofenbahu(pošto živim u Nemačkoj), uradili su sve analize koje glase ovako: LIKVOR čist; ZZ/L;1/3Zellen; Glu/L:58mg/dl; Lac/L:13,8mg/dl;Tp/L:282mg/l. CT u granicama i tu su videli tačkicu od 8mm sa desne strane malog mozga da bi na MRT-u i CCT-u utvrdili MENINGIOM koji leži na desnom tentorijumu malog mozga bez krvarenja. Krvna slika ok. Sa povišenim holesterolom. Onda su mi rekli da to nije ništa strašno, da nemam potrebe za brigu i da mi glavobolje nisu od toga. Sinuse sam snimala i to je u redu. Mada ja već godinama imam problema sa disanjem, pre 8 godina sam operisala devijaciju desne nozdrve ali ništa bolje, nos mi je uvek začepljen. Moje pitanje za Vas glasi: Da li MENINGIOM raste, pošto ja i dan danas imam glavobolje, nekada manje ali već 2 nedelje su baš jake, sa pritiskom u glavi i očima (očni pritisak nemam, vid je dobar), bol počinje sa zadnje strane vrata pa ide do slepoočnice i desnog uva, a imam i bolove u mišićima ruku i nogu! Živim u strahu i plačem noću i danju, imam samo 30 godina i dete od 3! Šta mi Vi savetujete? Ja samo živim u strahu da meningiom nije toliko poraso pa mi on stvara pritisak u glavi!? Mada je doktor Siedow rekao da to ne raste 95% i da bi eto da bi me uverio u to opet napravio kontrolu u maju mesecu! Mada mene je strah i da li trebam čekati do maja?
    Unapred zahvalna! Živim u strahu molim Vas odgovorite mi!

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Postovana, meningeom moze da citav zivot ostane iste velicine. ali ponekad moze i rasti kada ga zbog velicine treba izvaditi a ne zbog opasnosti. Uradite EEG zbog glavobolja i rentgen vratne i lumbosakralne kicme zbog bolova u rukama i nogama. Javite se sa nalazima. Slobodno cekajte do maja, i ja mislim da vam te tegobe nisu od meningeoma. Pozdrav

Prikazano 3311-3315 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460