u vezi sa mojim problemom koji sam Vam izneo u pismu od 20.12.2008.godine, a odnosi se na bolove u sredini levog stopala sa leve strane, savetovali ste mi da bi trebalo da se javim neurologu i da se uradi CT LS kicme (L4, L5 i L5, S1), EMNG nogu, a do tog pregleda trošim tab Rantudil forte, drag. Beviplex 3x1, tbl Mydocalm 3x1. Postupio sam po Vašem savetu i na osnovu uputa koji mi je dao moj lekar opšte prakse otišao na neurologiju i zakazao pregled. Pre par dana sam otišao na taj zakazani pregled gde me je pregledala doktorka i konstatovala da su mi refleksi u redu, a da se za bolove u stopalu javim reumatologu, što je i napisala u izveštaju. Prepisala mi je da pijem Trental 400 2x1, Diklofen duo 1 uveče, i Cavinton 2X1. Ja za sada ne pijem nikakve lekove jer me je stopalo već prošlo ali se pitam šta da radim ako me stopalo ponovo zaboli, što nije isključeno, šta da od lekova trošim i kom lekaru da se obratim. Ovaj lekar koji me je pregledao na neurologiji je sp. neuropsihijatar.
S poštovanjem i unapred zahvalan na datom mišljenju i savetu.
Neurolog mi je propisao topamax od 25mg koji pijem već mesec dana.Već u početku korišćenja leka dobila sam visok pritisak 200/130mmhg. Imam 29 godina. Obratila sam se lekaru ali je on insistirao da nastavim sa pola tablete od 25 mg. Tako sam nastavila ali pritisak je i dalje visok. Ne prodje ni jedan dan da ne popijem 2 tbl lasixa. Sinoć sam ga samoinicijativno ukinula i danas mi je mnogo bolje bez glavobolje, letargije i vrtoglavice.
Da li topamax i zašto utiče na povećanje krvnog pritiska?
Postovana,
retko kod koga pravi varijacije pritiska. Ja sumnjam da vam je od njega visok krvni pritisak. Medjutim, kao i za svaki lek postoji nepodnosljivost kod razlicitih osoba tako da je moguce da je to uzrok. Zbog cega vam je preporucio taj lek? To mi niste rekli da bih vam eventualno preporucio neki drugi lek.
Pozdrav
Imam 47g. Pre 1 god. uradena mi je embolizacija mega aneurizme mozga u blizini desne strane oka.Aneurisma ACI lat.dex. Pila sam cardiopirin.Pre 1 mesec poceli su problemi sa gastritisom(uradena mi je sonda zeluca)i sada pijem controloc40 mg,klometol10 mg.3x1 i rupurut 500mg.Ali pre toga mi je pritisak koji je normalan110/70 skocio na 170.
12.1.2009,uradila sam kontrolnu angiografijugde je dijagnoza-DSA mozga desno ACI tortuozna u supraklinoidnom delu, u u kaudalnom delu embolisana aneurizma na ACI a.ophtalmica je rekanalisana tako da je neophodno planirati postavljanje stenta u ACI i rembolizaciju novonastale aneurizme.
stent ce dobiti tek za 1-2 meseca a ja sam sada psihicki rastrojena.Stalno mislim o tome.
Pomozite mi sta da uradim da se smirim,koje lekove i koliko da popijem za smirenje i koja je hrana i vitamini najbolji za krvne sudove?OD nervoze zapalim bar 5 cigareta dnevno a netreba nikako ali bar me to pomalo smiri.
Ginekoloski sam zdrava, ali menstr. ne dobijam vec 1,5 god.
Oci mi ponekad sevaju i ne dozvoljavaju da ih puno zamaram.
Hvala
Postovani,
morate da se smirite jer vam kao nervoznoj i rastrojenoj raste pritisak a to moze dovesti do pucanja neurizme. To vam ne bih preporucio. Lekovi vam mogu pomoci za smirenje ali je najbolje da sami sa sobom rascistite i kazete sebi sta su vam prioriteti u zivotu. Ne mozete uvek piti lekove za smirenje kada imate problem. Ako vec morate preporucujem tbl.Ksalol 0,25 2x1, ako ne pomaze duplirajte dozu na 0,5 2x1.
Pozdrav
Imala sam bolove u vratu i ledjima 6 dana, 4 puta bila u hitnoj, 7 dana mantanje i pojavila se dupla vizija. Tog dana je uradjen CZ, nalaz mild oedema of brain; uradjena je i MRI, nalaz element of diffuse continuous dural enchancement with mild thickening. leukociti 12000. Uključen Aczclovir IV 15 dana. LP uradjena ali suho. Nakon 5 dana puštena kući, stanje bolje. Ali i dalje blga dupla vizija i blago mantanje prilikom hodanja. Danas je mjesec dana od prestanka uzimanja antibiotika.
Šta Vi mislite o ovom mome slučaju?
Postovana,
secam se vaseg pitanja. Leukociti ukazuju na upalni proces. Ne razumem LP uradjena ali suho, sta to znaci? Likvor uvek moze da se dobije. Preko njega se dalje prati situacija da li se radi o virusnom ili bakterijskom encefalitusu ili u kombinaciji sa meningitisom (upala mozga). Treba da se ponovi LP (ali da ne bude suho!) i MR.
Pozdrav
veoma sam vam zahvalna na datom odgovoru. Tražili ste moje lab. analize i krvni pritisak kako mi je.TA/140/100. češće puta ali često varira manje ili neki put i do160 sa100. labor.eritrociti 4,04 hemoglobina13,0 leukociti5,9 mematokriti37,2 MCV(vd.er)92,2 MCH(Hb.Er)32,2 MCHC(eHb.Er)34,9 LEUKOCITARNA FORMULA; segmentirana 61,4 limfociti 29,1 monociti 9,5 trombociti170, urea 3,6 kreatinina S65,10 holesterol 5,60 trigliceridi 1,45. Odgovor od Vas sam primila i uzela sam Redizork tablete i vit . Očna tenzija mi je zadnji put kad sam izmerila 24.0 Molim Vas da mi odgovorite.
Postovani, ja ostajem i dalje pri mojim predlozima za dijagnostiku i za terapiju. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Neurolog mi je propisao topamax od 25mg koji pijem već mesec dana.Već u početku korišćenja leka dobila sam visok pritisak 200/130mmhg. Imam 29 godina. Obratila sam se lekaru ali je on insistirao da nastavim sa pola tablete od 25 mg. Tako sam nastavila ali pritisak je i dalje visok. Ne prodje ni jedan dan da ne popijem 2 tbl lasixa. Sinoć sam ga samoinicijativno ukinula i danas mi je mnogo bolje bez glavobolje, letargije i vrtoglavice.
Odgovoreno: 19. 01. 2009.Da li topamax i zašto utiče na povećanje krvnog pritiska?
Postovana, retko kod koga pravi varijacije pritiska. Ja sumnjam da vam je od njega visok krvni pritisak. Medjutim, kao i za svaki lek postoji nepodnosljivost kod razlicitih osoba tako da je moguce da je to uzrok. Zbog cega vam je preporucio taj lek? To mi niste rekli da bih vam eventualno preporucio neki drugi lek. Pozdrav
Imam 47g. Pre 1 god. uradena mi je embolizacija mega aneurizme mozga u blizini desne strane oka.Aneurisma ACI lat.dex. Pila sam cardiopirin.Pre 1 mesec poceli su problemi sa gastritisom(uradena mi je sonda zeluca)i sada pijem controloc40 mg,klometol10 mg.3x1 i rupurut 500mg.Ali pre toga mi je pritisak koji je normalan110/70 skocio na 170. 12.1.2009,uradila sam kontrolnu angiografijugde je dijagnoza-DSA mozga desno ACI tortuozna u supraklinoidnom delu, u u kaudalnom delu embolisana aneurizma na ACI a.ophtalmica je rekanalisana tako da je neophodno planirati postavljanje stenta u ACI i rembolizaciju novonastale aneurizme. stent ce dobiti tek za 1-2 meseca a ja sam sada psihicki rastrojena.Stalno mislim o tome.
Odgovoreno: 17. 01. 2009.Pomozite mi sta da uradim da se smirim,koje lekove i koliko da popijem za smirenje i koja je hrana i vitamini najbolji za krvne sudove?OD nervoze zapalim bar 5 cigareta dnevno a netreba nikako ali bar me to pomalo smiri. Ginekoloski sam zdrava, ali menstr. ne dobijam vec 1,5 god. Oci mi ponekad sevaju i ne dozvoljavaju da ih puno zamaram.
Hvala
Postovani, morate da se smirite jer vam kao nervoznoj i rastrojenoj raste pritisak a to moze dovesti do pucanja neurizme. To vam ne bih preporucio. Lekovi vam mogu pomoci za smirenje ali je najbolje da sami sa sobom rascistite i kazete sebi sta su vam prioriteti u zivotu. Ne mozete uvek piti lekove za smirenje kada imate problem. Ako vec morate preporucujem tbl.Ksalol 0,25 2x1, ako ne pomaze duplirajte dozu na 0,5 2x1. Pozdrav
Šta Vi mislite o ovom mome slučaju?
Postovana, secam se vaseg pitanja. Leukociti ukazuju na upalni proces. Ne razumem LP uradjena ali suho, sta to znaci? Likvor uvek moze da se dobije. Preko njega se dalje prati situacija da li se radi o virusnom ili bakterijskom encefalitusu ili u kombinaciji sa meningitisom (upala mozga). Treba da se ponovi LP (ali da ne bude suho!) i MR. Pozdrav
Postovana, laboratorija vam je dobra, ostaje ista terapija. Pozdrav
Prikazano 3306-3310 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke