bila sam na magnetnoj rezonanci i dobila dijagnozu cervikal osteokondrose. Zanima me o kakvoj je bolesti reč i da li postoji neki način lečenja - terapije. Imam 49 godina (bila sam kod svog lekara i volela bih da čujem i Vaše mišljenje).
Postovana,
radi se o vrsti okostavanja vratnog dela kicme odn.hrskavice sa istim simptomima kao obicna spondiloza. Potrebna je fizikalna terapija uz lekove po potrebi tbl.Rantudil forte 2x1 kod bolova i tbl.Mydocalm 3x1 za opustanje stegnutih misica. Treba uraditi i denzitometriju.
Pozdrav
imam 31 godinu (173 visoka,50 kg).Već neko vreme osećam blagu oduzetost (ponekad kao slabost neku) leve noge i ruke ili se odjednom pojavi bol duž cele leve ruke da moram da popijem tabletu (diklofen obično). Osećam takodje bolove u vratu. Ponekad imam glavobolje (zbog sinusa), ali ne tako često i jako. Radila sam ranije dopler krvnih sudova vrata i sve je bilo u redu. Juče kad sam se probudila, poplaveo mi je nokat na palcu leve ruke, trajalo je minut i potom se vratilo u normalu. Takodje su mi često noge hladne, ma koliko ih toplila. Uz to radim na tome da zatrudnim, pa izbegavam da pijem mnogo lekove...
Možete li mi reći, šta mi se otprilike dešava i da li je ozbiljno? Kome da se obratim?
Postovana,
pocnite prvo od laboratorije sa krvnom slikom. Potom uradite MR mozga i da se ne bi zracili zbog planiranja trudnoce EMNG leve ruke i noge. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Ovako, imam 28 godina i već treći put mi se javljaju ovi simptomi. Prvo počne da mi mreži levo oko pa malo kasnije počnu da mi trnu prsti na levoj ruci i donja usna. Dok sve to traje osećam se veoma loše.
Da li možete da mi objasnite o čemu se radi i koje bi preglede trebao da obavim?
Postovani,
uradite EEG, dopler krvnih sudova vrata, MR mozga i laboratoriju sa krvnom slikom pa se javite sa nalazima. Moze biti puno stvari a ovako bez pregleda samo mogu da vam preporucim snimanja pa da posle popricamo.
Pozdrav
U levom uvetu imam pritisak i zvoni mi stalno. Kad žvaćem hranu posebno hrskavu ne mogu da čujem ništa spolja jer čujem žvakanje baš glasno. To mi se desilo i prošle zime i držalo me sve do proleća skoro. Kad sam u malo bučnijem prostoru teško mogu da čujem šta se priča ako istovremeno priča više ljudi.
povremeno mi se dešava da osetim jak bol u levoj ruci koji započinje malo iznad šake i širi se prema mišiću i tu prestaje, pa me zanima šta je uzrok? Nikada nisam imala bilo kakve povrede na toj ruci. Imam 38 godina i već 5 godina pijem Norvasck.
Postovana, radi se o vrsti okostavanja vratnog dela kicme odn.hrskavice sa istim simptomima kao obicna spondiloza. Potrebna je fizikalna terapija uz lekove po potrebi tbl.Rantudil forte 2x1 kod bolova i tbl.Mydocalm 3x1 za opustanje stegnutih misica. Treba uraditi i denzitometriju. Pozdrav
Postovana, pocnite prvo od laboratorije sa krvnom slikom. Potom uradite MR mozga i da se ne bi zracili zbog planiranja trudnoce EMNG leve ruke i noge. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Postovani, uradite EEG, dopler krvnih sudova vrata, MR mozga i laboratoriju sa krvnom slikom pa se javite sa nalazima. Moze biti puno stvari a ovako bez pregleda samo mogu da vam preporucim snimanja pa da posle popricamo. Pozdrav
Postovani, da li ste bili na pregledu kod ORL. Sa neuroloske strane uradite AEP. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Postovana, uradite EMNG leve ruke i javite se sa nalazom. To nema veze sa lekom Norvasc. Pozdrav
Prikazano 3316-3320 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke