Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    želim da Vam postavim jedno pitanje i nadam se da će te biti ljubazni i da ćete mi odgovoriti što pre jer sam očajna. Moja majka se odjednom onesvestila u 11.30 h bez ikakvih simptoma i bolova pre toga. Nije nikada ranije bolovala. Otac je nekako osvestio ali je odmah pozvao hitnu pomoć. Hitna pomoć je došla za sat vremena i nakon tarapije protiv bolova, lekova protiv visokog krvnog pritiska i infuzije otišli su uz obrazloženje da će biti sve u redu (bez ikakve dijagnoze). Medjutim, majka je i dalje imala jaku glavobolju i mi smo je ponovo odveli u hitnu kako bi dobila uput za bolnicu u Nišu. Nakon pregleda neurologa, koji je potrajao jer lekar nije bio u bolnici pa su ga zvali da dodje od kuće itd. i vožnje do Niša, koja je takodje potrajala, nekako smo stigli do Niša oko 21 h sa djagnozom izliva krvi. Majka je i dalje bila svesna, mogla je da govori i to odlično, jasno, povezano, mogla je da pokreće ruke i noge, sve je osećala, ništa nije bilo oduzeto, ali je osećala užasnu glavobolju i bila je blago pospana. Neurolog u Niškoj bolnici je majku uputio na neurohirurgiju gde su joj snimili glavu i utvrdili izliv krvi na desnoj strani mozga. Rekli su da treba da je operišu i da je pravo čudo što je potpuno svesna i što nijedan centar nije oduzet. Bila je u šok sobi u toku noći ali su je operisali tek sutradan u 14.15 h. Da li je normalno da pacijenta koji je primljen u bolnicu u 22 h sa dijagnozom da mu je pukao krvi sud u mozgu sa desne strane operisu tek sutradan u 14.15 h uz obrazlozenje da je pacijent u svesnom stanju i da takve pacijente ne treba operisati noću? Da li je pametno čekati u takvoj situaciji kada krvarenje već postoji i kada je već prošlo mnogo vremena od pucanja krvnog suda? Molim Vas da mi odgovorite jer se užasno osećam zbog takve odluke lekara. Mslim da je rizik prevelik a ne razumem zbog čega. Razumem da pacijenta treba pripremiti za operaciju, ali nemoguee je da to traje toliko dugo, naročito kod moje majke čije je srce potpuno zdravo. Tačno je da treba uraditi dodatne analize ali zar se to u ovakvim situacijama ne radi hitno? Ako je krvni sud već pukao, i to se vidi na snimku, zar to sme da se tako ostaviti da curi i da pritiska mozak?

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Postovana, to je vec stvar procene neurohirurga koji je tada radio. U to ne mogu da se mesam jer je to stvar njihove organizacije. Preoperativna priprema zahteva iste procedure bez obzira da li je neko zdrav ili ne. Puno srece. Pozdrav

  1. Koji su simptomi dijagnoze Foramen Arcuale Atlantis?

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
  1. Pre 2 meseca oduzela mi se leva ruka,skener nije pokazao nikakva sveža krvarenja, a magnetna mi je zakazana krajem aprila. Ruka se vratila u normalu ali mali prst je od tad stalno utrnut. Često mi se dešava da mi je temperatura 35s. Zanima me šta mislite o tome i šta savetujete? Što se njihove dijagnoze tiče napisana je ručno i nečitka je, a za terapiju su mi dali: Tanakan 40mg. Efektin r., Korvitol 50mg., Prilinda 5mg., Tulip lomg uveče.

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Postovana, to mogu biti i periferni razlozi, tj.zbog problema sa vratnom kicmom. Uradite rentgen vratne kicme i EMNG ruke. Javite se sa nalazima. Sto se tice vaseg opisa da ne pokazuje krvarenje, ne mora razlog biti krvarenje, moze biti i zacepljenje krvnog suda kao uzrok. Pozdrav

  1. Od svoje desete godine imam migrenu. Osim povremenog uzimanja B vitamina pri svakom napadu pijem Avamigran koji mi u odnosu na ostale analgetike jedini brzo smanjuje bol ali i sve ostale senzacije. Trenutno imam 42 godine. Moje pitanje je da li postoji opasnost po krvne sudove mozga od tako dugotrajnog uzimanja ovog leka? Napade migrene u zadnje vreme imam jednom mesečno u zavisnosti od mesečnog ciklusa ili i češće na promenu vremena (kada otopljava). Da li postoji na tržištu neki efikasniji lek, koji možda i proredjuje napade?

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Postovana, uradite EEG. Sto se tice terapije dobro je da pomaze neki lek, jer migrene mogu biti rezistentne na terapiju. Na trzistu imate slicne lekove (Imigran) koji se uzimaju sve dok traje migrena i ne ostavljaju posledice. Bitno je da uzimate uz to i tbl.Mg 150mg 2x1 uz naravno dijetetski režim, tj.izbegavanje hrane koja moze dovesti do napada. Pozdrav

  1. Imam češće glavobolje, koje nisu uvek identičnih karakteristika. Ali, uvek kada uveče uzimam tečnost u bilo kom obliku i količini, može biti i voće, i sasvim mala količina tečnosti ispod 100 ml, ujutro su mi manje ili više otečeni kapci i tokom dana se razvije glavobolja. Normalni su mi hormoni štitaste žlezde kao i pritisak, tj. zdrava sam. Kakva je ovo glavobolja?

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Postovana, uradite kompletnu laboratoriju sa krvnom slikom. Simptomi koje ste naveli (otečenost kapaka na unos tečnosti) mogu da ukazuiu na losu funkciju bubrega. Uradite i EEG sto se tice glavobolja. Javite se sa nalazima. Pozdrav

Prikazano 3216-3220 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460