koristm sledeće lekove: CILAZAPRIL-2.5 mg 1tab. ujutru; 1/2 tabl.PRINORM - 100mg ujutru; ovakvu terapiju uzimam od sredine 2001 godine kada me prodrmao jedan manji šlog.U zadnje vreme osećam povremene vrtoglavice, noge su mi ledeno hladne i osećam klecanje u kolenima i bol u nogama i bubrezima a imam problem i sa potencijom. Imam 61 godinu pa me interesuje da li svi ti simptomi koji se pojavljuju neki redje neki učestalije mogu biti posledica dugotrajne terapije istim lekom, jednim od navedenih, do pre pola godine sam koristio Prilazid plus a onda mi je doktpr promenio CILAZEPRIL, ili su moji simptomi posledica nečeg drugog?
Postovana,
pre bih rekao da su simptomi posledica drugih desavanja, pa i sloga. Potrebno je uz ovu terapiju da uzimate obavezno i tbl.Aspirin protect 100 1x1, tbl.Tanakan 3x1. Kakve su vam vrednosti secera u krvi? Kakav vam je nalaz doplera krvnih sudova vrata? Javite se sa odgovorima.
Pozdrav
Šta znači srednje voltirana Alpha 8-9 cps, vizualna blokada djelomična iznad stražnji regiona Theta 5-6 cps, povremeno akcentuacija u desno, EEG nalaz je nespecifično dizritmičan iznad stražnjih regiona sa akcentuacijom u desno?
Postovana,
specifican nalaz ukazuje na epilepsiju a nespecifican i na druge promene u mozgu. Kod vas je u pitanju prevalentno desavanje desno. Potrebno je da uradite MR mozga. Javite nalaz.
Pozdrav
Javila sam se internisti zbog visokog pritiska i trnjenja u desnoj ruci. Imam 42 godine i moram priznati da sam jako nervozna, stalno osećam neko unutrašnje treperenje, ponekad vrtoglavicu i trnjenje oko usana kao posle anestezije. Pritisak je tada bio 160/100 i dobila sam da pijem Presolol od 50ng 1x2 ujutru. Dalje sam upućena kod oftalmologa i neurologa.21.01.2009.g. Dg. neurologa Hypertensio art.osc. Peresthesio man.etantebrachii 1.dex. Hemicrania 1,dex,Sy . naxsiosum. Neurosloški nalaz uredan. Krvna slika odlična.Th:Cavinton 3x1,beviplex tb.2X1,Rivotril tbl 2 mg 2x1/4 tbl. Uraditi FOU,EEG, EHO krvnih sudova vrata,TSH ,T3,T4.Na kontroli 31.01.2009.g. Dg; Idem -poboljšanje- TSH,T3,T4:bo,FOU:bo,eho krvnih sudova vrata:bo,EEG:bo Th: dosadašnja. Uraditi CT endokranijuma ambulantno.
Molim Vas da mi odgovorite kakva je ovo dijagnoza, koliko traje lečenje ovakvih stanja i da li je Rivotril lek od koga može da se postane zavistan ako se duže koristi? Jedino me zabrinjava zašto mi je doktorka dala da uradim skener glave s obzirom da mi je doktor medicine tvrdio da sve ove tegobe potiču od spondiloze.
Postovana,
dijagnoza ukazuje uglavnom na anksiozno, tj.uplaseno stanje sa trnjenjem desne ruke i glavoboljom. Nije ozbiljna dijagnoza i prestaje sa anksioliticima, tj.lekovima protiv straha. Rivotril moze napraviti zavisnost ali niko vam ga nece davati duze vreme. CT mozga treba da se uradi za svaki slucaj.
Pozdrav
imam 32 godine radim u smjenama, znači i noćne smjene. Radno mjesto izloženo je promaji, radim stojeći ili sjedeći. Imam od pre oko 5 godina bolove u vratnom dijelu kičme, između plećki nekada u lijevom dijelu tjemena glave, od nedavno osjećam trnjenje lijeve ruke. Molim mišljenje?
Postovani,
radi se o spondilotičnim promenama vratne kicme. Uradite rentgen vratne kicme, EMNG ruke. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, drag.Beviplex 3x1.
Pozdrav
Imam 42. godine i javila sam se internisti zbog visokog pritiska praćenog trnjenjem desne ruke. On me je uputio neurologu. Dobijena terapija Cavinton tablete 3x1, Beviplex dražeje 2x1, Rivotril tablete 2 mg 2x1/4 tablete. Uradjen nalaz krvne slike koji je u granicama normale uradjen EEG - u granicam normale, EHO krvnih sudova vrata - BO, T3, T4, TSH - BO, FOU - BO, na kontrolnom pregledu utvrdjeno poboljšanje stanja, Dg: Idem i predloženo da se uradi CT endokranijuma ambulantno, pa me interesuje kakva je ovo dijagnoza i zbog čega je predložen CT glave.
Postovana,
niste mi napisali koja je dijagnoza postavljena da bih vam je objasnio. Praktično, ocekivan nalaz sa visokim krvnim pritiskom je glavobolja, trnjenje ili slabost ruke. U nekim slucajevima dolazi do pojave sloga. Zato se trazi CT mozga.
Pozdrav
Postovana, pre bih rekao da su simptomi posledica drugih desavanja, pa i sloga. Potrebno je uz ovu terapiju da uzimate obavezno i tbl.Aspirin protect 100 1x1, tbl.Tanakan 3x1. Kakve su vam vrednosti secera u krvi? Kakav vam je nalaz doplera krvnih sudova vrata? Javite se sa odgovorima. Pozdrav
Šta znači srednje voltirana Alpha 8-9 cps, vizualna blokada djelomična iznad stražnji regiona Theta 5-6 cps, povremeno akcentuacija u desno, EEG nalaz je nespecifično dizritmičan iznad stražnjih regiona sa akcentuacijom u desno?
Odgovoreno: 07. 02. 2009.Postovana, specifican nalaz ukazuje na epilepsiju a nespecifican i na druge promene u mozgu. Kod vas je u pitanju prevalentno desavanje desno. Potrebno je da uradite MR mozga. Javite nalaz. Pozdrav
Molim Vas da mi odgovorite kakva je ovo dijagnoza, koliko traje lečenje ovakvih stanja i da li je Rivotril lek od koga može da se postane zavistan ako se duže koristi? Jedino me zabrinjava zašto mi je doktorka dala da uradim skener glave s obzirom da mi je doktor medicine tvrdio da sve ove tegobe potiču od spondiloze.
Postovana, dijagnoza ukazuje uglavnom na anksiozno, tj.uplaseno stanje sa trnjenjem desne ruke i glavoboljom. Nije ozbiljna dijagnoza i prestaje sa anksioliticima, tj.lekovima protiv straha. Rivotril moze napraviti zavisnost ali niko vam ga nece davati duze vreme. CT mozga treba da se uradi za svaki slucaj. Pozdrav
Postovani, radi se o spondilotičnim promenama vratne kicme. Uradite rentgen vratne kicme, EMNG ruke. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, drag.Beviplex 3x1. Pozdrav
Imam 42. godine i javila sam se internisti zbog visokog pritiska praćenog trnjenjem desne ruke. On me je uputio neurologu. Dobijena terapija Cavinton tablete 3x1, Beviplex dražeje 2x1, Rivotril tablete 2 mg 2x1/4 tablete. Uradjen nalaz krvne slike koji je u granicama normale uradjen EEG - u granicam normale, EHO krvnih sudova vrata - BO, T3, T4, TSH - BO, FOU - BO, na kontrolnom pregledu utvrdjeno poboljšanje stanja, Dg: Idem i predloženo da se uradi CT endokranijuma ambulantno, pa me interesuje kakva je ovo dijagnoza i zbog čega je predložen CT glave.
Odgovoreno: 05. 02. 2009.Postovana, niste mi napisali koja je dijagnoza postavljena da bih vam je objasnio. Praktično, ocekivan nalaz sa visokim krvnim pritiskom je glavobolja, trnjenje ili slabost ruke. U nekim slucajevima dolazi do pojave sloga. Zato se trazi CT mozga. Pozdrav
Prikazano 3211-3215 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke