Molim Vas da date svoje mišljenje po sledećem EEG nalazu: (Konfiguracija: 18 EEG kanala sa ušnim elektrodama, referentna na poziciji Rrg, uzemljenje na poziciji Rg, sistem 10-20; EKS 62; XB 3 minuta, FS po protokolu). Osnovna aktivnost dobro izražena, dominira 10-11/s amplituda od 20 uV do 30 uV (R4O2), subdominira brža aktivnost. Vizuelna blokada dobra. U toku FS ritmični potencijali umereno izraženi. U toku celog snimanja 37 puta registrovani su OTST, kompleksi OTST velikih amplituda i grupe OT i ST do 4 s trajanja u FT obostrano ali i u P4. U kartogramima apsolutne snage svih frekvencijskih opsega lateralizuju iznad P4. Nema izdvajanja posebnih potencijala. EEG zaključak: Dobro izražen EEG lako do umereno iregularne osnovne aktivnosti srednjih amplituda, povećane sinhronizacije frontotemporalno obostrano i parijetalno desno do granično specifičnog nivoa. Napominjem da patim od vrtoglavice i glavobolje i da je navedeni EEG nalaz *intenzivnije izmenjen i jasnije lateralizovan* nego na EEG nalazu od pre 6 meseci.
Postovani,
specifican nivo ukazuje na mogucnost epilepticnih signala koji mogu dati epi napade a vi ste blizu nivoa. Predlazem da uradite MR mozga.
Pozdrav
uradjen mi je MR pregled endokranijuma. MR dijagnoza je - Microangiopathia cerebri. Reductio corticis cerebri. Imala sam glavobolje, nekad mi trne i donja usna i jezik, prilikom jakih glavobolja. Imam migrenu i često blagu bol i napetost iza desnog uva. Imam 32 godine, da li je to česta dijagnoza kod osoba koje imaju glavobolje?
Pišem Vam iz Skopje. Moje pitanje je sledeće: pre 8 god moj suprug je imao epi napad, kade je uradio magnetnu rezonansu utvrdzeno je da ima 2 cavernoma i postavljena je dijagnoza TU CEREBRI CAVERNOMA. Pre dve godine na kontrolni pregled i kontrolna MR mozga utvrdzeno je da ima 4 cavernoma. Bili smo na VMA kod prof. Joksimović i on je predložio operaciju ali negde u inostranstvu. I njegov otac poleduje od iste bolesti koja se pojavila pre 17 godina. Ono štoVas želim pitati je da li je to bolest koja se može nasledite i kakav je uzrok bolesti. Šta mislite o gamma knife operacii da li to može pomoći?
Molim Vas da odgovorite na moje pitanje jer sam vrlo zabrinuta.
moja mama je '63.god., osoba koja je prije 7 godina imala teži oblik endogene depresije koji je nakon 7 mjeseci ležanja u krevetu izliječen. Od ljeta, kada je u par navrata imala prehlade, sa preznojavanjem i malaksalošću, osjeća jake glavobolje u okcipitalnom dijelu, a nekada pulsirajuće u frontalnom režnju. Radila je kks, urin, suk... svi nalazi su bili u granicama normale. Išla je kod izabranog ljekara, gdje joj je konstatovan povišen krvni pritisak u dva navrata 170/110 i dao joj je Enelapril 5mg i Presolol- 1/4, te se pritisak normalizovao, a ona je prestala uzimati Presolol, ali je i dalje tenzija u redu, 120/80. Inače je žena srednje osteomuskularne gradje, bez faktora rizika za KVS oboljenja, sem stresa jer mogu reći da je izuzetno emotivna. Posjetili smo neurologa koji nije dao velike važnosti glavobolji, a zatim psihijatra, koji joj je uključio Seroxat ( Paroxetin 40mg-20mg ujutro, 20mg u podne, što mi se čini visokom dozom???) i po potrebi sedativ pred spavanje. Kako se ona i dalje ne osjeća dobro, planirali smo na svoju inicijativu, sjutra uraditi 64-slice CT u privatnoj bolnici. Pomenuću da ima početne degenerativne promjene vratnog dijela kičme koje nijesu u skladu sa simptomima koje navodi. Molim Vas, recite mi da li da uradi CT endokranijuma i vrata, ili bi aa. vertebralis trebalo pogledati doppler sonografijom, a ne raditi Ct vrata, tj. šta bi najbolje bilo po pitanju otkrivanja mogućeg razloga glavobolja i povremene vrtoglavice. EEG je radila prije & godina, ne znam da li i doppler tada i konstatovano je blago suženje lijeve a. vertebralis. Uzimala je Strugeron forte, al sad već ne, jer joj je previše terapije za svaki dan. Znam da bi bolje bilo uraditi MR ali je ona klaustrofobična i plašim se njene reakcije. Inače sam student, apsolvent na Medicinskom fakultetu i izuzetno zabrinuta ćerka koja postaje puki skeptik po pitanju svoje majke gubeći sve realne osnove rasudjivanja.
S dužnim poštovanjem, u nadi za što brži odgovor, upućujem Vam srdačan pozdrav.
Emina S.
Postovana,
u dijagnostickom smislu je dobar i 64-o slajsni CT kao i MR. Sto se tice krvnih sudova vrata uvek prvo treba uraditi dopler pa po potrebi dalja ispitivanja. Ipak multislajsni CT dosta zraci i zato ga treba raditi po potrebi. Inace tbl.Stugeron F 2x1 bi trebala da uzima kao i antidepresive sto ostavljam proceni lekara koji su je videli i culi.
Pozdrav
nadam se da Vas ne smaram mojim pitanjem i da Vam neće biti problem da mi odgovorite. Deda je imao infrakt pa moždani udar, al na sreću oporavio se. Zanima me kako da drži holesterol na dozvoljenom nivou.
Postovani,
kao prvo dijetom (nemasna ishrana, izbegavanje upotrebe zumanca...) a kao drugo terapijom tabletama i to u prvom redu tbl.Sortis a doza bi se odredila zavisno od vrednosti holesterola i triglicerida.
Pozdrav
Postovani, specifican nivo ukazuje na mogucnost epilepticnih signala koji mogu dati epi napade a vi ste blizu nivoa. Predlazem da uradite MR mozga. Pozdrav
Snežana.
Postovana, nije toliko cesta ali postoji. Pozdrav
Molim Vas da odgovorite na moje pitanje jer sam vrlo zabrinuta.
Postovana, moze se naslediti a to vam je i odgovor na pitanje o uzroku - nasledje. Nacin operacije ostavljam neurohirurzima. Pozdrav
Emina S.
Postovana, u dijagnostickom smislu je dobar i 64-o slajsni CT kao i MR. Sto se tice krvnih sudova vrata uvek prvo treba uraditi dopler pa po potrebi dalja ispitivanja. Ipak multislajsni CT dosta zraci i zato ga treba raditi po potrebi. Inace tbl.Stugeron F 2x1 bi trebala da uzima kao i antidepresive sto ostavljam proceni lekara koji su je videli i culi. Pozdrav
Postovani, kao prvo dijetom (nemasna ishrana, izbegavanje upotrebe zumanca...) a kao drugo terapijom tabletama i to u prvom redu tbl.Sortis a doza bi se odredila zavisno od vrednosti holesterola i triglicerida. Pozdrav
Prikazano 3221-3225 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke