Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Moje pitanje lekaru je: Pstovani,od prije godinu dana moja desna ruka trese.Bla sam kod neurologa,DG.POLYMIOCLONUS/polymiokimia manu lat dex.pijem terapiju /RIVOTRIL 2mg1/2+0+1,neurontin 300mg 3X 1 tab,neurontin od 100mg 3x1tab,MIOLASTAN 50mg 1tab,BEVIPLEKs vit/6.uraden je CT/26.3.08GOD.Glasi/DEFORMISANA FIZLOSKA LORDOYA U NIVOU I .V.PROSTORA C5-C6 ,C6-C7,VIDNE IZRAYENE DEGERATIVNE PROMJENE U FORMI RETROKORPORALNIH OSTEOFITA,koji ekstendiraju ka spinalnom kanalu i dovode do njegove stenoze na navedenom segmentu.(posle ovog CT dat mi je SEROXSAT,zatim KARBAPIM, ZATIM POCINJE OBILAZAK SVIH LJRKARA OSIM REUMATOLOGA.INACE 20 godina bubrezni sam bolesnik(spuzvasti bubrezi)bilaNA NFROL,DR SIMIC,SAVJETOVALA DIJETETSKI REZIM.TADA SAM PILA (citeral 250mg,Trimosul/480,Pipem 200mg sve po 2x2 dnevno.(tada mi nije ruka tresla/u BG sam bila 2 .10.07god.7dana u dne vnojolnici,,ovo vam pisem da bih vam donekle objasnila moj put po bolnicama.Prvio drhtanhje bilo je U 3 mjesecu 08.god od tada ne prestaje.NA SVOJU RUKU ODLAZIM U BEOGRAD KOD PROF.KOSTICA/uraden mi je EMNG/ukazuje CARPAL TUNNEL sindroma desno.(01.07.08.god od tada pijem terapiju koju sam Vam na pocetku napisala.Ponovo odlazim u BG16.09.08.god ostaje ista terapija sa malim uvecanjem RIVOTRILA/sadasnja doza.Prvu sam pila po semi.19.04.08 NALAZ MR TOMOGRAFIJE GLASI /ENDOKRANIJUMA/MR ne pokazuje patoloske promjene u ENDOKRANIJUMU.MR/TOMOGRAFIJE/ cervikalnog segmenta kicmenog stuba.PROTRUZJA DISK HERNIJE C.5/C6 /LIJEVO.DEGERETIVNE PROMJENE DISKA/C3/C4.ODLAZIM KOD PROF.S.IVANOVICA /PO NJEMU STATICKI I INTENCIONI TREMOR DESNE RUKE.SALJE ME ENDOKRINOLOGU,JER IMAM NODOyU STRUMU,I OPERATIVNI ZAHVAT/GII.THYROIDEAE.POSLE ODRADENOG HORMONSKOG STATUSA DR.ALEKSANDAR DOGO odbija operaciju,utvrduje da ja pocetak menopauze.Nemam nikakvu terapiju od endokrinologa.DIJAGNOZA/TRANSITIO PERIMENOPAUSALIS.EUTHYREODISMUS.BILA 09.01.09.GOD. OCEKUJEM POZIV NA NEUROLOSKU KLINIKU U MARTU ,PROF.KOSTIC JE PONOVO TRAZIO MR CERVIKALNOG DELA MEDULE SPINALIS HITNO.TO SAM URADILA 29 .12.08.YAKLJUCAK GLASI/MR POKAZUJE TVRDE PROTRUZIJE OBOSTRANO LATERALNO NA NIVOIMA I. V. PROSTORA C3/C4,C5/C6 I C6/C7,A POSTOJE I PROTRUZIJE DISKOVA PARAMEDIJALNO LIJEVO NA NIVOIMA C5/C6 I C6/C7.POCETNA STENOZA SPINALNOG KANALA NA NIVOU C5/C6.UZ PROTRUDIRANI DISK POSTOJI I HIPERTROFIJA LIGAMENATA FLAVA.MR URADIO DR.BRANIMIR VLAHOVIC U PODGORICI.POSTOVANI DOKTORE OD TABLETA SAM POSPANA,UVECE MI JAKO TRNE DESNA RUKA.NERVOZA JE NEPODNOSLJIVA,UBIJA ME NEIZVJESNOST.INACE IMAM 42 GOD.OSJECAM JAKE BOLOVE U PREDJELU VRATA PA SVE NIZ KICMU.POSJETILA SAM NEUROHIRURGA DR,LOMPARA KOJI KAYE DA NETREBA HIRUSKI NISTA DIRATI.NISAM HIPOHONDRIK ALI SAM UPLASENA ,OBESHRABRENA...SAVJETOVANA MI JE FIZIKALNA,INACE RADIM KAO KONOBAR U MIN.ZDRAVLJ.RADA I SOC STARANJA.SVE TROSKOVE LIJECENJA U BEOGRADU SNOSIM SAMA.MAJKA SAM 2 DJECE UZRASTA 14 I 16 GOD.ODBIJENA SAM NA KOMISIJI ZA IGALO POSTO NISAM OPERISANA.IZVINITE NA PREOPSIRNOM PISMU, ALI VAS MOLIM ZA SAVJET ,STA DALJE...UNAPRIJED ZAHVALNA LJILJA CARICIC/PODGORICA (koristim cerkin e-mail)

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, prvo CT se vrlo retko koristi za snimanje vratne kicme jer se strukture ne vide dobro, tu je bolja MR. Kolikla je stenoza spinalnog kanala? Cudno mi je da ne pominjete bolove i gubitak snage u desnoj ruci posto karpal tunel sindrom ide sa tima. Naravno da je uradjen EMNG, trebalo je i ranije da se uradi, samo niste mi napisali detaljan nalaz da bih procenio, da li ima denervacija ili ne sto moze odluciti o operaciji? Terapija je dobra ali je kicma deformisana. Karpal tunel se operativno resava sigurno. Najiskrenija preporuka je da se drzite saveta i lecenja kod prof.dr V.Kostica. Pozdrav

  1. Postovani,
    Moj devetogodisnji sin boluje od cetvrte godine zivota od epi kompleksne parcijalne u pocetku su bili samo prosti napadi ukocen pogled u stranu desetak sekundi potom nastavlja aktivnost.EEG je pokazao fokus desno temporalno i prepisana mu je terapija.2005 je radio Mr koji je ukazivao na venski angiom desnoj malomozdanoj hemisferi i radjena je angiografija"prikazuje se u desnoj malomozdanoj hemisferi,parasagitalno,u kasnoj venskoj fazi preko desne vertebralne arterije venski angiom sacinjen od vise manjih krvnih sudova koji konvergiraju u formi caput medusae do venskog jezerceta odakle se jednim vecim venskim sudom drenira u sinus transversus sa leve strane.Tada je njegov neurolog trazio da posaljemo snimke u cirih kod prof.Valavanisa, ja sam mu pisala i prevela sve nalaze ali bez snimaka oni su prihvatili da prime dete na lecenje ali taj novac nismo imali.2007 dete dobija jedan jaci napad sa krkljanjem,kocenjem i trzanjem celog tela oko pet minuta nakon toga otezan govor slabost tela nalaz EEG je pokazao praznjenje i pored tegretola dobija i eftil nakon tri nedelje dobija isti napad i tri dana nije mogao da koristi levu ruku i nogu neurolog je rekao da nema parezu i uveo lamiktal.od tada svakog meseca ima po dva takva napada do kraja 2007 a zatim se taj broj povecava na cetiri napada mesecno trazen je MR koji pokazuje 1.nespecificna zona ispunjena likvorom u srednjoj liniji splenijuma korpusa kalozuma nema metabolita 2.venski angiom u desnoj cerebelarnoj hemisferi sa drenazom ka sinusu rectusu 3.mikrociste pinealne zlezde. Ove dve promene nisu bile na predhodnim snimcima.Skinuli su mu tegretol a uveli frizium ali ga nije podneo pa je iskljucen i uveden je u studiju nekog leka ali i dalje ima vise napada mesecno.Inace ima svakodnevne glavobolje koje ga ometaju u svakodnevnom radu i ucenju. Da napomenem da mu je i nadjeno dva hemangioma u jetri lezao je na endokrini zbog sumnje na VHL ali nema mutacije,bili smo u Zagrebu na gama najf ali su rekli da to nije metod lecenja.Molim vas da nam kazete vase misljenje kakva je to bolest i sta dalje da uradimo? Unapred zahvalni roditelji

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, sin izgleda da ima sklonost ka stvaranju angioma (benigni tumori porekla krvnih sudova) tako da ih ima u malom mozgu i u jetri. Medjutim taj angiom u malom mozgu mu ne "prozvodi" napade. On moze biti odgovoran za eventualne glavobolje ili vrtoglavicu. Potreban mi je detaljan opis EEG. Sto se tice terapije to je to, zastupljeni su najsavremeniji lekovi, samo mozda treba korigovati dozu u zavisnosti od EEG i vrste i ucestalosti napada. Treba odrediti i nivo lekova u krvi. Da li je radjena MR sa angiografijom ili bez? Pozdrav

  1. vec pet dana imam bolove u predelu slepocnice.kao da imam neki teret u celu.ponekad mi se jave bolovi i u predelu potiljka.naglim pokretima glave osecam malu vrtoglavicu.dok mirujem nemam bolove.i bolovi mi nastaju kad ustanem ujtru.sta raditi,kome se obratiti,i dali uzeti neke lekove mimo recepta ili pregleda.unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovani, uradite rentgen vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Kakav vam je krvni pritisak, kakav vid? Do tada preporucujem tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite se sa odgovorima i nalazima. Pozdrav

  1. šta je to povišena elektrokortikalna konvulzivna spremnost

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
  1. Poštovani doktori,
    Imam problem sa diskusom. Moji rezultati su: Technique: Coupes de 3mm deL2 a S1, hernie discale medio-laterale droite L5S1. Ovde su mi rekli doktori da pravim operaciju ali to želim da koregiram ako je možno sa tabletima. Zanima me šta bi mogla da radim da izbegnem operaciju? Koči mi se desna noga i po nekad trnu mi ruke za sad pijem tablete neke 6 dana i malo mi je bolje.
    Molim Vas da mi objasnite više u vezi mojih rezultata i šta treba da radim?
    Unapred vam se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, treba mi detaljan nalaz opisa snimanja koji ste uradili, tj.bitna je stenoza spinalnog kanala ako postoji (vidi se samo na CT-u ili MR). Drugo pre odluke o operaciji mora se uraditi EMNG nogu. Trece sto se tice trnjenja ruku vi imate i problem sa vratnom kicmom, znaci uradite MR vratne kicme. Od terapije uz fizikalnu (rehabilitacija) predlazem tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite se sa nalazima. Pozdrav

Prikazano 3161-3165 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460