Postovana,
to su dve potpuno odvojene dijagnoze. Sto se tice spondiloze tu je potrebna rehabilitacija vratne kicme uz tbl.Rantudil forte 2x1 i tbl.Mydocalm 3x1 kod bolova i ukocenosti. Kod pareze n.facialisa pretpostavljam po perifernom tipu takodje fizikalna terapija (na prvom mestu laser) uz drag.Trental 400 2x1, drag.Beviplex 3x1 sto sve zavisi od starosti problema. Ako je nastao pre vise od nedelju dana to je ta terapija a ako je skorija moraju se dati inekcije (amp.Urbason ili Dexason, amp.Trental, amp.Beviplex).
Pozdrav
Postovana,
cime ste se lecili do sada? Najsavremenija terapija je Botox-om (botulinski toksin), javite se neurologu koji se time bavi, tj.poremecajima pokreta.
Pozdrav
U poslednje vreme imam sve učestalije glavobolje. Kao mali prelezao sam meningitis. Do nedavno nije bilo problema. Zanima me kome da se obratim i šta može biti uzrok svega toga, pošto sam par puta išao kod doktora i stalno je dijagnoza bila neispavanost.
Imam 27 godina. Moje zenice su uvek široke; danju, noću, kad mi se spava ili ne... Uvek. To sam primetila još pre par godina, medjutim nikad se nisam javila lekaru, jer nemam nikakvih problema sa vidom, a i oči mi se ne zamaraju brzo pri čitanju. Volela bih samo da znam da li to može biti simptom neke "skrivene" bolesti?
Mišljenje prvog lekara: Lezije u beloj masi koj odgovaraju multipla sklerozi. Mišljenje drugog lekara: Lezije u sivoj masi, vrlo retko u beloj. Još nema dijagnoze. Pitanje: Da li se kod MS javljaju lezije u sivoj masi mozga?
Postovana,
lokalizacija je manje bitna, bitan je izgled promena - plakova kod MS, one su uvek obostrane i manje po dimenziji. Mozete iskenirati sliku pa poslati da vidim.
Pozdrav
Imam spondilozu vratnog dela kičme i blagu parezu srednje grane facijalnog nerva sa leve strane. Imam 35 godina. Koju terapiju mi preporučujete?
Odgovoreno: 18. 02. 2009.Postovana, to su dve potpuno odvojene dijagnoze. Sto se tice spondiloze tu je potrebna rehabilitacija vratne kicme uz tbl.Rantudil forte 2x1 i tbl.Mydocalm 3x1 kod bolova i ukocenosti. Kod pareze n.facialisa pretpostavljam po perifernom tipu takodje fizikalna terapija (na prvom mestu laser) uz drag.Trental 400 2x1, drag.Beviplex 3x1 sto sve zavisi od starosti problema. Ako je nastao pre vise od nedelju dana to je ta terapija a ako je skorija moraju se dati inekcije (amp.Urbason ili Dexason, amp.Trental, amp.Beviplex). Pozdrav
Postovana, cime ste se lecili do sada? Najsavremenija terapija je Botox-om (botulinski toksin), javite se neurologu koji se time bavi, tj.poremecajima pokreta. Pozdrav
Postovani, uradite EEG, MR mozga i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite mi se sa nalazima. Pozdrav
Postovana, opustite se, to ne znaci nista u smislu oboljenja. Pozdrav
Postovana, lokalizacija je manje bitna, bitan je izgled promena - plakova kod MS, one su uvek obostrane i manje po dimenziji. Mozete iskenirati sliku pa poslati da vidim. Pozdrav
Prikazano 3166-3170 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke