Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani!
    Reč je o mojoj prijateljici koja je sa nepunih 50 godina imala dva manja šloga. U pitanju su bili trombovi, i ima nestabilnu anginu pektoris, zakrčenje vratnih arterija 35 %. Nije gojazna, napotiv, pušac je. Međutim zbog takvog stanja krvnih sudova i čestih tromboza lekar, neurolog, je uputio hematologu... D dimer je povišen. Šeta od 380 do 1380, a nađena su povišena antikardiolipinska antitela oko 25. Pošto je hematolog koji je uputio na ove analize na bolovanju i odmoru do kraja marta, a nju čeka ginekoloska intervencija 24. februara molim Vas da nam pomognete sa objašnjenjem šta tačnije ove vrednosti znače, da li ona sme da ide na intvenciju sa ovim rezultatima, a bez hematološke terapije (zbog odsustva lekara), jer je neurolog rekao da je tu problem i koren svih njenih tegoba i da će morati da dobije ozbiljnu terapiju od strane hematologa koja će sprečiti dalju pojavu tromboze. O kakvoj se terapiji radi i koja je ovo bolest zapavo? Zaboravih da napomenem, standardni testovi koagulacije su normalni.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, potrebna su dalja ispitivanja na trombofilije i sistemska oboljenja. Neophodno je da se uvede antikoagulantna terapija (po principu preklapanja, pocinje se sa amp.Fraxiparina ili Fragmina pa se postepeno uvodi zavisno od INR tbl.Farin ili Sintrom po semi). Svako odlaganje ove terapije za nju predstavlja rizik. Cak i ginekoloska intervencija dolazi u obzir ali da se unapred najavi anesteziologu i ginekologu da je pod tom terapijom. Oprostite na kasnom odgovoru ali sam ja pitanje tek danas dobio. Pozdrav

  1. Ja sam iz Makedonije i imam neuralgio trigemini. Primam dva puta dnevno tablete epial, ali oni mi stvaraju mnogu ekstrasistola na srcu. Pijem lekarstva za srcu i epial, a imam užasne bolove. Lekari u Skoplju mi preporučuju operacija, ali plaši me za srcu. Šta mi dajete savet?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, da li ste uradili SEP n.trigeminusa? Ekstrasistole na srcu nisu razlog za odlaganje operacije (ako treba), to donosi odluku kardiolog. Da li ste probali i druge lekove? Javite se sa odgovorima i nalazom SEP-a. Pozdrav

  1. Moj sin je 10.01.2007 godine imao pucanje krvnog suda u mozgu - aneurizma. Nikada nije imao povišen krvni pritisak uvek je bio 110/70 pa čak i u trenutku pucanja krvnog suda u mozgu. Operisan je u Beču 10.01.2009 god i posle 5 meseci boravka u bolnici od čega je oko tri meseca bio u komi i kada je prošla životna ugroženost njega su prebacili u specijalizovanu bolnicu na dalji oporavak - rehabilitaciju gde je proveo oko 2 meseca, ali pošto nismo bili zadovoljni angažovanjem terapeuta / nigde nisam video većeg rasističkog ponašanja kada su u pitanju Srbi, Turci, Romi itd. Na šta smo kao porodica burno reagovali sina sam prebacio na lečenje u Srbiju tj. Centar za rehabilitaciju u Mladenovcu Selters gde je nastavio lečenje tj. rehabilitaciju koja i dalje traje, ali za sada nema rešenja koji je spazam u levoj nozi tako da kada gazi stopalo leve noge gazi bridom stopala ka unutrašnjoj strani pa se plašimo deformacije skočnog zgloba kao i podkolenice. Do sada je koristio lek Tetrazepam od 50mg, ali nije dao nikakve rezultate. Vidno je prilikom izvođenja raznih vežbi da mu se tetive na levoj nozi stalno grče i vuku celu nogu ka unutrašnjosti ka desnoj nozi. Pacijent hoda uz našu pomoć, ali teško kontroliše levu nogu čak i uz ortopedska pomagala -specijalna cipela koja drži skočni zglob i podkolenicu, posebno urađena prema njegovoj potrebi i iz tih razloga kod pacijenta se javlja strah da će pasti što još više doprinosi grču mišića i tetiva noge. Šta raditi dalje? Kakav je to lek Tolperizon? Da li bi i koliko pomogao na dalje lečenje? Pacijent je star 27 god. Da Vam napomenem da je pacijent posle operacije pa sve do kraja 2007 god. bio slep, ali vid mu se vratio ali ne u potpunosti podjenako na oba oka - na očnom dnu je bilo krvi koja se lagano povlači uz upotrebu leka, a i priroda čini svoje.
    Pozdrav iz Mladenovca
    Dragoslav Dimitrjević

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovani, Lek Tolperizon se kod nas u prodaji nalazi kao Mydocalm i uzima se 3x1 (ne uspavljuje), inace je iz grupe miorelaksanasa (opusta misice). Probajte sa njim. Ako ne uspe javite se, ponudicu vam druge varijante. Pozdrav

  1. Pre mesec dana zbog jakih bolova u vratu i leđima konstatovan mi je spazam mišića, određena mi je terapija zodol, bensedin i trodon u inekciji. Međutim to me je samo uspavljivalo i ništa mi nije pomoglo. Glavu ne mogu da držim jer mi se trese levo desno i moram da je podbočim rukama. Bolove imam jake i dalje, a od pre tri dana osećam bol i dok gutam na levoj strani leđa. Malo čudno sve, ali molim Vas da mi pomognete ne znam više kome da se obratim. Inače imam trideset godina i fizički sam aktivna.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
  1. Imam 26 godina i često imam nesvestice. Rađen mi je skener glave i sve je u redu kao i ostali nalazi. Molim Vas pomozite mi kome još da se obratim.
    Uplašena

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, zao mi je sto odgovor dobijate tek sada, nije do mene ja sam pitanje dobio tek danas! Koji su to ostali nalazi? Treba da uradite rentgen vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata, laboratoriju sa krvnom slikom i da prekontrolisete krvni pritisak (dosta nizak ili visok). Javite se sa odgovorom i nalazima. Pozdrav

Prikazano 3131-3135 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460