Postovani,
Vec duze vrijeme (recimo 10-ak godina), imam glavobolje. Nekad su jace, nekad slabije. Imam 36 godina, radim od prije koju godinu za racunarom, ali ne cijeli dan. Najveci bol mi se javlja u zadnjem dijelu glave, imaju kao dvije kosti na tom dijelu. Osim na tom mjestu, bolovi se javljaju i u samom vratu. Snimao sam vratnu kicmu i ustanovljena je spondiloza vratne kicme. Uradio sam snimanje na Dopler aparatu i tu su pronasli nejednaku cirkulaciju u vratnom dijelu. Zatim sam snimao glavu na obicnom rentgen aparatu i nisu nasli nista neobicno. Onda sam snimao sinuse i tu takodje nije nista nadjeno. Pa sam onda uradio CT glave, i kad su pregledali snimak kazu da je sve u redu.
Medjutim, glavobolje nikad nisu prestale. Nema broja tabletama protiv bolova koje sam popio: cafetin, analgin, cofadon, aspirin, brufen, pa redergin za cirkulaciju, i sta sve jos nisam probao. To mi sve utice na moj normalan zivot, tesko mi je na poslu, da sjedim duze u drustvu, uopsteno-stvara mi velike probleme u zivotu. Jedino sto mi donekle pomogne jeste masaza vrata i grijanje straznjeg dijela glave.
Kafu popijem ujutro, a poslije u toku dana nekad popijem, ne pusim, ne pijem, ozenjen sam tako da vodim prilicno uredan zivot.
Danas citam kako se javljaju tumori u straznjoj lubanjskoj jami, i prepoznao sam neke svoje simptome: glavobolja je narocito izrazena ujutro, a ponekad se javlja i nocu, zatim tjelsni napor, kasalj, naprezanje kod stolice.
Molom za vase strucno misljenje, da li se moze na osnovu ovih mojih podataka zakljuciti odakle poticu tolike glavobolje, i da li je moguce da imam tumor, a da se to nije otkrilo na CT-u.
Postovani,
ne bih govorio o tumoru za sada. Pre bih "optuzio" za vase tegobe vratnu kicmu. Uradite EEG, MR vratne kicme (rentgen je orjentaciona metoda). Javite nalaze a do tada preporucujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 uz rehabilitaciju vratnog dela kicme. Proverite vid i krvni pritisak.
Pozdrav
Moja mama je na rehabilitaciji nakon sloga,opisanog kao inzult u razvoju i hemipareza l. sin.Nakon toga se zalila na bol u vratu,mucninu,jaku vrtoglavicu pa su u St. Slankamenu uradili rtg vratne kicme i otkrili subluksaciju C4 iC5 i zatrazili konsultaciju neurohirurga. Magnet je radjen u petak ali nije opisan a njeno stanje se pogorsava i ne moze da hoda,ima jaku glavobolju. Povreda kicme je verovatno od 2004 nakon saobtacajne nesrece ali joj nikad nije snimljeno. Kakva je prognoza kod takve povrede kicme i koliko je to opasno? Pominju i mijelopatije? A ima 40 godina
Postovana,
rentgen vratne kicme je samo orjentaciona metoda. Treba da uradite MR vratne kicme. Ne mogu da vam kazem kakva je povreda napamet dok mi ne napisete nalaz MR. Javite nalaz.
Pozdrav
Postovana,
moze se zaleciti lekovima a ponekad operativno i izleciti (visoko sofisticirana metoda). Treba da uradite (ako niste) SEP n.trigeminusa i potom neuroloski pregled gde ce vam preporuciti neki od lekova koji se postepeno doziraju i daju po semi.
Pozdrav
Postovana,
odavde, bez neuroloskog pregleda mogu da vam preporucim da uradite laboratoriju sa krvnom slikom, rentgen vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata i ispitivanje stitne zlezde. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Postovani,
moja rodjaka ima 12.god.i pre nekoliko meseci je dobila prvu menstruaciju. Od tada je jednom kolabirala i pala, a drugi put je doslo skoro do potpunog gubitka svesti, ali na par sek. Radili su joj kolor dopler i rezultat je u redu, ali nakon radjene, mislim EEG, konstatovali su da ima prekid, kao da spava(tako je bar njena majka shvatila). Sa svim tim rezultatima se obratila drugom dr koji je rekao da su rezultati katastrofalni i da ce morati da sve to ponovi kako bi znali da nije neka greska. Molim Vas o cemu se radi? Da li moze biti opasno?
Postovana,
kasnije odgovaram jer sam tek danas dobio vase pitanje. Da bih vam rekao o cemu se radi morate da mi napisete ceo nalaz EEG. Trebace verovatno i da se uradi MR mozga, kao i laboratorija sa krvnom slikom.
Pozdrav
Postovani,
Odgovoreno: 18. 02. 2009.Vec duze vrijeme (recimo 10-ak godina), imam glavobolje. Nekad su jace, nekad slabije. Imam 36 godina, radim od prije koju godinu za racunarom, ali ne cijeli dan. Najveci bol mi se javlja u zadnjem dijelu glave, imaju kao dvije kosti na tom dijelu. Osim na tom mjestu, bolovi se javljaju i u samom vratu. Snimao sam vratnu kicmu i ustanovljena je spondiloza vratne kicme. Uradio sam snimanje na Dopler aparatu i tu su pronasli nejednaku cirkulaciju u vratnom dijelu. Zatim sam snimao glavu na obicnom rentgen aparatu i nisu nasli nista neobicno. Onda sam snimao sinuse i tu takodje nije nista nadjeno. Pa sam onda uradio CT glave, i kad su pregledali snimak kazu da je sve u redu. Medjutim, glavobolje nikad nisu prestale. Nema broja tabletama protiv bolova koje sam popio: cafetin, analgin, cofadon, aspirin, brufen, pa redergin za cirkulaciju, i sta sve jos nisam probao. To mi sve utice na moj normalan zivot, tesko mi je na poslu, da sjedim duze u drustvu, uopsteno-stvara mi velike probleme u zivotu. Jedino sto mi donekle pomogne jeste masaza vrata i grijanje straznjeg dijela glave. Kafu popijem ujutro, a poslije u toku dana nekad popijem, ne pusim, ne pijem, ozenjen sam tako da vodim prilicno uredan zivot. Danas citam kako se javljaju tumori u straznjoj lubanjskoj jami, i prepoznao sam neke svoje simptome: glavobolja je narocito izrazena ujutro, a ponekad se javlja i nocu, zatim tjelsni napor, kasalj, naprezanje kod stolice. Molom za vase strucno misljenje, da li se moze na osnovu ovih mojih podataka zakljuciti odakle poticu tolike glavobolje, i da li je moguce da imam tumor, a da se to nije otkrilo na CT-u.
Postovani, ne bih govorio o tumoru za sada. Pre bih "optuzio" za vase tegobe vratnu kicmu. Uradite EEG, MR vratne kicme (rentgen je orjentaciona metoda). Javite nalaze a do tada preporucujem tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 uz rehabilitaciju vratnog dela kicme. Proverite vid i krvni pritisak. Pozdrav
Moja mama je na rehabilitaciji nakon sloga,opisanog kao inzult u razvoju i hemipareza l. sin.Nakon toga se zalila na bol u vratu,mucninu,jaku vrtoglavicu pa su u St. Slankamenu uradili rtg vratne kicme i otkrili subluksaciju C4 iC5 i zatrazili konsultaciju neurohirurga. Magnet je radjen u petak ali nije opisan a njeno stanje se pogorsava i ne moze da hoda,ima jaku glavobolju. Povreda kicme je verovatno od 2004 nakon saobtacajne nesrece ali joj nikad nije snimljeno. Kakva je prognoza kod takve povrede kicme i koliko je to opasno? Pominju i mijelopatije? A ima 40 godina
Odgovoreno: 18. 02. 2009.Postovana, rentgen vratne kicme je samo orjentaciona metoda. Treba da uradite MR vratne kicme. Ne mogu da vam kazem kakva je povreda napamet dok mi ne napisete nalaz MR. Javite nalaz. Pozdrav
Da li se trigemialna neuralgija leci,kako,cime i kojim lekovima?
Odgovoreno: 18. 02. 2009.Postovana, moze se zaleciti lekovima a ponekad operativno i izleciti (visoko sofisticirana metoda). Treba da uradite (ako niste) SEP n.trigeminusa i potom neuroloski pregled gde ce vam preporuciti neki od lekova koji se postepeno doziraju i daju po semi. Pozdrav
33 su mi god,iznenadno su pocela znojenja u predjelu vrata leda i stomaka sa povremenim vrtoglavicama, o cemu bi moglo biti rje?
Odgovoreno: 18. 02. 2009.Postovana, odavde, bez neuroloskog pregleda mogu da vam preporucim da uradite laboratoriju sa krvnom slikom, rentgen vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata i ispitivanje stitne zlezde. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Postovani,
Odgovoreno: 18. 02. 2009.moja rodjaka ima 12.god.i pre nekoliko meseci je dobila prvu menstruaciju. Od tada je jednom kolabirala i pala, a drugi put je doslo skoro do potpunog gubitka svesti, ali na par sek. Radili su joj kolor dopler i rezultat je u redu, ali nakon radjene, mislim EEG, konstatovali su da ima prekid, kao da spava(tako je bar njena majka shvatila). Sa svim tim rezultatima se obratila drugom dr koji je rekao da su rezultati katastrofalni i da ce morati da sve to ponovi kako bi znali da nije neka greska. Molim Vas o cemu se radi? Da li moze biti opasno?
Postovana, kasnije odgovaram jer sam tek danas dobio vase pitanje. Da bih vam rekao o cemu se radi morate da mi napisete ceo nalaz EEG. Trebace verovatno i da se uradi MR mozga, kao i laboratorija sa krvnom slikom. Pozdrav
Prikazano 3136-3140 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke