Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Molim Vas da mi objasnite dijagnozu koja glasi Parasthesis inf.ext., te koji su uzroci nastanka takvog oboljena, i kako se liječi!?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, ta dijagnoza znaci trnjenje donjih ekstremiteta (nogu). To je uopstena dijagnoza i moze znaciti puno stvari, moze obuhvatiti desetak dijagnoza, tj.oboljenja. Precenjeno je da trazite od mene bez neuroloskog pregleda da vam kazem kako je nastalo i kako se leci. Predlazem da mi napisete vas neuroloski nalaz, eventualno neka snimanja, dopunite vasu istoriju oboljenjha (kada je nastalo, kada, u kojim okolnostima...) da bi mogli da pricamo. Ovako bez tih podataka to je kao da smo u kvizu pa pogadjamo. Pozdrav

  1. Imam povremene vrtoglavice i slabost. Nalazi odlični, pritisak normalan kao i vid. Traje već nekih 15 dana.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovani, uradite rentgen vratne kicme i dopler krvnih sudova vrata. Do tada preporucujem tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Aspirin protect 100 1x1. Da li bolujete od drugih oboljenja? Javite se sa odgovorima i nalazima. Pozdrav

  1. Molim Vas poštovani doktore da mi odgovorite na sledeće pitanje.
    Muž mi boluje od multiple skleroze pa je pre mesec dana primao pulsnu terapiju Prednisolon a potom mu je ispisan Contralok 4o mg Movalis eko k 4o. Da li on sme stalno da pije eko k 4o s obzirom da ne prima lasix i sl . bolove u desnoj strani noge i ruke uporno ima već godinama i ne pomažu mu lekovi poput Movalisa, Tegretola, Diklofenaka, Brufena movalisa kao i ostalih. Osim ovih navedenih lekova postoji li nešto za bolove da ne bi se savijao od bolova i godinama neprospavane noći. Ima 52 godine i da li bi mu Ribarska banja donekle pomogla ili neka druga u koju bi njegova doktorica da ga uputi ili dalje na Interferon, naravno ako mu to priušti država to jest socijalno. Unapred zahvalna Zorica iz Subotice. Srdačan pozdrav i hvala Vam na odgovoru ili eventualno neki predlog. Zaboravila sam da Vam kažem da se radi o Hemoparezi desne strane ruke i noge a sad ga bole ledja i kuk koji opterećuje prilikom hoda koji je jako otežan.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, Ribarska banja je za kostani sistem dok je za MS banja Trepca. Sto se tice bolova u kicmi i nozi probajte sa tbl.Rantudil forte 2x1 (protiv bolova) i tbl.Mydocalm 3x1 (za opustanje misica) ako ne onda preostaju tbl. i ampule Trodon sto mu ne bi preporucio. Pozdrav

  1. Dragi doktore,
    od petka su mi se usne iskrivile na ljevu stranu, desno oko ne mogu zatvoriti niti celo na toj strani naborati, rekli su da je to facilis paraliza hoće li se to vratiti na mjesto imam 24 god? Jako se bojim.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, radi se o perifernoj paralizi n.facialisa. Vratice se ali uz terapiju i fizikalnu terapiju (najbitniji laser). Ne znam koju su vam terapiju preporucili od petka do sada ali ja vam predlazem amp.Urbason 80mg, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Trental I u 10ccm Sol.Ringeri, sve u venu jednom dnevno tokom 5 dana, uz to i tbl.Chymoral forte 2x1. Zbog oka koje se isusuje zbog nemogucnosti zatvaranja a moze se komplikovati i konjuktivitisom preporucujem da uvece, pred spavanje zalepite gazu ili maramicu preko oka natopljene u mlak caj od kamilice. Ako i pored toga osecate peckanje tu je Sol.Acidi borici 3% 3xdnevno i ung.Chloramphenicol jednom uvece u oko. Ispred ogledala vezbajte i prstima vracajte lice u polozaj kakav bi trebao da bude. Izbegavajte ceste izlaske, posebno sada po vetru a ako vec morate tu stranu lica umotajte. Cak se ne preporucuju velike temperaturne razlike (toplo-hladno) sto ne prija paralizi ovog nerva. To je i nastalo ili usled boravka na promaji ili vetru ili ste izasli sa mokrom ili nedovoljno osusenom kosom. Javite se nakon pet dana da vidimo ucinak. Zakazite rehabilitacioni tretman lica sa kojim bi krenuli po ukidanju inekcija. Pozdrav

  1. Poštovani,
    da li ugradnja stenta mozga ima i nedostatke?
    Koji se lekovi moraju piti pri toj intervenciji i koliko dugo?
    Koliko intervencija traje i kakav je oporavak?
    Ako možete pojasnite ovu intervenciju
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana, oprostite na kasnom odgovoru ali sam pitanje tek danas dobio. Svaka metoda ima prednosti i nedostatke. Pretpostavljam da me pitate o karotidnom stentu? Stent je bezazlenija metoda od endarterektomije koja zahteva opstu anesteziju, duzi oporavak i mogucnost ponovne, tj.restenoze. Stent se izvodi u svesnom stanju, traje oko sat vremena, nakon dva dana se izlazi iz bolnice sa mogucnoscu da se ako dodje do obrastanja tkiva oko njega intervenise ponovo sirenjem stenta. Rizici su slicni da dodje do mozdanog udara zbog odlubljivanja plaka pri ulazu u krvni sud i njegovog odlaska ka mozgu ali je to svedeno na minimum. Dodatno kod endarterektomije imate rizik zbog same opste anestezije i komplikacija koje nosi sa sobom. Inace uvodi se kateter u femoralnu arteriju i pocinje se sa dijagnostickom angiografijom kada vodic katetera dolazi do suzenog krvnog suda, odredjuje se stepen stenoze i istovremeno se kroz kateter plasira metalni stent koji se kao balonom rasiri. Prethodno se da ne zaboravim postavi mozdana zastita - kao kapa koja zaustavlja sve sto ide ka mozgu. Uslov je da se uzimaju tbl.Plavix 75mg 1 uvece najmanje 7-10 dana, tbl.Sortis 20mg 1 uvece i ostala terapija koju pacijent uzima od drugih lekara. Nadam se da sam vam pojasnio intervenciju a izbor je vas. Pozdrav

Prikazano 3126-3130 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460