imam 30 god. i do sada niyak pritisak (100/60). Zboh problema sa kičmom, po preporuci lekara počela sam da radim specijalizovane vežbe za leđa u kombinaciji sa dizanjem tegova (sve to po 45 min. dnevno ne sa velikim opterećenjem). Od tada mi se javljaju tegobe - pritisak i stezanje u levom delu grudnog koša nekoliko sekundi, u tim trenucima otežano disanje i osećaj slabosti. Takvi talasi mi se u proseku javljaju po 2 puta u roku od 5 min u toku celog dana. U večernjim satima teskoba je stalna i pritisak mi skače 130/90. Da li je to nešto prolazno ili bi trebalo da se obratim lekaru?
niste napisali koji su to problemi sa kičmom. U principu pre svakog vežbanja treba uraditi EKG uz pregled lekara opšte prakse. Ne verujem da je ništa ozbiljno ali ipak poslušajte moj savet.
Koji lek sem onih za moždanu cirkulaciju može usporiti napredovanje vaskularne demencije? Koji lek je pokazao najbolje rezultate? Aricept, Rivastigmin,Tanakan.......Radi se o mladjoj osobi pa je jako bitno da se napredovanje bolesti uspori.
koji su simptomi kod mladje osobe, kakav je neurološki nalaz, da li je bolovala do sada od nekih oboljenja (hipertenzija, dijabet...)? Javite se sa odgovorima.
Rezultat magnetne rezonance glasi: U hipokampusu desno vidi se sitan lakunarni infarkt a u insuli desno mala postishemijska lezija. Ostali nalaz u parenhimu velikog, malog mozga i mozdanog stabla je uredan. Komorski sistem normalnog položaja i veličine. Ne vide se reduktivne promene moždanog parenhima. Nalaz u projekciji PCU je uredan a mastoidne ćelije su normalno pneumatizovane. Spoljni i unutrašnji usni otvori slobodno prohodni. Nema tečnih kolekcija u projekciji srednjeg uha. Vidljivi delovi vestibulokohlearnog nerva i semicirkularni statičkog aparata su simetrični i urednog IS.
Molim da mi kažete o čemu se radi i kakva se terapija treba (ako treba) primeniti. Napominjem da sam MR radila radi oštećenja sluha i zujanja u levom uhu.
radi se o sitnom problemu cirkulacije - malom šlogiću. Uradite dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa nalazima. Kakav vam je krvni pritisak? Da li imate preskakanje srca? Javite se sa odgovorima i nalazom da bih preporučio adekvatnu terapiju.
radila sam MR pregled lumbosakralnog segmenta kičmenog stuba i nalaz je: ekstruzija disk hernije -L4L5,desno. A prije 5 god.sam operisala disk hernije L4L5,lijevo.
Zanima me da li može sad proći bez operacije a imam strašne bolove u desnoj nozi iz kuka pa niz cijelu nogu i nemam funkciju u peti. Takvo je stanje već tri mjeseca šta mi Vi savjetujete ?
Molim da mi kažete o čemu se radi i kakva se terapija treba (ako treba) primeniti. Napominjem da sam MR radila radi oštećenja sluha i zujanja u levom uhu.
Zanima me da li može sad proći bez operacije a imam strašne bolove u desnoj nozi iz kuka pa niz cijelu nogu i nemam funkciju u peti. Takvo je stanje već tri mjeseca šta mi Vi savjetujete ?
Prikazano 3121-3125 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke