Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Moj suprug pati od migrene. Pije Propanolol i Amigren po potrebi. Ima 40 godina. U zadnje vreme se već par puta događa da prilikom odnosa, kad doživljava orgazam, zaboli ga strašno glava (opisuje kao nenormalan bol) i bol ide duž vratnih zžla i negde iza ušiju, kako mi je objasnio.
    Znate li o čemu može da se radi i kako mu pomoći?
    Zahvaljujem

    Odgovoreno: 22. 03. 2009.
    • Poštovana,
      migrena se može potencirati mnogim stvarima (promena vremena, alkohol i sl.) ali sama činjenica da se potencira na napor (u šta spada i odnos) poziva da se urade dodatna dijagnostička sagledavanja, pre svega MR mozga i EEG.
      Zadrzite istu terapiju. Javite se sa nalazima.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    jednom ste mi odgovorili na pitanje, pa se nadam i ovaj put odgovoru.
    Moj otac ima staračku demenciju, živi sa mojom majkom u Beogradu. Bolest je teška za jednu staru ženu, koja je i sama dijabetičar već 30 godina. Ne znam da li sam na pravom mestu, ali kad bi postojala mogućnost da im neko dolazi par sati na dan, mislim na medicinsku, stručnu pomoč, ili da se on smesti u dom, mnogo bi pomoglo.
    Gde pitati i koga za info? Tražila sam bezuspešno na Netu.
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
    Još jednom, hvala.

    Odgovoreno: 22. 03. 2009.
    • Poštovana, imate više mogućnosti.
      Postoji varijanta da on dobije tuđu negu i pomoć (na predlog neurologa ili psihijatra) pa da se plati lice koje bi brinulo o njemu ili njima. Druga varijanta je smeštanje u gerijatrijski dom. Tu proceduru pokrećete sami (odete u starački dom i raspitate se) ili na predlog centra za socijalni rad.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    kao i svakom drugom ljudskom biću, moj problem je najveći za mene. Problem je što sam strašno zaboravan, po nekad pomislim da sam senilan. Imam 40 godina, profesionalno vojno lice, VSS, sretno oženjen, dvoje dece. Ovaj problem postoji već duže vreme, ali je u poslednjih šest meseci izuzetno prisutan i smeta mi do ludila. Zaboravljam šta sam krenuo da uradim, da kažem, šta sam negde ostavio..Postalo je takvo opterećenje da i porodici počinjem smetati.
    A da, šta sam hteo da kažem?
    Pomagajte!!!

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
  1. Pri pregledu rezultata krvi utvrđen je  drastičano veći broj jedinica CPT (952), rečeno mi je da je to zamor mišića. To je bilo pre mesec dana. Ostali rezultati su mi u dozvoljenim granicama. Juče sam ponovo dao krv, rezultat CPT je ponovo uvećan (1000) dok su ostali rezultati malo pogoršani ali opet u granicama. Rečeno mi je da je to bolest mišića ali da nemaju odgovor kako su ostali rezultati relativno dobri a to nije.
    Zanima me kakva je to bolest, kako nastaje i koliko je opasna?

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
  1. Treperi mi pred očima unazad dva meseca. Radila sam magnetnu rezonansu endokranijuma i nalaz je uredan.
    Takođe osetim bol u vratu koji \'udara\' u glavu. Pregled kod oftalmologa je u redu.
    Molim pomozite mi.

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.

Prikazano 2996-3000 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460