Poštovani,
javljam Vam se u nadi, da ćete mi razjasniti šta mi se dešava.
Par dana sam bila jako nervozna i ne znam da li je ovo posledica i od čega? Danima imam osećaj da mi igra oko ali tako sa leve strane, gde je srce i neki osećaj kao da bi nešto da pukne a ne može. Da li je to posledica napetosti ? Ultra zvuk dojke sam radila i sve je dobro.
Unapred sam Vam zahvalna.
Inače ne traje to ceo dan nego povremeno se javlja.
Danas je u listu "Alo" izašao članak "kako sprečiti šlog" gde su rekli ako ne "želite" šlog, zabranjena su masna mesa, cigarete, alkohol, suhomesnati proizvodi i konzervirana riba.
Volela bih da mi neko objasni kako to da konzervirana riba povećava rizik od sloga?
Hvala.
Mojim roditeljima je rečeno da boluju od Parkinsonove bolesti, na osnovu toga što im se jedna ruka trza.
Zanima me da li je moguće postaviti takvu jednu dijagnozu na osnovu vizuelnog pregleda bez bilo kakvih drugih pretraga?
Poštovana,
za postavljanje dijagnoze Parkinsonove bolesti je najbitniji klinički, tj.neurološki pregled. Trzajevi jedne ruke ne moraju značiti tu dijagnozu ali ni isključiti.
Javite se neurologu koji se bavi poremećajima pokreta.
Pozdrav
Poštovanje, doktore,
Imam za Vas jedno pitanje. Naime, u novembru mesecu uradjena mi je embolizacija aneurizme. Sada osecam trnjenje u predelu glave i vrata, pa Vas molim da mi odgovorite da li je potrebno da uzimam neke lekove ili je to \\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\'trnjenje\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\' normalno posle takve intervencije i koliko će još trajati? Takodje me interesuje koja je zamena za lek aminalon koji ne mogu da nabavim? Srdačan pozdrav iz Bojnika.
Postovana,
koliki vam je krvni pritisak. Uradite kontrolnu MR mozga sa angiografijom, EEG. Aminalon nema direktnu zamenu ali mozete pokusati sa tbl.Tanakan 3x1.
Pozdrav
Dugo godina mi šušti u ušima, da bi prošle godine konstantovali da imam otosklerozu.
Predlažu mi operaciju. Ja se bojim jer sam čula da je ishod slab. Na terapiji sam \"Vestibo 80mg\" i \"Tanakan\" 3X1.
Šta mi Vi predlažete? U međuvremenu su mi uključili antidepresiv \"Ludiomil 50mg\" i \"Rivotril\" da bi me to malo smirilo.
Šta Vi mislite o tome?
Poštovana,
ipak trebate konsultovati ORL o operaciji.
Ja se slažem sa njihovim mišljenjem ako su oni predložili intervenciju.
Nastavite sa terapijom.
Pozdrav
javljam Vam se u nadi, da ćete mi razjasniti šta mi se dešava.
Par dana sam bila jako nervozna i ne znam da li je ovo posledica i od čega? Danima imam osećaj da mi igra oko ali tako sa leve strane, gde je srce i neki osećaj kao da bi nešto da pukne a ne može. Da li je to posledica napetosti ? Ultra zvuk dojke sam radila i sve je dobro.
Unapred sam Vam zahvalna.
Inače ne traje to ceo dan nego povremeno se javlja.
naravno, sami znate odgovor.
Možete uzimati tbl. Bedoxin 2-3x1.
Pozdrav
Volela bih da mi neko objasni kako to da konzervirana riba povećava rizik od sloga?
Hvala.
zato što konzervansi i aditivi loše utiču na zdravlje, za razliku od ribe spremljene na drugi način.
Pozdrav
Zanima me da li je moguće postaviti takvu jednu dijagnozu na osnovu vizuelnog pregleda bez bilo kakvih drugih pretraga?
za postavljanje dijagnoze Parkinsonove bolesti je najbitniji klinički, tj.neurološki pregled. Trzajevi jedne ruke ne moraju značiti tu dijagnozu ali ni isključiti.
Javite se neurologu koji se bavi poremećajima pokreta.
Pozdrav
Poštovanje, doktore, Imam za Vas jedno pitanje. Naime, u novembru mesecu uradjena mi je embolizacija aneurizme. Sada osecam trnjenje u predelu glave i vrata, pa Vas molim da mi odgovorite da li je potrebno da uzimam neke lekove ili je to \\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\'trnjenje\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\' normalno posle takve intervencije i koliko će još trajati? Takodje me interesuje koja je zamena za lek aminalon koji ne mogu da nabavim? Srdačan pozdrav iz Bojnika.
Odgovoreno: 22. 03. 2009.Postovana, koliki vam je krvni pritisak. Uradite kontrolnu MR mozga sa angiografijom, EEG. Aminalon nema direktnu zamenu ali mozete pokusati sa tbl.Tanakan 3x1. Pozdrav
Predlažu mi operaciju. Ja se bojim jer sam čula da je ishod slab. Na terapiji sam \"Vestibo 80mg\" i \"Tanakan\" 3X1.
Šta mi Vi predlažete? U međuvremenu su mi uključili antidepresiv \"Ludiomil 50mg\" i \"Rivotril\" da bi me to malo smirilo.
Šta Vi mislite o tome?
ipak trebate konsultovati ORL o operaciji.
Ja se slažem sa njihovim mišljenjem ako su oni predložili intervenciju.
Nastavite sa terapijom.
Pozdrav
Prikazano 2991-2995 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke