hvala Vam na odgovoru od 22.3. Međutim, tada nisam rekla da sam već uradila MR mozga sa angiografijom 20.2.2009. godine, rezultat je zadovoljavajući, anerurizma je totalno isključena iz cirkulacije, više nemam glavobolje koje su bile prejake pre intervencije. Sada osećam samo trnjenje u predelu cele glave i vrata, pritisak mi je nizak, 110/70 u proseku, ponekad su te vrednosti i niže, a puls je od 95 pa naviše do 117, što me i zabrinjava. Jako sam nervozna, pijem bromazepam 6 mg, ujutru i uveče.
Imam li razloga za zabrinutost? EEG snimanje mi je zakazano za 25.3.
Unapred hvala.
Srdačan pozdrav.
Odgovoreno: 23. 03. 2009.
Poštovana,
to je velika doza Bromazepama a koliko vidim ne postiže neki efekat.
Probajte sa tbl. Ksalol 0,25 2x1 i tbl. Zoloft 50 mg 1 ujutro 7 dana a potom 1+1+0.
Ta trnjenja mogu biti i posledica niskog krvnog pritiska.
Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Mojoj mami je savetovano da pije PK-MERZ zbog drhtanja ruku.
Njoj je 80 godina i ima aritmiju apsolutu. Pije Propafen, Monizol i Dilakor.I ma i Osteoporozu Generalis.
Koliko je uputno da pije ovaj lek pošto nije dijagnostikovana Parkinsonova bolest.
Veliko hvala
na osnovu nalaza koje sam uradila moj ljekar nema još uvijek definitivan odgovor o kojoj se bolesti radi.
Zato molim Vas za Vaše mišljenje?
Moje tegobe kao što su vroglavica, trnjenje lijeve strane lica i ruke, te osjećaj ljuljanja u prostoru i mučnina muče me evo gotovo godinu dana. Simptomi nisu stalni, ima perioda kada se osjećam sasvim dobro. Neuroloski status: Nalaz na krajnjim nervima uredan, vrat slbodan, u AG položaju održava eksremitete uz deskretan tremor prstiju obije šake, nema osjećaj težine niti slabosti eksremiteta MTR diskretno življi obostrano, ima se utisak da je lijevi patelarni diskretno življi. Romberg negativan, babinski negativan, govor uredan. Diskretan nodularno stritatni subeperdimalni hipersignal frontalno u lat. Komorama moguće kao rani znak inflamacije/demijelinacije.2)Desno insularno i u centrumu semiovale precentralnog girusa po jedna punktiformana izhemijska lezija. Tortuzan tok dominantne lijeve a.vertebralis. Diskretne kortikoreduktivne promjene cerebruma. Aplanirana cerkvilna lordoza, ostali nalaz uredan. EEG u granicama normalnih varijacija AEP I VEP uredan Colordopler caroditnih i vertebralnih arterija urdan.
Molim Vas za Vaše mišljenje jer za sad koristm samo Aspirin i E vitamin što mi baš i ne pomaže.
Sledeća kontrola je tek za 6 mjeseci.
Hvala
Odgovoreno: 23. 03. 2009.
Poštovana,
možete dodati i drag.Trental 400 2x1, caps. Oligogal Se 2x1.
Nalazi su uredni sem nalaza, pretpostavljam na MR mozga koji beleži nekoliko promena za koje još nije sigurno kog su porekla. Kontrola za 6 meseci se zakazuje jer je to period za vreme koga ce se izdiferencirati stanja, kao i tegobe.. Tada će se verovatno ako smatra Vaš lekar, ponoviti MR mozga, a ako treba i LP (lumbalna punkcija).
Pozdrav
Poštovana,
to je uopštena dijagnoza koja obuhvata stanja gde je prisutna vrtoglavica, nestabilnost, mučnina i možda povraćanje.
Druga dijagnoza je stanje nakon šloga u desnoj polovini mozga.
Pozdrav
Imam li razloga za zabrinutost? EEG snimanje mi je zakazano za 25.3.
Unapred hvala.
Srdačan pozdrav. Odgovoreno: 23. 03. 2009.
to je velika doza Bromazepama a koliko vidim ne postiže neki efekat.
Probajte sa tbl. Ksalol 0,25 2x1 i tbl. Zoloft 50 mg 1 ujutro 7 dana a potom 1+1+0.
Ta trnjenja mogu biti i posledica niskog krvnog pritiska.
Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Njoj je 80 godina i ima aritmiju apsolutu. Pije Propafen, Monizol i Dilakor.I ma i Osteoporozu Generalis.
Koliko je uputno da pije ovaj lek pošto nije dijagnostikovana Parkinsonova bolest.
Veliko hvala
Pozdrav
Zato molim Vas za Vaše mišljenje?
Moje tegobe kao što su vroglavica, trnjenje lijeve strane lica i ruke, te osjećaj ljuljanja u prostoru i mučnina muče me evo gotovo godinu dana. Simptomi nisu stalni, ima perioda kada se osjećam sasvim dobro. Neuroloski status: Nalaz na krajnjim nervima uredan, vrat slbodan, u AG položaju održava eksremitete uz deskretan tremor prstiju obije šake, nema osjećaj težine niti slabosti eksremiteta MTR diskretno življi obostrano, ima se utisak da je lijevi patelarni diskretno življi. Romberg negativan, babinski negativan, govor uredan. Diskretan nodularno stritatni subeperdimalni hipersignal frontalno u lat. Komorama moguće kao rani znak inflamacije/demijelinacije.2)Desno insularno i u centrumu semiovale precentralnog girusa po jedna punktiformana izhemijska lezija. Tortuzan tok dominantne lijeve a.vertebralis. Diskretne kortikoreduktivne promjene cerebruma. Aplanirana cerkvilna lordoza, ostali nalaz uredan. EEG u granicama normalnih varijacija AEP I VEP uredan Colordopler caroditnih i vertebralnih arterija urdan.
Molim Vas za Vaše mišljenje jer za sad koristm samo Aspirin i E vitamin što mi baš i ne pomaže.
Sledeća kontrola je tek za 6 mjeseci.
Hvala Odgovoreno: 23. 03. 2009.
možete dodati i drag.Trental 400 2x1, caps. Oligogal Se 2x1.
Nalazi su uredni sem nalaza, pretpostavljam na MR mozga koji beleži nekoliko promena za koje još nije sigurno kog su porekla. Kontrola za 6 meseci se zakazuje jer je to period za vreme koga ce se izdiferencirati stanja, kao i tegobe.. Tada će se verovatno ako smatra Vaš lekar, ponoviti MR mozga, a ako treba i LP (lumbalna punkcija).
Pozdrav
Sy Vertiginosum. St ICV ischemicus lacunaris reg.insularis dex.
Hvala
to je uopštena dijagnoza koja obuhvata stanja gde je prisutna vrtoglavica, nestabilnost, mučnina i možda povraćanje.
Druga dijagnoza je stanje nakon šloga u desnoj polovini mozga.
Pozdrav
U Valjevu se to čeka oko 6 meseci.
može, naravno, počev od državnih do privatnih ustanova.
Ne znam kolika je lista čekanja u državnim, ja poznajem situaciju u Nišu.
Pozdrav
Prikazano 2986-2990 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke