Hvala Vam puno što ste mi odgovorili.
Rekli ste mi da se javim sa analizama za oca kome je uspostavljena dijagnoza Radiculopathia C7. EMNG-nalaz u celini ukazuje na hroničnu leziju korena C7 lakog stepena. Ultrazvuk nije rađen, biopsiju su odložili zbog postojanja sumnje da se posle nje može razmnožiti po čitavom telu, tako su rekli.
Interesuje me da li ova bolest može da prouzrokuje neka teža oboljenja?!
Hvala Vam puno na vremenu i stručnosti
Poštovana,
radikulopatija ne može da prouzrokuje druga oboljenja, to je pritisak na nervni koren u nivou 7-og vratnog pršljena, a sšo se tiče te izrasline, ne znam jer je nisam video. Treba da se uradi ultrazvuk te promene, da se vidi šta je i šta je u unutrašnjosti (tečnost - cista...).
Pozdrav
rekli ste mi da uradim Color Doppler vrata i to sam uradio.
Nalaz glasi Obostrano karotidne arterije pravilnog toka, očuvana elastičnosti
zida i korektnog promera lumena. Hemodinamski parametri u granicama refrentnih vrednosti. IMK-u granicama normalnog.
Vetrebralne arterije normalne širine, anetrogradnog toka i uredne brzine protoka.
VJI urednog položaja, širine lumena, kompresebilne, spontanog faznog protoka i odgovarajuće brzine protoka.
Uradio sam i CT glave i on glasi:
Bazalne cisterne slobodne, kao i PC uglovi. Širina cisterne magna-kongenitalno, komorni sistem normalnog položaja i širine.
Lako prošireni sulkusi na konveksitetu i interhemisverično.
Ne vide se ekspanzive promene intrakranijalno.
Zaključak: Umerene Kortikalne reduktivne Promene.
Da li treba da snimim MR ili CT kičme da se utvrdi da li postoje problemi na kičmi koji stvaraju nesigurnost prilikom hoda, glavobolju, zujanje u ušima. Bolovi u leđima su veliki kao i glavogolja.
Srdačno vas pozdravljam.
Odgovoreno: 21. 03. 2009.
Otac je pre godinu dana preživeo težak šlog desne strane tela. Nije se potpuno oporavio, a pre 15 dana je usledio i drugi šlog , ali sada leve strane tela. Do sada su mu davali samo Aminalon. Ima 72 godine. Potpuno je nepokretan, polu svestan, otvorenih očiju i ne govori . Već 15 dana je na VMA i nameravaju da ga uskoro prebace u Slankamen. Tamo je bio i prvi put ali bez bitnijeg poboljšanja. Pitanje: \\\" Da li bi mu kojim sliučajem pomogao Plavix\\\". ?
Poštovani,
samo na osnovu šturih, Vaših podataka ne mogu da Vam odgovorim jer ništa mi, praktično, o njemu niste napisali.
Plavix kao lek protiv agregacije trombocita, sigurno ima svoju ulogu u smislu da mu pomogne na dalje, ali su potrebni i drugi lekovi da mu pomognu da izađe iz ovog stanja u kome je.
Predlažem da mi napišete ili skenirate otpusnu listu da bih Vam više rekao.
Pozdrav
pošto nisam dobila odgovor na postavljeno pitanje, pokušavam ponovo. Imam ćerku od 13,5 godina sa problemom drhtanja ruku. Naročito je izrazena kod preciznih radnji kao što je pisanje. Predpostavila sam da je to samo posledica nemira, jer se drhtanje povećava kada ima tremu ili kada odgovara u školi. Međutim, i kada je kod kuće i sasvim je opuštena, ruka joj drhti pri pisanju. Ranije je to drhtanje bilo izraženo posle korišćenja Spalmotil sirupa kod lečenja bronhitisa. Već skoro godinu dana nije imala gušenja pa samim tim nije ni koristila lekove. Molim Vas da mi pomognete jer ne znam kom lekaru da se obratim. Ne znam da li su lekovi ostavili neku posledicu ili je to psihičke prirode. Kako da joj pomognem u bilo kom slučaju?
To drhtanje se naravno negativno odražava i na školu, pa se samim tim i nemir povećava.
Unapred Vam hvala!
Odgovoreno: 20. 03. 2009.
Odgovorili ste mi 15.03.2009 godine i pitali da li mi pomažu tablete Beviplex, Movalis i Muscoflex. Pošto živim u Republici Srpskoj ovamo nema tableta Mydocalm koje ste mi preporučili. Umjesto njih dali su mi Muscoflex kapsule. Da li su one adekvatna zamjena? Pitali ste me da li mi je bolje? Osjećam poboljšanje ali i dalje ima boli između plećki i tjemene glavobolje. Da li je neophodno uzimati dodatne tablete za glavobolju ili je ovo dovoljno?
Unapred Vam hvala.
Odgovoreno: 19. 03. 2009.
Poštovani,
nisu bas adekvatna zamena.
Treba da uradite EEG jer temene glavobolje ne moraju biti zbog kičme.
Uz ovu terapiju potrebna je i fizikalna terapija.
Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Rekli ste mi da se javim sa analizama za oca kome je uspostavljena dijagnoza Radiculopathia C7. EMNG-nalaz u celini ukazuje na hroničnu leziju korena C7 lakog stepena. Ultrazvuk nije rađen, biopsiju su odložili zbog postojanja sumnje da se posle nje može razmnožiti po čitavom telu, tako su rekli.
Interesuje me da li ova bolest može da prouzrokuje neka teža oboljenja?!
Hvala Vam puno na vremenu i stručnosti
radikulopatija ne može da prouzrokuje druga oboljenja, to je pritisak na nervni koren u nivou 7-og vratnog pršljena, a sšo se tiče te izrasline, ne znam jer je nisam video. Treba da se uradi ultrazvuk te promene, da se vidi šta je i šta je u unutrašnjosti (tečnost - cista...). Pozdrav
Nalaz glasi Obostrano karotidne arterije pravilnog toka, očuvana elastičnosti zida i korektnog promera lumena. Hemodinamski parametri u granicama refrentnih vrednosti. IMK-u granicama normalnog. Vetrebralne arterije normalne širine, anetrogradnog toka i uredne brzine protoka. VJI urednog položaja, širine lumena, kompresebilne, spontanog faznog protoka i odgovarajuće brzine protoka. Uradio sam i CT glave i on glasi: Bazalne cisterne slobodne, kao i PC uglovi. Širina cisterne magna-kongenitalno, komorni sistem normalnog položaja i širine. Lako prošireni sulkusi na konveksitetu i interhemisverično. Ne vide se ekspanzive promene intrakranijalno. Zaključak: Umerene Kortikalne reduktivne Promene.
Da li treba da snimim MR ili CT kičme da se utvrdi da li postoje problemi na kičmi koji stvaraju nesigurnost prilikom hoda, glavobolju, zujanje u ušima. Bolovi u leđima su veliki kao i glavogolja.
Srdačno vas pozdravljam. Odgovoreno: 21. 03. 2009.
Uradite EEG, MR vratnog dela kičme. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Plavix kao lek protiv agregacije trombocita, sigurno ima svoju ulogu u smislu da mu pomogne na dalje, ali su potrebni i drugi lekovi da mu pomognu da izađe iz ovog stanja u kome je.
Predlažem da mi napišete ili skenirate otpusnu listu da bih Vam više rekao.
Pozdrav
To drhtanje se naravno negativno odražava i na školu, pa se samim tim i nemir povećava.
Unapred Vam hvala! Odgovoreno: 20. 03. 2009.
Poštovana,
Unapred Vam hvala. Odgovoreno: 19. 03. 2009.
Treba da uradite EEG jer temene glavobolje ne moraju biti zbog kičme.
Uz ovu terapiju potrebna je i fizikalna terapija.
Javite se sa nalazom.
Pozdrav
Prikazano 3001-3005 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke