Molila bih Vas za odgovor, pošto sam veoma zabrinuta - zbog opadanja kose uradila sam hormone štitne žlezde, polne hormone, kks, le. Svi ti rezultati su u redu!
Šta još može biti uzrok opadanja kose?
Hvala!
Poštovana,
Dobro je da su Vam rezultati u redu. Postoji više tipova opadanja kose, vezani i za godine, nasleđe itd. U toku godine postoje periodi pojačanog ispadanja dlake, tako da je moguće da je Vama sada taj period i da nemate razloga za brigu.Najbolje bi bilo da se javite lekaru (dermatologu) i da popričate sa njim.
Suprug ima ježenje i svrab po celom telu. Traje mesecima. Nestane i ponovo se pojavi. Praćeno je crvenilom i sitnim tačkicama. Kožni lekar mu je prepisao Loratatadin. Po prestanku uzimanja leka, sve se ponovo povratilo. Dobio je i losion za umirenje svraba, koji takodje slabo pomaže.
Da li možete da nam date ideju daljih pretraga? Šta bi to moglo da uzrokuje? Kome se obratiti?
Poštovana,
Teško je bez pregleda postaviti dijagnozu. Svakako bi bilo dobro da se uradi neka makar osnovna laboratorija. Moguće je da su promene alergijske prirode, jer se povlače na Loratadin, trebalo bi tragati za alergenom. Javite se ponovo vašem dermatologu.
U poslednjih par meseci mi kosa veoma mnogo opada. Želim da kupim neki efikasan šampon protiv opadanj,. ali u prevelikom izboru u apoteci ne mogu da se snadjem. Imate li informaciju da li Ducray (Avene) šamponi daju rezultate? Koji preparat mi Vi preporučujete?
Inače, imam 23 godine i veoma dugu kosu koja je zbog prirode posla koji radim stalno vezana trakom.
Nadam se odgovoru, hvala unapred!
Poštovana,
Ukoliko Vam je kosa duga i stalno vezana,može i to biti jedan od razloga pojačanog ispadanja. Šamponi (Avene) su dobri i možete pokušati sa njima.Uz to uzmite i neki polivitaminski preparat napravljen specijalno za kosu (Pantogar, Nutrival, Merz). Rezultate očekujte tek za 6 do 8 nedelja.
Imam 15 god. i htela bih nešto da Vas pitam, jer ima jedan mali problem.
Pojavljuje mi se crvenilo ( crvene tačkice) na kapku i ispod oka. Koristila sam mast HIDROKORTIZON, ali na moju žalost opet se pojavljuje
crvenilo.
Hvala
Poštovana,
Reakcije u vidu crvenila u predelu kapaka se najčešće javljaju kao reakcija na dekorativnu kozmetiku, pa ne znam da li ste i Vi primetili neku vezu,svakako obratite pažnju. Nemojte na svoju ruku koristiti ovu mast, ukoliko se te promene ponavljaju javite se dermatologu.
Mama mi je prije četiri tjedana dobila crvene lišajeve po tjelu. Troši tablete i šprice je dobivala i čim ništa ne uzme od lijekova crvenilo se ponovo pojavi, a uz to i svrbež. Na strogoj je djeti i kad je pila samo vodu opet se to pojavilo. Termin za alergijski test je tek slijedeće godine, pa mene sad zabrinjava da li se toliko lijekova smije tako dugo trošit. Smršavila je već 9 kila, pa sad ne znam šta da radimo. Evo i lijekova koje je koristila i koje još koristi - dextametazon, klaritin, famosan, solumedrol.
Hvala Vam unaprijed
Poštovana,
Nemoguće je na ovaj način postaviti dijagnozu. Lekovi se mogu piti i duže vreme,pod kontrolom lekara, a alergijski testovi se ionako ne mogu raditi u vreme kada su pacijenti pod terapijom i kada imaju promene na koži. Tako stroga dijeta sigurno nije neophodna, kod odraslih su prilično retke alergije na hranu.
Molila bih Vas za odgovor, pošto sam veoma zabrinuta - zbog opadanja kose uradila sam hormone štitne žlezde, polne hormone, kks, le. Svi ti rezultati su u redu!
Odgovoreno: 25. 11. 2008.Šta još može biti uzrok opadanja kose?
Hvala!
Poštovana, Dobro je da su Vam rezultati u redu. Postoji više tipova opadanja kose, vezani i za godine, nasleđe itd. U toku godine postoje periodi pojačanog ispadanja dlake, tako da je moguće da je Vama sada taj period i da nemate razloga za brigu.Najbolje bi bilo da se javite lekaru (dermatologu) i da popričate sa njim.
Suprug ima ježenje i svrab po celom telu. Traje mesecima. Nestane i ponovo se pojavi. Praćeno je crvenilom i sitnim tačkicama. Kožni lekar mu je prepisao Loratatadin. Po prestanku uzimanja leka, sve se ponovo povratilo. Dobio je i losion za umirenje svraba, koji takodje slabo pomaže.
Odgovoreno: 25. 11. 2008.Da li možete da nam date ideju daljih pretraga? Šta bi to moglo da uzrokuje? Kome se obratiti?
Poštovana, Teško je bez pregleda postaviti dijagnozu. Svakako bi bilo dobro da se uradi neka makar osnovna laboratorija. Moguće je da su promene alergijske prirode, jer se povlače na Loratadin, trebalo bi tragati za alergenom. Javite se ponovo vašem dermatologu.
U poslednjih par meseci mi kosa veoma mnogo opada. Želim da kupim neki efikasan šampon protiv opadanj,. ali u prevelikom izboru u apoteci ne mogu da se snadjem. Imate li informaciju da li Ducray (Avene) šamponi daju rezultate? Koji preparat mi Vi preporučujete? Inače, imam 23 godine i veoma dugu kosu koja je zbog prirode posla koji radim stalno vezana trakom.
Odgovoreno: 25. 11. 2008.Nadam se odgovoru, hvala unapred!
Poštovana, Ukoliko Vam je kosa duga i stalno vezana,može i to biti jedan od razloga pojačanog ispadanja. Šamponi (Avene) su dobri i možete pokušati sa njima.Uz to uzmite i neki polivitaminski preparat napravljen specijalno za kosu (Pantogar, Nutrival, Merz). Rezultate očekujte tek za 6 do 8 nedelja.
Imam 15 god. i htela bih nešto da Vas pitam, jer ima jedan mali problem. Pojavljuje mi se crvenilo ( crvene tačkice) na kapku i ispod oka. Koristila sam mast HIDROKORTIZON, ali na moju žalost opet se pojavljuje crvenilo.
Odgovoreno: 25. 11. 2008.Hvala
Poštovana, Reakcije u vidu crvenila u predelu kapaka se najčešće javljaju kao reakcija na dekorativnu kozmetiku, pa ne znam da li ste i Vi primetili neku vezu,svakako obratite pažnju. Nemojte na svoju ruku koristiti ovu mast, ukoliko se te promene ponavljaju javite se dermatologu.
Mama mi je prije četiri tjedana dobila crvene lišajeve po tjelu. Troši tablete i šprice je dobivala i čim ništa ne uzme od lijekova crvenilo se ponovo pojavi, a uz to i svrbež. Na strogoj je djeti i kad je pila samo vodu opet se to pojavilo. Termin za alergijski test je tek slijedeće godine, pa mene sad zabrinjava da li se toliko lijekova smije tako dugo trošit. Smršavila je već 9 kila, pa sad ne znam šta da radimo. Evo i lijekova koje je koristila i koje još koristi - dextametazon, klaritin, famosan, solumedrol.
Odgovoreno: 24. 11. 2008.Hvala Vam unaprijed
Poštovana, Nemoguće je na ovaj način postaviti dijagnozu. Lekovi se mogu piti i duže vreme,pod kontrolom lekara, a alergijski testovi se ionako ne mogu raditi u vreme kada su pacijenti pod terapijom i kada imaju promene na koži. Tako stroga dijeta sigurno nije neophodna, kod odraslih su prilično retke alergije na hranu.
Prikazano 4491-4495 od ukupno 5210 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke