Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovana,
    pre nedelju dana mi se na rukama i oko pazuha pojavila neka reakcija na koži koja povremeno svrbi i izgleda kao da je taj deo suvlji i nešto tamniji. Ima tendenciju da se malo širi. Mazala sam neven kremom kako bi smirila svrab, misleći da je možda neka alergija i da će proći. Bila sam kod lekara data mi je Th.Pronison 20mg 2tlx3dana, Pressing 1x10 dana, Hidrocortison amst 1% tri dana.
    Da li moram sve ove lekove uzimati ili mogu samo npr. Pronison piti i mazati mast. Ne čini mi se da je ova alergija tako strašna. Samo da napomenem sumnjam da je alergija na antiperspiran koja je počela od pazuha, pa se širila do gornjeg dela ruke. Nadam se da nisam preopširna, ali Vas molim da mi odgovorite što se tiče terapije, jer mislim da je prilično agresivna.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana, Ukoliko sumnjate na antiperspirant i ukoliko vas ne svrbi jako, ja bih dala samo neki jači kortikosteroid lokalno nekoliko dana (Ung. Beloderm 2x dnevno). ne bih uključivala sistemsku terapiju.Promenite antiperspirant, a najbolje bi bilo da ga neko vreme ne koristite.

  1. Imam oboljenje u predelu prepona, jako crvenilo sa jakim smradom. Lekari su mi davali masti, koje uglavnom ublaže simptome, ali bolest ostaje.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovani, Najverovatnije je to oboljenje gljivične prirode (Tinea ingvinalis), treba da se leči loklanim antimikoticima (Canesten, Dactanol, Obytin, Lamisil) i to dovoljno dugo, 3 do 4 nedelje, tj po nestanku simptoma još nedelju dana. Takođe je važno da za vreme terapije nosite bokserice, koje će onemogućiti da se gljivice prenose na pantalone, farmerke itd. Nakon pranja tog predela dobro se obrišite peškirom, koji odmah posle toga ide na pranje. Oboljenje se leči, samo budite uporni.

  1. Poštovana,
    moje pitanje će Vam sigurno zvučati čudno, ali ja moram nekoga da pitam za savet...Dakle, pre oko dva meseca sam po prvi put osetila bolni predeo na koži desnog kuka u pravcu debelog mesa. Posebno je bol bio jasan kada sam rukom prelazila preko njega, međutim nisam mogla da primetim nikakvu jasnu promenu na koži, ni crevnilo, ni otok, ni ispucalost-NIŠTA! Ali mene od tog dana svakodnevno boli na istom mestu i dalje bez vidljivih tragova koji bi mogli da ukažu na bilo šta. Napominjem da se nisam udarila, ali i da jesam svejedno bi mi do sada prošlo.
    Šta bi to moglo biti??? Nije da sam hipohondar, ali jesam radoznala i stvarno se pitam šta se dešava s obzirom da traje neprestalno već duži vremenski period.
    Zahvalna,
    Silvija.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana, Mislim da Vaš problem nije za dermatologa, bez obzira što Vas boli koža. Ukoliko Vam bol ne prestaje, eventualno se obratite neurologu, takve senzacije možete da imate i ukoliko imate neki problem sa kičmom

  1. Poštovani,
    prije par dana sam primetila odredjene promene na rukama, naime na gornjem dijelu šaka 3-4 crvena pečata, peckanje pri pranju, ruke su mi bile jako vruće. Posle dan ili dva se to povuklo, ali sada na tim mestima gde su bili pečati koža se ljušti i jako je suva. Napominjem da na poslu jako često perem ruke sapunom, možda i nekih 20-tak puta dnevno.
    Zanima me da li je moguće da sam zbog čestog pranja uništila zaštitni sloj kože i šta mi preporučujete. Da li da koristim neki blaži sapun ili neku kremu?
    Unapred zahvalna,
    Vera

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana, Svakako ste preterali sa pranjem, pogotovu ukoliko koristite neke jače sapune ili dezinfekciona sredstva, tako da je moguće da ste promene po koži imali zbog toga. Uzmite neki blaži sapun i posle svakog pranja namažite kremu za ruke. Dobre su kreme sa ureom, postoje posebno za ruke (Eucerin, Avene).

  1. Postavljam pitanje u vezi nekih fleka koje su mi pojavile pre 2 meseca ne celom telu, osim lica, prvo izgledaju kao crvene, a onda posle 4-5 dana se crne one fleke. Ni lekari ne mogu da mi pomognu, nemam ni jednu diagnozu, ne znaju šta je. Mazao sam sa mnogim mastima, ali nema promene.
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovani, Žao mi je što Vam na ovaj način ne mogu pomoći, jer je malo podataka da bih mogla postaviti dijagnozu. Savetujem Vam da se ponovo javite dermatologu.

Prikazano 4416-4420 od ukupno 5210 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460